Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
70%

Bizony kernek tole! Ha nem tetszik neki, akkor kerdezd meg, hogy forditott esetben is igy velekedne?

A te lakasodat koptatjatok kozosen, az overe ott a kaucio.

Mellesleg o igy szepen felretesz, te meg ott vagy ahol.

Kernem, hogy a berleti dijjat dobja be a kozosbe!

2022. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
16%

Azt nem fogják fel itt sokan, hogy a lakáskiadásnak anyagi vonzata is van, nem csak annyiból áll, hogy számolják a pénzt.


A bevételt le kell adózni, ha javítani kell valamit mert kárt okozott a bérlő, esetleg adósságot csinált amit nem fedez a kaució, akkor mi van?


Az egy dolog, hogy ők megfelezik a bérletidíjat, mint hasznot.Eddig is azt írtam, ez korrekt.Na de kérdezem ismét, ha a bérlők miatt kár okozás történik, adósság keletkezik, akkor azt viseli a kérdező is?Gondolom nem, csak a pénz jönne jól.

Azért ők ketten a saját lakásukban másként vigyáznak az ingatlanra, mint egy nem rendes bérlő.

Meg gondolom a használatból adódó javítandó dolgokba a kérdező lakásában a kérdező párja is belefizetne, így annyira nem egyértelmű ki mivel jár jobban.

2022. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
86%

"ha a bérlők miatt kár okozás történik, adósság keletkezik, akkor azt viseli a kérdező is"


Persze. Ha közös a bevétel, akkor közös, amit ráfordítanak. Akkor a kérdezőnek is befektetés.

2022. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
86%
33 Szerintem is így korrekt, ebben a formában semmi gond.
2022. jan. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
41%

#32


"

A bevételt le kell adózni, ha javítani kell valamit mert kárt okozott a bérlő, esetleg adósságot csinált amit nem fedez a kaució, akkor mi van?"


Jo nagy marhasagokat irsz!

1. Szep is lenne ha adoznanak..

2. A kaucio altalaban kethavi, tehat olyan 250-300 ezer ft (Budapesten), ami boven fedez akar egy uj mosogepet!

3. Ha fel eve van kiadva a lakas, az mar legalabb fel millio ft! Tehat? A Kerdezo parja mar jocskan felretett, mig a Kerdezo nem.

4. Az egy dolog, hogy beszall a Kerdezo lakasanak koltsegeibe, hiszen ott lakik nem?

Az o lakasa kiadasait oedig a BERLO fizeti, illetve ott a kaucio (amit amugy igyekszik mindenki visszakapni)!

2022. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
28%
Kellene adózni, de sokan nem teszik, ez igaz.
2022. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
63%
A vége az lesz hogy a srác fizet még a bérlőknek:D bőven jól jár, ha adózik akkor is.
2022. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
0%

38 Ha rendes bérlőket talál, akkor jól jár.Ha nem, akkor jó megszívja.Első ránézésre nem mindig derül ki, hogy ki rendes és ki nem.Látogass el az albérlet kategóriába, vannak ott is érdekes dolgok.

Gondolom még sosem hallottál negatív tapasztalatokról a bérbeadó oldaláról sem.

2022. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:

#29-es, a példa amot felhoztál teljesen más helyzet. Abban az esetben valóban nem lenne jogos bármilyen részsedés, hiszen az tőlem független dolog, nélkülem is ki lenne adva és meglenne az a bevétel. Ez a helyzet más. Az ingatlanát nem tudná kiadni és nem lenne belőle a bevétele ha nem NÁLAM lakna. Ha már akkor is ki letz volna adva, mielőtt hozzám költözött volna, akkor nem lenne vele semmi probléma. De jelen helyzetben nem így van.

És mint már korábban írtam, a rezsi felét, illetve a bevásárlások felét fizeti. Az egyéb javításokat, kiadásokat nem. Amikor nemrég vízszerelőt kellett hívni, nem szállt be a kiadásba, mondván, az én lakásom, én kiadásom.

Mostmár több válaszoló is megerősített abban, hogy ez semmiképpen sem igazságos, úgyhogy mindenképpen beszélek vele! Természetesen, ha arra jutunk, hogy a lakása kiadásából származó összeget megfelezzük, akkor beszállok majd az esetleges kiadásokba is az albérletében. Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 10. 15:34
 40/79 anonim ***** válasza:
90%

"Amikor nemrég vízszerelőt kellett hívni, nem szállt be a kiadásba, mondván, az én lakásom, én kiadásom."


Na tessek! #35 okoska...


Kerdezo, harcold ki! Ami jar az jar, ne altalad akarjon nyereszkedni!

2022. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!