Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nem akarok általánosítani...

Nem akarok általánosítani mert nyilván nem mindenkire igaz de a vegánoknak egy része eléggé lekezelő azokkal szemben akik húst esznek én nem úgy gondolkodnak ahogy ők lehet hogy ez fordítva is igaz de én a vegánoknál jobban érzem Szóval miért van ez?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 13:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:

#20 Igen én is erre gondolok

Csak tudnám hogy miért érzi felsőbbrendűnek magát mert ha hozzászólásából ez vehető ki

2018. márc. 4. 15:59
 22/63 anonim ***** válasza:
29%

A legtöbb vegán beleesik a túlagyalás csapdájába és nem képes objektívan kommunikálni az érzéseit, túlságosan érzelgős lesz, ideges, felháborodott és így persze, hogy egy hatalmas űrt hoz létre a "két tábor" között


az igazi vegán aki komolyan gondolja és hisz benne, hogy ez a jövő és minél több emberre szeretne pozitívan hatni, lehet szó arról, hogy több BIO terméket egyenek az emberek, tudatosabbak legyenek a szempontból, hogy mikor esznek és honnan származik az amit esznek


hogy elhagyod a húst, tejtermékeket az már csak egy hab a tortán, először a tartósítószer, színéz meg minden lószar mentes táplálkozást kellene elérhetővé tenni mindenki számára


amíg az emberek életben tartásának egyetlen módja, hogy szar minőségű kaját esznek addig hiába beszélünk vegán vagy nem vegán életmódról..

2018. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
81%

22. Nem egészen értem a mondadódat, hiszen a vegán életmód sokkal olcsóbb bármely másnál.


Ha van kerted vagy tudsz piacra járni, fillérekből megoldható. Nincs szükség bolti vackokra, műkajákra egyáltalán, sem kiegészítőkre.

2018. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
98%

" A zöldségben például nem találsz teljes értékű fehérjét, míg a húsban igen."


Nincs olyan, hogy teljes értékű fehérje a táplálkozásban.


A fehérjéket nem egy az egyben vesszük át, hanem lebontjuk aminosavakra, és abból építjük fel a saját aminosavainkat.


Egy állat fehérjeprofilja eltérő az emberétől, ezért is butaság ez a kifejezés. Ha arra gondoltál, hogy megvan benne minden esszenciális aminosav, az igaz (helyes kifejezés: komplett aminosavprofillal rendelkezik); az az állítás viszont, hogy nincs olyan növényi élelmiszer ami szintén tartalmazná az összeset, hamis.


Az összes hüvelyes, babféle, rengeteg más növény pl. quinoa, hajdina, rizsfélék, szejtán, algák stb. is tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat.


Mindemellett: nem szükséges egy ételből bevinni az összes esszenciális aminosavat, a lényeg az, hogy a napi étkezésedből kijöjjön. Ha 2-3 féle zöldséget fogyasztasz egy nap, lehetetlen, hogy ne hozzál össze egy komplett profilt.

2018. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
96%
a saját aminosavainkat = a saját aminosavprofilunkat, akartam írni.
2018. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
84%

"Miért lenne a hús egészségtelenebb a zöldségeknél? A zöldségben például nem találsz teljes értékű fehérjét, míg a húsban igen."


Erre hadd válaszoljak, remélem nem számít túl nagy offolásnak. És aki nem olvasná végig, nem mondom, hogy a húsevés mindenféleképpen egészségtelen.


A hús nehezebben emészthető, ezért tovább tart, gyakoribbak a szorulások és gyulladásokkal jár. Ezért pl. azok az úgy nevezett "teljes értékű" fehérjék egy jelentős része kárba vesz, ugyanis c-reaktív protein lesz belőlük, amiket a szervezet gyulladás csökkentésre elhasznál és már nem kerül újra hasznosításra.

Következő, a szaturált zsírok és a koleszterin bevitele miatt elzáródnak az artériák. Koleszterint a máj is képes termelni, szóval semmi szükség pluszban bevinni. Dr. Esselstyn sikeresen gyógyított szívbetegeket, csupán azzal, hogy teljes értékű növényi táplálkozásra fogta őket.

Az állati proteintől megnő az igf-1 növekedési hormon termelés, ami a rák növekedését is gyorsíthatja.

Az állati vas, hem-vas, ami hivatalosan a karcinogén (rákkeltő) anyagok közé van besorolva, és a vörös-hús fogyasztását a nagy vastartalma miatt nem ajánlják. Továbbá a növényi vas felszívódását tudja a szervezet szabályozni, míg az állatit nem. Szóval mivel nem zsírban oldódó vitamin, állati eredettel túl lehet adagolni.

És ezek csak a bio húsi hátulütői, arról ne is beszéljünk mennyi vacakkal tömik tele az állatokat, és az ipari húskeveréket mivel dúsítják és tartósítják.


Ennyit a húsokról. Mit tudnak a zöldségek? A festékanyaguk az antioxidánsok, amik lassítják az öregedést, segítik a gyógyulást és rengetek pozitív hatásuk van még. Továbbá a rostok segítik az emésztést.

