Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy beszéljek a vőlegényemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy beszéljek a vőlegényemmel vita nélkül a gyerekeiről? Hozzánk költöznének, szerintem ez rossz ötlet

Figyelt kérdés

Nem én vagyok a "gonosz mostoha", mielőtt letámadtok itt. Nem szeretném, hogy elmérgesedjen a helyzet, és jöjjön a fröcsögés, segítségre van szükségem.


A páromnak van két gyereke, a lány 14 lesz (szeptembertől 8.-os), a fiú 12. Az anyjuknak új kapcsolata lett, teljes rózsazsín köd, és kitalálták, hogy összeköltöznek. Viszont a barátja Budapesttől 170 km-re lakik, és ő költözne a gyerekekkel. Ők viszont közölték,hogy nem akarnak menni, és inkább hozzánk költöznének... Viszont szerintem ez nem jó ötlet. Nagyon szeretem őket, amikor itt vannak, mindig jól elvagyunk, jó a hangulat, de ez 3-4 hetente max 3 nap. És akkoris borzasztóan elfáradok a végére. A párom sokat dolgozik, általában reggel 6-7-kor már indul, sokszor még 4-5-kor is tárgyal, vagy ügyfelek mennek hozzá, heti 2-3 nap haza is hozza a munkát, és még az ágyból is emailekre válaszol. Én egyetemre járok, 10-11-ig nem szokott dolgom lenni, tehát a reggelizés, elindulás, összapakolás rám maradna. Ahogy a különórák, velük tanulás, kajáról gondoskodás is. Mert együtt élünk, a gyerekek szeretnek, szóval hiába az "övéi", nem fogom azt mondani, ha tőlem kérnek valamit, hogy "hívd fel az apádat, nekem nincs közöm hozzád". Szóval ha itt lennének, olyan lenne, mintha az anyjuk lennék. De erre én még nem vagyok kész, nem tudnék mintaanya lenni, aki napközben sütit süt, délután a gyerekekkel tanul, és hétvégén közösen mennek nagybevásárlásra. Még szeretek pörögni, bulizni, barátnőzni. Gyönyörű példa lenne, ha egy csütörtöki barátnős koktélozásból reggelig tartó buli lenne, és akkor jönnék haza, amikor ők felkelnek... Nem azt mondom, hogy ez minden héten előfordul, de néha igen. A páromat ez nem zavarja, nagyon jól működünk együtt. Jövő hónapban lesz az esküvőnk, ezért sem akarok ezen összeveszni. De a gyerekek már szeptembertől az új helyen kezdenének, és eddig abban bíztam, hogy az anyjuk majd nem engedi, ellenkezni fog, de mint kiderült, ő igazából benne lenne úgy, hogy szombat-vasárnap nála lesznek a gyerekek, és a szünetekben.



2019. júl. 31. 12:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 anonim ***** válasza:
71%
A pasit a kölykeivel vállaltad, amikor komoly kapcsolatot kezdtetek. Mit vársz? Hogy dobja el a gyerekit érted? Mert vagy ez, vagy a szakítás. Én sem nevelném más gyerekét, de eleve nem is kezdenék olyan pasival, aki rám bízza a gyerekit.
2019. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/148 A kérdező kommentje:

Istenem, hagyjuk már ezeket a kifejezéseket, hogy kölykei, pujái... GYEREKEK. Őszintén, ha a te gyerekeidet neveznék így, te tűrnéd?!


És nem, mikor összejöttünk, nem azt vállaltam, hogy majd 6-kor kelek, reggelit készítek minden nap, iskolába hordom őket, délután pedig különórákra viszem őket, aztán itthon tanulok velük, utána pedig vacsorát készítek, és pakolok. Mert nyilván ezeket nem a vőlegényem fogja megtenni, mikor sokszor 6 után ér haza...

2019. júl. 31. 13:13
 23/148 anonim ***** válasza:
69%

"Nem hinném, hogy "surmó" lennék azért, mert nem akarom feladni az eddigi életemet, és a további céljaimat azért, hogy anyuka legyek, hatalmas felelősséggel a vállamon. Persze gondolom te ugrándoztál volna, ha a huszonévesen más nő gyerekeit nevelhetted volna, ráadásul úgy, hogy amúgyis egy nehéz korban vannak."


Nem ugrándoztam volna, de nem is kezdtem volna olyan pasival,a kinek vannak gyerekei. De ha mégis kezdtem volna, gondolom úgy lettem volna, hogy bármi megtörténhet, akár az is, hogy az apjukhoz kerülnek a gyerekei.

Az a baj hogy neked a felnőtt élet, a felelősségvállalás még nem fekszik. El bulizgatsz, el villogsz a kb 40 éves pároddal, nektek milyen jó, egzisztencia, póker stb.

