Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell a legrosszabb embernek leírni. Közölted vele ezt is vagy csak nekünk írogatod, hogy a költségbe is beszállnál?

Mennyi az ebből származó havi plusz bevétele és mennyi jön neki egyéb helyekről és mennyi jön neked ?

Ezek mind eléggé fontos tényezők .

Nemhiszem, hogy egy ilyen tönkretenne JÓL működő kapcsolatot.

2022. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra hogy anyagilag osztoznia kéne, veszekedéssel reagál, az nem túl jó jel.

Persze gondolom, csak szívjóságból adja ki a lakását, és valójában ráfizetés szegénynek..:(...:

2022. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 A kérdező kommentje:

Kedves 61-es válaszoló, nem értem miért érdekel ennyire a pontos keresetünk vagy bevételünk, azt a kerdést meg pláne nem, hogy elmondtam e neki, hogy beszállnék az esetleges javítasokba is. Nyilván megbeszéltem vele és elmondtam neki, miért ne tettem volna? Mit nyernék azon, hogy csak ide irogatom vadidegeneknek? A kapcsolatom a fontos nem az, hogy idegen random emberek mit gondolnak rólam gyakorin. Szóval igen, elmondtam neki, hogy beszállok a javítasok es egyéb ahhoz tartozó kiadásokba a részesedésemmel megegyező százalékban.

Ha már ennyire érdekelnek az anyagi részletek is, az albiért havi 180.000-t kap. Mind a kettőnknek van normális fő állása és nettó 300 ezret megketesünk fejenként, ami nem egy rossz fizetés a munkakörünkben.

Nem is azért akarok részesedést, mert szülsegem lenne a pénzre. Saját lakásom van és a fizetésemből kellemesen megélek. Az volt a probléma, hogy egyáltalán nem igazságos a helyzet és olyan volt, mintha rajtam akarna nyerészkedni.

2022. jan. 18. 10:45
 64/79 anonim ***** válasza:
80%
Erdekes..amin a te helyzetedbe kerulne mar haborog! Szakits vele!
2022. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
100%
Akár ez se mindegy, ha már leírtad a konkrét összegeket, mert ha fejenként 600-at keresnétek, és 85-ért adná ki az albiját, kicsit kevésbé lenne drasztikus. Bár maga a gesztus sincs meg, hogy felajánlotta volna az igazságos viszonyokat, ilyen összegeknél már pofátlannak érződik... De a lényeg akkor is az lenne, hogy együtt, közösen akartok-e előre menni az életben és a kapcsolatotokban. Az anyagi nyerészkedés fontosabb, mint a kapcsolatom? Ne már... Jobb, ha minél hamarabb kiderülnek ezek a dolgok. Nem a pénz miatt mondom ezeket, hanem a mentalitás és az emberi jóérzés miatt.
2022. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon is számít a fizetés és hogy mennyit kap a lakásárt, mert láthatod, hogy a fizetésed 2/3 része annyi mint a lakásból befolyt jövedelem ami nagyon magas. Fizetésetek egyáltalán nem magas. Ha nettó 700 ezret keresnél akkor számítana, hogy neki van egyéb helyről 180 ezer bevétele valószínűleg nem.


Az is számít, hogy a te lakásod mennyit ér, mert ha ő azt mondja lakjatok nála és te fizetsz neki és a te lakásod meg mondjuk 100 ezerért van kiadva akkor sokkal kevesebbet kerestek. Esetleg nincs felújítva folyamatos javítások vannak amik mind negatív bevétel.


Ugyan akkor én arra is kíváncsi lennék, hogy lett a lakása mit áldozott fel érte vagy csak örökölte kapta. Mikor újította fel mennyit költött rá.

Szerintem nagyon nem mindegy, hogyan lett a lakás.


Csak magamból kiindulva nekem jelenleg 11 évig kellene minden pénzemet visszaforgatnom, hogy saját lakásom legyen egy kalkulátor szerint.

