Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Bérleti díjat kellene kérnem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérleti díjat kellene kérnem tőle?

Figyelt kérdés

A párommal mind a ketten saját ingatlannal rendelkezünk. Közösen élünk közel egy éve az én lakásomban. Mivel nálam él, így a saját lakását kiadta albérletbe.

A bárátaim ezt megtudva azt mondták, hogy miért nem kérek tőle bérleti díjat (legalább egy kis jelképes összeget), hiszen nálam lakik, illetve így a saját lakását kiadhatja ami egy passzív bevételi forrás neki, és amit nyilván nem tudna megkapni, ha nem velem élne.

Így adott a kérdés: szerintetek is beszélnem kéne vele, hogy havi szinten fizessen nekem valamennyit? Vagy hasonló helyzetben hogyan szokott ez működni?



2022. jan. 10. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
95%
Megbeszélhetnéd, hogy az a pénz legyen valami közös célra. Bútor csere, új autó, közös nyaralás, bármi. Nyugodtan kérdezz rá, egy kapcsolat a kommunikációról szól. Kivel beszélnéd meg, ha nem vele.
2022. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
20%
Elég szarrágó ismerőseid vannak.
2022. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
44%

Számomra nagyon morbid lenne, ha én lakbért kérnék a páromtól cserébe azért, hogy odaköltözött hozzám. Értem, hogy a sajátját kiadja, de ha beleszáll a rezsibe és a többi költséget is felezitek, akkor tulajdonképpen nem élősködik rajtad. A hosszabb távon gondolkodtok egymással kapcsolatban, akkor idővel úgyis közös otthont fogtok kialakítani, nem?


Nálunk is hasonló a felállás, én költöztem a páromhoz, de annyi a különbség, hogy én nem adtam ki a lakásomat. Hamarosan máshová költözünk és akkor ki fogom adni, de ahogy a páromat ismerem, soha nem fogadna el belőle egy forintot sem.


38/N

2022. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
27%
Rezsi felét fiezti, akkor ez így rendben van.
2022. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a költözés előtt kellett volna tisztázni. A pasid jól járt, te meg nem. Ennyi.
2022. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
87%
Nekem magamtól is eszembe jutna, hogy ha a páromhoz költöznék, hogy megfelezzük a kapott bérleti díjat. Ha a másik a közös érdekünkben lemondott az ő saját bevételi forrásáról (mert ha hozzám költözünk, akkor ő neki lenne péze. Vagy ha mindketten kiadnánk a lakásunkat és albiba mennénk, akkor mindkettőnknek lenne plusz...), akkor szerintem alap, hogy osztozom vele a bevételemen is. Megegyezés kérdése, hogy a felét, de akkor mondjuk illene a lakók által leamortizált dolgok szerelésébe is beszállnia, vagy egy bizonyos hányadát, de akkor én intézem a javításokat egyedül.
2022. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
78%
Szamold mar ki, hogy mennyit keres a lakasan igy egy evben...
2022. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
78%

Tehát tegyük fel, saját lakásunk van, fizetünk a saját ingatlanjaink után mondjuk 40e rezsit és 60e kaját. Odaköltözök a páromhoz. A rezsi feleződik, a kaja viszont nem, mert ketten lettünk, mondjuk marad ugyanannyi. Akkor havi 100e helyett kiadunk havi rezsire és kajára 80 ezret. Mivel én kiadom a lakásom 120e-ért, ezért van plusz 120e ft-om, plusz amit a rezsi felezéséből megspórolok.


Hát nekem ez birizgálná az igazságérzetem.

2022. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
80%
Van vagy 1.5 millió zsebpénze egy évben, ügyes pasi. És még egy jobb lakásban is lakik.
2022. jan. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
61%

Hát nem semmi, kifogtál egy nyerészkedőt. Neki kellett volna azzal inditania, hogy a nettónak amit kap, a felét odaadja.

Igaza van a barátaidnak, kihasznál és röhög a markába.

2022. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!