Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyéb javításokat, kiadásokat nem. Amikor nemrég vízszerelőt kellett hívni, nem szállt be a kiadásba, mondván, az én lakásom, én kiadásom."


Már a kérdés elején ezt kellett volna leírni, hogy mi a konkrét helyzet. Mert így marhára máshogy fest. Megint ki lett írva valami fél infókkal, aztán összevesztek rajta, szokás szerint. Nyilván ez volt a cél, mert ha segítséget akarok, normálisan kérdezek. Megérdemlitek egymást akkor. Erről ennyit.

2022. jan. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
0%
49, sőt nálunk olyan is volt, akinek a koktélkölykét még ki se keverték de már hivatkozási alapnak használta, hogy addig is heteket lóghasson a munkából. A kölykösök meg alapban kifogásnak használják. Szerintem, a témára visszatérve elvileg a párod lakbére is megy a közösbe, nem? Mármint ami bejön neki a lakás árából. Am arra azért kíváncsi lennék, mit írnának a válaszolók ford esetben, ha a kérdező és a párja fordítva lennének nemek tekintetében.
2022. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
86%

Fair a felezés (60/40be az ő javára ) ha be szállsz majd a javításokba is, ugyanilyen elosztásban .


Ha én laknék a barátnőmnél, közben kiadnàm a saját lakásom, akkor előtte mindenképpen ezt letisztaznám vele. Ha részesedést nem fogadna el ( amit nem kér hanem amit magamtól felajánlok ) akkor fizetném 100%ban a nyaralást vagy hasonlót .

2022. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
0%

Ha együtt tervezitek a jövőt akkor ez a pénz úgyis közös lesz így annyira nem számít kinek a számláján van.


Azzal, hogy veled él neked is csökkent a rezsi valamilyen szinten, mert gondolom több dolog nálad is fix közös költség, TV internet, szemétszállítás, akár még a gáz is mint nálam. Maga az ára víz nem egy durva összeg havonta.


Lakásban lévő javítások esete nehéz kérdés, mert egy bizonyos összegig, egy hosszabb együtt élés után szerintem normális, hogy fizeted a felét.

De egy hónap után nem fizetném mondjuk a mosógép felét vagy biztos nem jó kedvel. Vagy egy éves együtt élés után egy teljes WC felújítás mondjuk 100 ezer forintért vagy nagyobb összegű felújítást azért az is benne van a pakliban, hogy ennek a kapcsolatnak vége lesz így nagy összegeket biztos nem áldoznék a lakásra.


Hogy bevétele van a kiadott lakásból ez is érdekes téma, ha lenne mondjuk 30 milliója állampapírba és ebből lenne bevétele mondjuk lakást tud belőle bérelni akkor ez nem is merülne fel, hogy adjon belőle. Elég, ha a rezsi és a kaja költség felét állja.

Ha a bérleti díj felét odaadja és később szétmentek akkor porul járhat, hiszen egy részét vissza kell forgatni az ingatlanra. Végeredmény meg lehet az lenne, hogy semmi haszna nem lenne belőle. Nem tudni, hogy amikor fel kell újítani vagy tönkre megy benne gép akkor még együtt vagytok-e még.

2022. jan. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
86%
Hú utolsó alapján mindjárt megsajnálom a fiút, hiszen ő tulajdonképpen rosszul járt azzal, hogy kiadta a lakását. Brühühü
2022. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy sajnálni kell, de a kérdező kéréséből nem derül ki mekkora bevétele van a lakásból 50-150 ezer havonta azért nem mindegy.


Ugyan akkor amelyik lakásban élnek ara vigyáznak míg az albérlő kárt tesz akkor max a kauciót nem adod vissza ami ha szerencséd van fedezni a kárt, de legtöbb esettben ennél nagyobb károkat is lehet csinálni aztán mehetsz pereskedni a pénzedért. Akik már porul jártak ők szoktak akár három havi kauciót is elkérni.


Legegyszerűbb megoldás, ha kivesznek egy ingatlant közösen és ott élnek együtt a sajátjukat meg kiadják ezekből az ide oda költözésekből mindig gond van ki mit fizessen kinek lesz jó általában az egyik fél mindig jobban jár. Férfiként vagy nőként nem tudhatod mikor használnak ki a pénzedért.

2022. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
100%
Mi ujsag?
2022. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne mi lett a nagy megbeszélésből.
2022. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:

Leültem vele megbeszélni, megmondtam neki, hogy nem érzem igazságosnak, hogy ő a számláján gyűjtögeti a bevételét nálam pedig a javotásokba sem segít bele. Így megmondtam neki, hogy vagy részesedést kérek az albérletből befolyó összegből(nyilván vállanám a részemet az ott felmerülő javításokban és kiadáaokban is!) vagy ha ez nem tetszik neki, akkor lakjunk az ő lakásában, az enyémet meg kiadom én.

Ezen csúnyán összeveszett velem, mondván a barátaim telebeszélik minden hülyeséggel a fejem, hogy pénzéhes liba lettem, megváltoztam stb.

Szóval most úgy tűnik, hogy szakítás lesz a vége. Nem is hiszem el, hogy nem vettem észre, hogy milyen és hogy eddig hagytam, hogy nyerészkedjen rajtam :((

2022. jan. 18. 06:04
 60/79 anonim ***** válasza:
100%

Hú. Vigasztaljon, hogy csak egy évig használt ki, és köszönd meg a barátaidnak.

Vedd figyelembe, hogy ha ki van adva a lakása, akkor most nincs hova mennie, és ilyen embernél, ha békülni akar, ez is lehet a motiváció. Nem biztos, csak benne van a pakliban.

2022. jan. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!