Ha feláldozok a fiatal kori éveimből 5 évet, hogy a hitel előbb legyen visszafizetve mindenről lemondok akkor biztos, hogy a belőle származó bevételből nem osztozkodnék amiért megküzdöttem. Még, ha itt az oldalon lepontoznak is érte :D

2022. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek a #66. Válaszolóval, persze a sárga földig le lettünk pontozva, vicc :)


180-bol kérj 50-et és nem fogja húzni a száját, vagy kerj 90-et de akkor felesben fizessetek már mindent, mindenhol !

2022. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
58%
66 fordítsuk meg a helyzetet. Ha a te összekuporgatott lakásodba költözne be a másik, ő kiadná a sajátját és egy fillért se látnál abból a pénzből+ állj te minden szerelési munkát a saját lakásodban, mert az a te lakásod, ahhoz mit szólnál? Ugyanis a kérdező ebben a helyzetben van.
2022. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
0%

66-os vagyok


Kérdező a bevétel felét azaz 90 ezer forintot akart havonta kérni a lakásért. Mellé még a rezsi és a kaja felét. Sokkal többet kér mintha a srác egyedül élne. Saját példát tudok hozni párommal mennyit fizetünk nálunk a rezsi 30-35 ezer mellé a boti beváráslások 60-80 ezer havonta.


Szerintem ezeket a kérdéseket egy összeköltözés előtt kell tisztázni és nem 1 évvel utána egyszer csak kérni a pénzt, ha idáig nem számított.

Ha maradunk a kérdezőnél akkor, ha csak annyit kér tőle a összeköltözés elején, hogy akkor övé a rezsi és a bolti bevásárlások vagy a hétvégi nagy bevásárlások akkor szerintem bele megy.

Lakásban való javítások itt kérdés milyen állapotban van a lakás? Havonta jönnek a hibák vagy évente vagy 1-2 kisebb hiba? Azért nem mindegy.


Kérdésedre nehéz válaszolni, mert nagyon nem mindegy az adott helyzet kinek mekkora a bére, hitelek, mennyiért van kiadva az albérlet mi lett megbeszélve összeköltözésnél ezek mind számítanak. Milyen a lakásom állapota teljesen felújított vagy egy átlagos ami 10 éve nem lett hozzá nyúlva nagyon és időnként jön a hiba. Esetleg már rég felújítást igényel csak foltozva van. Azért ez egyáltalán nem mindegy.

2 éve kivett albérletünk ami elvileg fel lett újítva mint később kiderült nem szakemberrel. Folyamatosan jöttek a hibák havonta zuhanyfejcsere, zuhanycső csere, csapbetét csere, sarokszelep újra kócolása, WC csésze újra ragasztás, WC tartály csere, szoba biztosíték csere, bejárati ajtó csere, konyhai csap dugulás elhárítás, konyhai csap csere, mosogatótálca újraragasztás, sarokszelep csere nyomáshiány miatt.


Jelenleg nem működik a csengő, fürdőkád festése lejött, fürdő faláról a festés felhólyagosodott és lepotyogott, csempék fele eláll, kádnál a fuga újra vizesedik feketedik.


Javításokat a tulaj fizette, vajon egy új kapcsolatban ezek belefértek volna? Nekem a válaszom az lenne, hogy nem. Mi is csak azért maradtunk az albérletben, mert jó helyen van és a tulaj kedves idős hölgy.

2022. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
100%

Utolso: te megis mirol beszelsz?

Mi az, hogy tobbet kerne, mint ha a srac egyedul lakna?????

Ott kezdodik, hogyha nem lennenek egyutt es nem a csaj lakasaban laknanak, akkor kapasbol nem lenne 180 ezer forint bevetele. Fizetne a sajat kajajat meg a rezsit, ami semmivel sem kevesebb, mint ha egyutt laknak.


Neki most abbol van +180 ezer forintja, hogy a baratnoje lakasaban tesped. Es ezert cserebe meg arra sem kepes, hogy beszalljon a javitasokba.


A kerdezo oruljon neki, ha megszabadul egy ilyen lehuzos gyokertol.

2022. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!