Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért komolyan becsületsértést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért komolyan becsületsértést érdemeltem?

Figyelt kérdés
Van egy csaj, akivel nagyon jóban voltunk 6 éve. Amolyan legjobb haverok voltunk, de én beleszerettem. Utána lett egy faszija, akkor eltávolodtunk, de azért néhanapján beszélünk, hogy mi újság. Most a legutóbb, amikor beszéltünk, elmesélte, hogy beteg lett, sclerosis multiplexe lett. Sokat mesélt a tüneteiről, hogy hogy indult, mennyire kétségbe esett, aztán arról is, hogyan pofozták helyre az orvosok.A végén megkérdeztem, hogy a párkapcsolatát hogyan alakítja a dolog, merthogy én aggódom. Nem értette. És akkor finoman megmondtam neki, hogy lehet, hogy most már nem lesz kifizetődő a különbség a sok visszautasított átlagos pasi és a szuperhelyes pasija között, mert ahhoz értékelni és kincsként kezelni kell a másikat, hogy kiállja a kapcsolat egy betegség próbáját.Először magyarázott, hogy kicsinyes vagyok, a párja nem olyan, ők szeretik egymást teljes szívből, de utána összezavarodott és már inkább azt kezdte el magyarázni, hogy teljesen tünetmentes lett, kap kezelést és kis megszorításokkal ugyan, de élik szépen az életüket. Emlékeztettem, hogy ahogy én utána olvastam, ez nem fog így maradni, előbb-utóbb kerekesszék a vége a folyamatnak mert a betegség progresszív, és az már egy nagyon erős kompromisszum egy kapcsolatban, aminek eltűrését nem egy olyan pasitól a leglogikusabb várni akinek ezer másik lehetősége van. Erre elborult teljesen, elküldött a francba, lehordott minden érzelmi nyomorult gcinek, letiltott, majd másoktól tudtam meg, hogy közzétette a beszélgetésünket facebook-on. 2 napig otthagyta a posztot, szarráaláztak alatta, majd törölte. Komolyan ezt érdemeltem csak mert kicsit győzött felettem a keserűség és kaptam az alkalmon? Közben komolyan aggódom is miatta, mert ha majd beütnek a gondok a kapcsolatában, lecseréli a pasi egy egészségesre, az a betegség általi megpróbáltatások mellett sok lesz.

2022. nov. 22. 04:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
92%

De tényleg, mire mentem az átlagos kinézetű jofiunak hitt pasival...

Szép lassan kiderült, hogy az a sok szar ami gyerekként érte, a frusztráltságai mind egy agresszívan mániákus ragaszkodó emberré tették. Igaz, hogy hűséges volt és velem maradt volna, ha történt volna velem valami, akkor is...

De ezen kívül egyszerűen semmi nem stimmelt vele. Ugyanilyen, mint a kérdező, ugyanez a stílus. A lehúzó, már a személyiségével is lenyomó, egy jó szót nem tudott volna szólni.

Ugyanígy ilyen betegségbe taszító volt.. utálom azt az embert a mai napig.


Köszönöm, jó lett innentől, a jóképű, szüleitől mindent megkapó gyerek aki szeretetben nőtt fel és ez látszott is rajta..

2022. nov. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
89%

Eléggé benne vagyok a dologban, de, lehet(Ett volna, gyerekként). Tudod minden oviban, suliban meg pláne le szokták adni a jelentést a problémás viselkedésű, gondolkodásmódú gyerekekről, és szépen orvoshoz küldik őket, hogy kapjanak segítséget, de leginkább diagnózist. Tiniknél kifejezetten, mikor jönnek a személyiségzavarok, de általános elején pláne, ilyen csőlátású, rugalmatlan gondolkodásmódnál már 5x elküldtek volna pszichiáterhez, ha az elmúlt 10 évben lettél volna iskolás, az asperger jeleire leginkább általánosban koncentrálnak. Nehezen illeszkedik be, valahogy nincs, aki megérti, egy-két sokszor szintén furcsa ember van csak mellette, azok is ritkán, meg még millió ilyet lehetne sorolni, a düh, meg amit érzel, az aspergers anger olyan dolgok iránt, ami miatt mások nem éreznek, mert "rendesen" látják a dolgokat. Menj és keresd fel az autizmus alapítványt, felnőtteken is segítenek. Nyilván nem értek hozzá látatlanba, de biztosan neked is feltűnt, hogy nagyon sokszor találod magad olyan helyzetben, amikor senki sem ért meg. Ezért lehet!


Tényleg mérges vagyok, mert a rendszer betegségtudat és segítség nélkül hagyja az ilyen embereket mászkálni, ezért találtak be engem is sokszor, másokat is sokszor és ezért fogják a gyerekemet is betalálni. Annyival jobban kellene figyelni a mentális betegek ellátására már gyerekkorban, hogy ilyeneket ne engedjenek az utcára.. Szerencsére egészséges lelkületű emberen nem tudsz komolyabb sebet ejteni, csak lerázza a hozzád hasonlót, szóval ha én bele is estem ilyenbe, a gyerekem igyekszem magabiztosan és egészséges pszichével tartani, hogy egyszerűen csak megmondja majd, hogy beteg vagy és húzz el az életéből, vagy feljelent zaklatásért, ne pedig végig hallgasson és még kételkedjen is magában.. Szegény csaj is azért rakott ki, mert tönkrevágtad. A düh meg egyszer utat fog törni, amit majd jogosnak érzel, de nem lesz az.. ha nem csak neten történik mindez, hanem személyesen, az érzelmek is hevesebbek lettek volna. Képzeld csak el, ha a képedbe kiabálta volna, hogy elmondja majd mindenkinek, kiposztolja facebookra, milyen aljas, beteg ember vagy.. Azt mondod hozzá se értél volna?.. Keress segítséget, rászorulsz.

2022. nov. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
97%

Nem veszed eszre, hogy ketto, azaz ketto darab ember ertett veled egyet (az egyik bevallottan incel) es hanyan nem? Ha most sem gondolkozol el ezen, akkor tenyleg problemaid vannak.

Attol, hogy valaki helyes meg lehet kedves is es huseges is. Nem ertem, hogy miert demonizalod a nalad elonyosebb kulseju embereket. Es nem, nem tudtal volna neki tobbet adni lelkileg. Ha nem is bantod meg sosem (az s biztos) akkor sem tudtal volna neki vonzalmat, szerelmet, boldogsagot, erdekesseget adni. Pont ezert nem jottetek anno ossze, mert lelkileg semmit nem tudtal volna adni.


Amugy valamelyik valaszolonak mondom tanarkent: de, latszik mar az iskolarendszerben is. Sot, meg korabban is. Mi tobb: egy idegennel is erzi az ember osztonosen, hogy a masiknal valami zavar van a rendszerben es akkor automatikusan taszit a masik.

2022. nov. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim válasza:
0%
Szerintem itt mindkettő hibás.
2022. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem is bantod meg sosem "


Azt már most elkezdte.

2022. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!