Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
61%
Egyszeru. Felajanlod hogy marad ez a felallas es mentek a masik fel lakasaba, de akkor o se szed berleti dijat vagy maradtok ebben es fizet. Harmadik lehetoseg kivalasztani egy meg jobb nagyobb ingatlant, berelni es felezni a berleti dijat mikozbeb mindkettotok lakasa ki van adva. Negyedik lehetoseg, marad a lat kapcsolat, azaz egyutt vagytok de nem laktok egyutt. Kicsit kevesebbbet talalkoztok es tobb szabadido marad.
2022. jan. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
52%
Normális, FELNŐTT párkapcsolatban nem egymáson nyerészkednek, és nem a barátok pofáznak bele. Ha ennyit nem tudtok magatoktól megoldani szívás.
2022. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
61%
Ezt az elején a pasidnak kellett volna felajánlani. De él mint Marci hevesen
2022. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ugyanez a helyzet, csak azzal a különbséggel, hogy nekem hitelem van a lakásra, és a párom költözött hozzám albérletből. Ragaszkodott hozzá, hogy beleszálljon, hiszen a lakhatást oldjuk meg közösen. Úgyis közösen gyűjtünk, felezünk mindent. És így megvan az érzés is, hogy mindketten hasonlóan teszünk a közös jövőnkbe. Amúgy ő is jobban járt, mert jóval kevesebbet fizet, mint az albérletére, és én is, mert kevesebbet fizetek a törlesztőbe. De úgyis a közös jövő a cél, azért vagyok valakivel.
2022. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
28%

Nem jogos bérleti díjat kérned.A legtisztább az lenne, ha megfeleznétek a lakásból befolyt hasznot.

Azért azt is kalkuláld bele, hogy mi van, ha a bérbeadott lakásra költeni kell, ha lelamolják a bérlők, stb.Akkor annak is fizessed a felét, ha a haszon felére igényt tartasz.

2022. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
59%

Így , hogy mindent felesben fizettek, tuti, hogy ami bérleti díjat kapok a felét kérés nélkül adnám neked minden hónapban!


34/f

2022. jan. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
34%

"A párom" - mondod.

A párod.

És úgy érzed, kihasznál, és te rosszul járs.

Nem értem, hogy mit jelent az, hogy "A párom".

2022. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
91%
nem kérnék bérleti díjat, ha mondjuk házasok lennétek, akkor a bérleti díj (magántulajdon haszna a házasság alatt) közös lenne. Szóval a bérleti díjat fordítsa részben a közös életetekre, de semmiképpen sem nevezném albérleti díjnak.
2022. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
29%

Ennyi nyerészkedő embert.

Nézzük így: ha ismerkedtek valakivel, akinek van 4 ingatlana, amiket kiad albérletbe (ez neki a bevételforrása, amit az eddig megtakarított pénének okos befektetésével elért), megbeszélitek, hogy költözzön hozzád, akkor bérleti díjat kérnétek érte? Ez abszurd.

Nem húz le téged az által, hogy ott él. Az, hogy a saját vagyonával mit csinál, az ő dolga.

2022. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
79%
Nem húzza le, plusz bevétele van az ő jóvoltából.
2022. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!