Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
24%

Igazán felnőttes kérdés. Jó korán vége lett a napközinek.

Amúgy meg: volt már. Uncsi.

2022. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
90%
Miért, mindent te fizetsz??
2022. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
40%

Hát ha a párodtól pénzt kérsz azért, hogy veled éljen az elég furi. Akkor nem te akartad, hogy együtt lakjatok?

Persze úgy lenne a logikus, hogy akkor az ő lakásából bejövő pénz 40%-át te kapd meg. Nem azért mert kell neked a pénz, hanem mert egy pár vagytok akik együtt laknak. Együtt vásároltok be is gondolom. Ha vesz valamit megcsinálja neked is belőle a részed.

Vagy abból a pénzből éljetek. Vegyétek meg a kajákat és fizessétek be a rezsit. Ne rakja el az egészet magának, hogy jó lesz az még.

A felvezetés a lényeg, hogy ne értse félre a dolgot.

2022. jan. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
8%

Attól függ ki akarta az összeköltözést és hogy beszéltétek meg?


Ha te akartad, akkor nem illik, mert amúgyis üresen állna a ház.


Ha a barátod akart hozzád költözni, akkor illene a plusz bevételből adnia/rád is fordítania.


Ha közös megegyezéssel, akkor szintén illene adnia.


Minden csak kontextus függvénye. Ki, hogyan, miért, hova kezdeményezte az összeköltözést?

2022. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
91%

Fordított esetben te fizetnél neki?


Ez tényleg elgondolkodtató, mert miattad van plusz pénze. Ha albérletből költözött volna hozzád, egyértelmű lenne (nekem), hogy nem kérnék bérleti díjat, de ez most megfogott.

2022. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
91%
Fizetheti a rezsit, vagy a nagybevasarlast, barmilyen formaban is, de kompenzalnia kellene mindenkepp.
2022. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:

Közösen megegyeztünk, hogy a kapcsolatunk van már olyan szinten, hogy együtt élhessünk. Azért döntöttünk az én lakásom mellett, mert elhelyezkedésileg jobb helyen van.

Eddig a rezsi felét fizette, ezen kívűl nem kértem tőle mást. A bevásárlásokat is fele-fele arányban szoktuk lerendezni.

Eddig azért nem kértem tőle semmit (mármint bérleti díjat) mert én amúgy is egyedül élnék. De valóban elgondolkodtam, hogy neki ott van bevételnek a saját lakása, ami saját zsebbe megy, és azért kapja mert nálam lakik, nem tudom hogy annak az összegéből illene e nekem fizetnie valamit vagy sem?

2022. jan. 10. 12:25
 8/79 anonim ***** válasza:
90%
Elgondolkodtató, mert miattad van plusz jövedelme, és mégha úgyis közös jövő és közös vagyon a cél, akkor is illene kompenzálnia. Nem föltétlen úgy, hogy pénzt ad közvetlen, hanem akkor állja a rezsit, kaját, valamit, hogy meglegyen az egyensúly. Ez olyan, mintha te otthonról dolgoznál, neki meg úgyis mindennap útba esik a bolt, ezért megegyeztek, hogy ő vásrol mindig. Ő se érezné igazságosnak, hogy csak azért fizeti ő az egész kaját, mert neki esik útba a bolt...
2022. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
92%

Részesedést. Nem bérleti díjat.


Ha a tied lenne kiadva es te laknál nála akkor neked lenne bevételed. Kvázi miatta buksz bevételt.


Ez amit csináltok ez vagyonkozosség.

2022. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
90%
Hát én a párod helyében fizetnék annyit, hogy egyformán jól járjunk. Akár úgyis, hogy teljes rezsit vagy kaját fizetek.
2022. jan. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!