Az a mítosz, hogy a növényekben nincs teljes értékű fehérje egy 50-es évekbeli patkánykísérletből származik. Valójában minden növény tartalmaz az ember számára minden esszenciális (amit az ember nem képes magának termelni) amino-savat. A szervezetet nem érdekli milyen fehérjét kap, lebontja amino-savakra, aztán átkonvertálja vagy felhasználja kedve szerint. Az igaz, hogy általában a növényeknél 1 eszenciális amino-savból kevesebb van, mint a többiből. Innen jön a fehérje komplettálás mítosza. De a szervezet nagyrészt újrahasznosított amino-savakat használ fel, és csak 40% a szükséges napi bevitel. Szóval, ha belátható időn belül többféle növényt eszek, akkor a szervezet hiánytalanul képes teljes értékű fehérjét előállítani magának. Pl: reggeli zabkása (150 grammra 15 gramm protein), jó-jó, de kevés a Triptofán. Egyszerű, ebédre eszek száraz hüvelyest (250 gramm lencse kb 50 gramm fehérje), amiben a Metionin kevés, de azt már ettem sokat a zabkásából. És ettem 65 gramm fehérjét, ami bőven elég egy felnőtt férfinak. De ha a kalóriám 100%-át lencse adná, akkor is meglenne a napi ajánlott Metionin. Nem véletlen, hogy nincs olyan betegségnek külön neve, hogy fehérje-hiány. Ha valaki eszik rendesen, akkor még gyümölcsökből is összejön a napi szükséges protein. Csak éhezés esetén lép fel fehérje-hiány (meg minden-hiány).


Nem mondom, hogy húsfogyasztással együtt nem lehet valaki egészséges. Csak az említett okok miatt kockázatos, ha rátámaszkodunk, mint elsődleges vitamin és kalória forrás.

A legmagasabb átlag életkor valaha Okinawa szigetén volt, amikor még tradicionálisan mindenki ette amit megtermelt zöldséget, és 98%-ban növényalapú volt a táplálkozás. Itt megjegyezném, hogy főemlősök vagyunk, hasonló a tápcsatornánk a csimpánzéra és a gorilláéra, és ők is főleg (97 és 98%-ban) növényeket esznek.


Ha van bio húshoz hozzáférésed, heti vagy két-hetente egy étkezéssel, jó eséllyel nem fogja befolyásolni

halandóságodat.

2018. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
24%

Szia 23.


[link]


[link]


itt egy statisztika arról, hogy milyen korúak általában a vegánok, 80% 40 év alatti ez azt jelenti, hogy nem a piacra járkálós fajta, ami azt jelenti, hogy a vegánok többsége szupermarketből vásáról, ami azt jelenti, hogy ki vannak téve a műanyag semmilyen valós tápanyagot nem tartalmazó termékekre amik a termékek 90-95%-át teszik ki, erről beszéltem


bocs az offért

2018. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
95%

Három rövid kérdés:


1.Hány vegánnal találkoztál már az életedben akik miatt ezt a következtetést vonod le?

2.Mennyi ideje követik ezt az életmódot?

3.Milyen mértékben esznek feldolgozott élelmiszereket?

2018. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
94%

"80% 40 év alatti ez azt jelenti, hogy nem a piacra járkálós fajta"


Nem igazán értem, hogy az életkor hogy függ össze a vásárlási szokásokkal.

Feltételezem nem nagyon vagy tájékozott vegán témában, lépj csak be a Vegan in Hungary vagy mit ettem ma vegán coportokba facebook-on, és meglátod, hogy az ebmerek 99,9%-a piacra jár, és nem a nagyáruházba.


"ami azt jelenti, hogy a vegánok többsége szupermarketből vásáról, ami azt jelenti, hogy ki vannak téve a műanyag semmilyen valós tápanyagot nem tartalmazó termékekre amik a termékek 90-95%-át teszik ki, erről beszéltem"


Emellett a nagyáruházakban is fennáll a lehetősége annak, hogy gyümölcsöt, zöldséget, olajos magvakat,gabonákat, hüvelyeseket vegyen az ember, tehát feldolgozatlan termékeket.

Nálam talán a liszt az egyetlen feldolgozott vagy késztermék, amit megveszek; még a kenyér, tészta is házilag készül (ahogy a vegánok túlnyomó részénél).

2018. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

"1.Hány vegánnal találkoztál már az életedben akik miatt ezt a következtetést vonod le?

2.Mennyi ideje követik ezt az életmódot?

3.Milyen mértékben esznek feldolgozott élelmiszereket"


1. Nem számoltam de elég sokkal mivel a közelemben lévő közösségi házban külön csoport nyílt vegánoknak akik mint a Jehova tanúi járják a házakat

+ Meg vannak vegán ismerőseim akik szerencsére nem erőszakosak és lekezelőek ez is bizonyítja hogy nem mindegyik ilyen és nem érdekli őket hogy ki mit eszik


2. Változó valakit így neveltek valaki csak pár éve.


3. Fogalmam sincs

2018. márc. 4. 19:45
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!