Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn a család húsevő én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn a család húsevő én vegán. Melyik menüválasztás a korrekt?

Figyelt kérdés
Vőlegényem a családnak húst rendelne, nekünk külön egyedül vegánt. Ezen összekaptunk kicsit. Miért nem lehet mindenkinek valamilyen ízletes vegán, elvégre ez a mi esküvőnk, szeretném ha arról szólna, amit megtestesítünk. Nem gondolnám, hogy egyszer ne lehetne beáldozni ezt a család részéről. Én spilázom túl, vagy azért meg lehet érteni?
márc. 16. 08:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén, én szeretem a húst, meg minden, de egyszer-egyszer örömmel kipróbálnám a fullos vegán konyhát. Azért elég jókat tudnak sütni/főzni csak növényi alappal is, szóval én probléma nélkül benne lennék egy ilyen esküvőben. Szerintem a legtöbben kibírnak egy napot hús nélkül. Mondjuk, ha ennyire figyelni akartok az ételre, lehet egy allergia kört végigkérdeznék. A keresztes virágúakra sokan allergiásak, és az kellemetlen ha nincs mit enni. De amíg mindenki talál megfelelő ételt, amitől nem lesz rosszul, hogy jól lakjon vele, addig szerintem rendben van.
márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
85%

Vagy még azt lehet hogy A és B menü, azaz vegán és nem vegán, és lehessen választani. Mindenki jelezze vissza egy határidőig melyiket szeretné, és akkor úgy rendeltek.

Talán ez a legjobb.

márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
73%
Vicces lesz mikor a futárok sorban viszik a lakodalmadba a kaját. Azt döntsd el, hogy te mint királylány akarsz tündökölni, elvárva, hogy korgó gyomorral ünnepeljenek téged, vagy vendégül akarod látni a szeretteidet. Tudod, régi mese: La Fontaine: A róka és a gólya.
márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
74%

"Aki húsevő, az tud vegán kaját is enni. Fordítva viszont nem"


Te is ugyanúgy tudsz húst enni, csak nem akarsz. Csak mondom.


Azzal egyetértek, a ti esküvőtökön legyen olyan kaja, amit ti szerettek, másrészről nálam az is szempont volt, hogy ha vendégeket hívok, akkor ők is jóízűen egyenek.

Ha mégis full vega lesz a menü, akkor viszont szerintem ezt jelezd előre. Az én apám, de még a férjem is, biztosan megkajálnának a lagzi előtt, ha tudják.

márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem abba senki nem hal bele, ha vegyes a kínálat, és mindenki eszik azt, amit akar. Mert igen, a te esküvőd, rólad szól, de én menyasszonyként anno azt szerettem volna, ha a vendégeim mind kivétel nélkül jól érzik magukat, és nem marad bennük rossz szájíz semmi miatt sem, amit befolyásolhatok. A menü pl ilyen volt. Voltak vegán vendégeim, egyébként, mindegyik menüopciónál voltak mindenmentes, vegán és "normál" lehetőségek. Svédasztalos kínálat volt, így mindenki evett, amit akart. Szerintem ezen izmozni annyira felesleges, az a lényeg, hogy mindenki jól érezze magát, mert hát mi másért tartana az ember esküvőt? Én személy szerint amúgy tojtam bele, ki mit eszik, a kínálat megvolt, ha valaki így is éhen maradt, az már az ő baja volt. Én a magam részéről kb semmit nem ettem, mert el voltam foglalva a vendégekkel és a bulival. És fantasztikus volt az esküvőm így :)
márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
67%
A húsevők tudnak vegán ételt enni. Így van. Te pedig tudsz húst enni. Szívesen.
márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem nézed, hogy a párod napja is? Így ő is mondhatná hogy ezen az egy napon legyen olyan étel ami a családjának is megfelel. Ez olyan felesleges vita hogy...nagyobb bajod ne legyen soha.
márc. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de az esküvő nem csak a fiatal párról szól. Ha valaki rendez egy 50-10-200 fős esküvőt, az igenis legyen tekintettel a vendégekre. Vegye figyelembe az igényeiket, vagy akkor ne hívja meg őket.


Gyerekkoromban megtanítottak, baszki, hogy ha meghívom a kis barátaimat a szülinapi bulimra, akkor bizony fogyelembe kell vennem, hogy ŐK mit szeretnek, mit élveznek, mert EGYÜTT ünnepelünk. Ha valakinek ez nem tetszik az ünnepeljen egyedül.

márc. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
51%
Az lenne az ideális ha a pároddal teljesen egy véleményen lennétek, innentől kezdve pedig nem baj ha minden vegán, abból mindenki jól tud lakni. Ha én tudnám az ifjú párról akinek a lagzijába megyek, hogy mindkettő vegán én sem lepődnék meg azon, hogy vegán a menü. Csak legyen finom kiadós és ennyi. De ha te tudod, hogy a fentebb megszólaló emberek mentalitását tükrözi a családotok és a baráti köröd mentalitása akkor inkább rendeznék húsos kaját is nekik, ne vergődjenek azon, hogy ezen az egyetlen napján az életüknek valami mást is meg kell kóstolniuk mint amit megszoktak.
márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
75%
Megteheted, hogy csak vegán kaja lesz. Viszont arra készülj fel, hogy utána a vendégeid évtizedekig arról fognak beszélni, hogy ilyen sz*r esküvőn se voltak még, ahol még "rendes" kaja sem volt. Ha ezt bevállalod, akkor hajrá!
márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!