Te még nagyon éretlen vagy, a pasiból meg valószínű kitört a kapuzárási pánik.


Sajnálom szegény gyerekeket, ide-oda tologatják őket a szüleik őket.

Amúgy a párod magához akarja venni a gyerekeit? Mert ha igen, akkor neked ebbe vagy bele kell menned, vagy le kell lépned.

2019. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
83%

#20:

Nyuszi, ezt saját magadra miért nem értelmezed? Te írod, hogy azért te leszel velük, mert te ott vagy és ráérsz, holott nem érzed úgy, hogy ez a te feladatod lenne. Neked havonta egyszer pár nap is sok.

Ezt persze a párod nem is sejti.

Hogy akarsz így hozzámenni, ha ezt nem tudjátok ŐSZINTÉN megbeszélni? Csak lapítasz, hogy elkerüld a vitát. Ebben a kapcsolatban te nagyon nem vagy egyenrangú partner.


Vita nélkül, szépen elsimítani biztos, hogy nem fogod tudni.

Azt sehogy sem lehet szalonképesen tálalni, hogy Drágám, hozzád megyek, kell a kényelmes jó élet, a bulik, a fiatalságom, ezért a te két gyerekeddel nem fogok együtt élni. Nem érdekel, hogy ha ez egyedül nekem jó, és mindenki mással kitolok.

Ugyanis erről van szó.

2019. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
66%

Bár eddig mindenki csak savazott téged,azon túl meg mondták,hogy beszéljétek meg,más megoldást nem nagyon ecseteltek.


Én pontosan ebben a helyzetben vagyok,mint te: 2 gyerek akik az apjukkal lesznek egy hosszabb időszak után. Nem vállaltam,sok lenne.

Fiatal vagy,még nincs ked ehhez,és teljesen jogos,hogy nem akarod másét nevelni. És nem,nem azt vállaltad,hogy te neveled őket,hanem azt,hogy elfogadod így az apát,és amikor úgy gondolod,foglalkozol a gyerekekkel,de NEM életvitelszerűen.


Az egyik lehetőség,hogy a párod munkát vált. Keres olyat,ami mellett tud vigyázni/törődni a gyerekeivel,és nem rád sózza őket!


A másik,hogy külön költöztök,de egymástól annyira nem távol. Így megint csak ő marad a gyerekekkel,neki kell rendeznie őket.


Én ezt a két megoldást látom,aztán majd kiderül,te vagy ti mit szóltok ehhez. De a legfontosabb,hogy senki és semmi nem ér annyit,hogy elveszítsd miatta azokat a dolgokat,amik neked fontosak.

2019. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 anonim ***** válasza:
74%
Ha ilyen jól működik köztetek a kommunikáció, nem kell aggódni, egy éven belül úgyis elváltok.
2019. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/148 anonim ***** válasza:
86%
A gyerekekkel meg persze, hogy jól kijössz, hozzájuk közelebb vagy korban, mint a pasidhoz.
2019. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/148 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező!


Ezt a kérdést, és a válaszokat is olvasd el!


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2019. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
82%

*25

És ha "elfogadod apukát" úgy ahogy van, és véletlenül meghal a gyerekek anyja, akkor nekiállsz toporzékolni, hogy "én ezt nem akarom, én ezt nem vállalom", vagy mi?

Ha elfogadod apukát a gyerekeivel együtt, az épp azt jelenti, hogy benne van a pakliban, hogy ez lesz.


Azt mondod, nem szabad elveszíteni valamit ami fontos a kérdezőnek.

Na itt kell mérlegelni.

Elveszíti a koktélos estéit meg a barinőzést, vagy elveszíti a pasit akivel majdnem tökéletes a kapcsolat. Ez a felnőtt lét, döntéseket, áldozatokat kell hozni .

Ha nem vagy készen erre, búcsút kell inteni és kész. Senki nem kényszeríthet senkit bele abba, amit nem akar.

A párod nem kényszeríthet, hogy egyik napról a másikra teenagerek pótmamája legyél életvitelszerűen, ahogy részedről sem lenne fair azt várni tőle, hogy lemondjon a gyerekeiről, pár koktélozás, korán kelés miatt.

Vagy valamelyikőtök behódol és akarata ellenére cselekszik a másik kedvéért vagy itt a vége ennek a kapcsolatnak. Köztes megoldás nincs, kompromisszum nincs. Vagy ez, vagy az.

2019. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 Halmai Annamária ***** válasza:
69%

Hogy irigykednek a kommentekben a pasik XD


Szerintem mondd meg a párodnak hogy nem vállalod és kész. Nem rakhat ilyen terhet a nyakadba ha te ezt nem szeretnéd önként. Max lemondja az esküvőt és szakít, te meg keresel más párt.

2019. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!