Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kialakítható közös kassza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kialakítható közös kassza anélkül, hogy bármelyik fél sérülne, ha nem ugyanannyit keres a két fél?

Figyelt kérdés
2020. okt. 24. 09:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
42%
#19 Én nem tudnám elviselni, hogy én tolom a szekeret a másik meg ül rajta.
2020. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtök sem kap semmit sem. Mand csak később, ha összejött mindkettőrr a pénz. Ez egy kompromisszum, hogy lásd a példát.


Mert párkapcsolatban nincs akkora szabadság senkinek sem, mintha egyedülálló lenne.

2020. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
34%
Tehát ha jól keresek azért nem kapok semmit mert ő nem keres jól. Igazán király meglátás.
2020. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy darabig a részben közös kassza a megoldás(összeköltözésnél), addig meg a külön kassza. Házasságban vagyonközösség van. Arra nem árt gyakorolni egy évet, hogy megy e a közösködés!


Akkor kivitelezhető csak, ha az ember tudja, hogy a kevesebbet kereső fél gyerekneveléssel, házimunka java részével hatalmas "terhet" vesz le a többet kereső fél válláról, egyébként nem.


Sokan gondolják, hogy náluk jól megy a közös kassza, aztán csak lesnek, miért adott el valami közöset a többet kereső fél(mostani kérdés), vagy miért nem kérdezi meg őt pénzügyekben..


Magasabb érzelmi és értelmi intelligenciával működhet, ismerek ilyet, igaz csak egyet, de aki azt hiszi van főnök egy párkapcsolatban, vagy a gyereknevlés nem munka, az már ki is esett ebből a körből!:)

2020. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

23. Akkor ne gyere össze olyan nővel, aki kevesebbet keres, mint Te. Csak aztán ne sírjon a szád, hogy nincs nőd...


Az élhetőbb, hogy mondjuk a havi kiadások 350-be kerülnek (albérlet, rezsi, kaja, tisztító, tisztálkodó szerek, gyógyeszerek, vitaminok stb). Ezt felezitek, majd Neked, mint jó kereső félnek marad 300e-d, amit eltapsolsz, a másik félnek 20e-re, amit kuporgat. Majd nem mentek el még nyaralni sem, mert a csajnak nem telik. Ez szebb kilátás?

2020. okt. 24. 09:43
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

#20 Oké ez úgy nézne ki, hogy ő és te is elutaltok 50-50ezert egy közös számlára rezsire, bevásárlásra és hasonlóra. Ha több kell, akkor többet.

Marad 450ezered amivel gazdálkodhatsz. Akarsz egy motort elraksz rá mondjuk havonta 200ezret.

Marad még mindig 200ezred neki pedig 100ezre. Mindketten minden hónapban költötök magatokra is.

Marad neked 150ezred neki pedig 50ezre.

Ő nyaralást szeretne, mondhatja hogy erre beáldozza ezt az 50ezret és szeretné ha te hozzájárolnál nagyobb mértékben.

Te belerakod a dupláját minden hónapban mondjuk 100ezret.


És még mindig van 50ed.


Jutott a motor célodra és gyűjtöttetek nyaralásra is.

2020. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Egyetértek, hogy nagyon nehéz kitalálni, hogy hogy lehet jó, hogy mindkét fél úgy érezze, hogy működik.
2020. okt. 24. 09:44
 28/52 anonim ***** válasza:
36%
Mint írtam a havi kiadást nem tudjuk felezni. Kész. Kiadás osztva kettő több mint a feleseg fizetése
2020. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
85%

#24 Nagy ló**st. A valóságban pedig ez úgy néz ki, hogy ugyanúgy csinálom a házi munkát és nevelem a gyerekemet, mint a nő. 😃

Hogy lehet valaki ekkora mártír?

Attól hogy többet keresek nem feltétlenül dolgozok többet órában csak piacképesebb vagyok, jobban megfizetnek.

2020. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
100%

Ki, igények és pénzügyi tudatosság kérdése. Nálunk én (nő) kerestem a többet eddig, jelenleg babával vagyok itthon, így ez a fizu a töredéke lett, és most a férjem keres jóval többet. (Nem is értem, hogy itt a kommentekben miért evidens, hogy a nő veri el a pénzt, és egyben ő ad "zsebpénzt" a férfinek, hol ismerkedtek ti ezekkel a tyúkokkal...?)


Soha nem volt külön kasszánk, max a randizások alatt évekkel ezelőtt, de ott ugye vicces kasszáról beszélgetni, és egyébként akkor sem centiztünk semmit, hogy ki mikor és hogy hívja meg a másikat. Amikor összeköltöztünk és házasodtunk, akkor a 10-es által leírt hibrid kassza működött, bár nem teljesen ugyanígy. Nem volt közös számla, hanem saccra feleztük a költségeket úgy, hogy egyikünk számláról ment a rezsi és albérlet, másikunkéről a bevásárlások, stb.


De a hibridkassza is megdőlt a közös hitellel, ugyanis a hitelnél elveszítettük a fonalat, hogy kinek a számlájáról mi megy. Most csak arra figyelünk, hogy a két számlán mindig legyen annyi, hogy az LTP-ket, rezsit és hitelt legyen miből vonni, de hogy ki melyikből tankol vagy vásárol... Totál káosz :) De veszekedés ezen nincs.


Csak azért eresztettem bő lére, mert szerintem közös megegyezésen szinte bármi működhet akkor is, ha éppen egyenlőtlenek a viszonyok. A hibrid kassza idején is megbeszéltük a nagy kiadásokat, számomra elképzelhetetlen lenne, hogy bármelyikünk akár 40-50 ezres kiadást intézzen a másik háta mögött, még ha ebben az "nincs köze hozzá". Ugyanúgy megmondtam a férjemnek a véleményem az ezredik horgászbotról, ahogy ő is megmondta, hogy ne vegyek úgy konyhai robotgépet, hogy szökőévben egyszer sütök kelt tésztát...


Az sem igaz, hogy külön kasszánál nem lehet marakodni. Van barátnőm, ahol még azt is kicentizték, hogy az 50-50%-os lakás névreíráshoz az önerők egyenlőtlensége miatt milyen arányban kell törleszteni a lakáshitelt hogy igazságos legyen, a fizujuk is hasonló, mégis szinte hetente megy a marakodás a kiadásokon.


Inkább egy mindkét félnek megfelelő, rugalmas rendszer a jó szerintem.

2020. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!