Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem lakása lenne, hanem a számláján lenne az ára, ami kamatozik, abból is kérnél?
2022. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
93%
41-es, nem érted, hogy ez a bevétel azért lett neki, mert a kérdezőhöz költözött?
2022. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
86%

"Ha nem lakása lenne, hanem a számláján lenne az ára, ami kamatozik, abból is kérnél?" - Ennyire nem érti pár ember? Miatta tudja kiadni a lakását a párja. Miatta teheti meg a pénzszerzést.

Miért ennyire zsugoriak azok, akik már olyan szinten vannak valakivel, hogy együtt laknak?

2022. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk nekem van lakásom és a barátom költözött hozzám pár éve, aki korábban albérletben lakott. Igaz, így nem plusz bevételt hozott neki, de jelentősen csökkentek így a kiadásai, de eszembe se jutott lakbért kérni tőle. Azért sem, mert tudom, hogy nem nyerészkedni akar rajtam és az az összeg majd a közösbe megy. Viszont nála soha nem is volt olyan, hogy mondjuk panaszkodott volna, hogy abban a hónapban pont úgy jött ki, hogy kicsit többet fizetett a bevásárlásnál vagy a váratlan közös kiadásba nem szállt volna bele, csak mert az az én lakásom, szóval a javítását is fizessem én. Nálatok ez az , ami szerintem nagyon igazságtalanná teszi. Ő teszi félre a pénzt, amit igazából miattad kap, de mégsincs meg az cserébe, hogy akkor ezért szó nélkül jobban beszálljon a közös költségekbe meg fizessen akkor is, ha a lakásban történik valami, amit ugye már együtt használtok. Valószínűleg még így is keresne amúgy rajta egész sokat, de máris nem lenne lehúzás szaga a dolognak.

Én azért annyit javasolnék, hogy ne lakbért kérj tőle, mert az hülyén venné ki magát, csak osztozzatok a hasznon, amit a lakása után kap. Lehet csak a megfogalmazás más, de akkor is jobban hangzik. A másik, lehet hogy nem kész tények elé kéne őt állítani, hogy te erre gondoltál, hanem felvázolni neki a problémát (te így igazságtalannak érzed stb.) és megkérdezni, hogy ő mit gondol, lenne-e valami javaslata, aztán beszéljétek meg közösen és keressetek olyan megoldást, ami mindenkinek megfelel.

2022. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
2%
Hát akkor tessék szülés után visszamenni dolgozni 6 hét után, nem pedig 3 évig nyerészkedni a pasin.
2022. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem tervez veled komolyan, ha ennyire a saját számláját akarja hizlalni.


Nekem van saját lakásom, a barátomnak nincs. Nem lakunk együtt, de tervezzük. Teljesen magától mondta már többször, hogy ha hozzám költözik, akkor anyagilag pluszban beszáll. Szerintem ez a normális. Így mindketten jól járunk és senki sem használ ki senkit.

2022. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
80%

A gyakoris nők honnan szedik ezt a rengeteg szarrágó pasit? Minden napra jut egy ilyen...

Igen, gáz. Azért van neki plusz bevétele, mert nálad lakik. Ha nem nálad lakna, hanem a saját lakásában, akkor bukná a lakbért és a rezsi is több lenne. Az meg, hogy ráadásul még az extra kiadásokba se száll bele, mert "a te lakásod", mindennek a legalja.


Szerintem igen is el kellene vele beszélgetned, hogy ez így nem túl igazságos. Ha nem érti meg, akkor meg modd meg neki, hogy költözzetek át az ő lakásába, te meg kiadod a tiéd, a nyereség meg persze a tiéd marad. Kiváncsi vagyok, mennyire tetszene neki az ötlet...

2022. jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
80%

"Hát akkor tessék szülés után visszamenni dolgozni 6 hét után, nem pedig 3 évig nyerészkedni a pasin."


Nagyon nem vagy képben. 6 hónapig a fizetésük 100%-át megkapják az anyák. Utána meg ha a pasi marad otthon a gyerekkel, akkor meg ő a nyerészkedő, nem? Bár nem igen látom az apákat tolongani, hogy majd ők otthon maradnak a gyerekkel.

2022. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
9%
Bocsi, akkor két és fél évig/gyerek, bár manapság pozitív teszt után azonnal rohannak táppénzre a kismamák, úgyhogy legyen 3 év mégis.
2022. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
84%
6 hónapos koruk után meg GYED-et kapnak, ami a fizetésük 70%-a, tehát még mindig nem a pasin nyerészkednek, hanem gondoskodnak a közös gyerekről, míg a fizetésük nagy részét így is megkapják. De ha valaki nyerészkedésnek érzi, hogy a felesége gondoskodik a gyerekükről, az ne vállaljon gyereket.
2022. jan. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!