Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn a család húsevő én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn a család húsevő én vegán. Melyik menüválasztás a korrekt?

Figyelt kérdés
Vőlegényem a családnak húst rendelne, nekünk külön egyedül vegánt. Ezen összekaptunk kicsit. Miért nem lehet mindenkinek valamilyen ízletes vegán, elvégre ez a mi esküvőnk, szeretném ha arról szólna, amit megtestesítünk. Nem gondolnám, hogy egyszer ne lehetne beáldozni ezt a család részéről. Én spilázom túl, vagy azért meg lehet érteni?
márc. 16. 08:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
75%

Ha vendéget hivok, olyannal látom vendégül amit szeret

Nem amit én szeretek

Különösen az esküvőn

márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
68%

Akik itt nagy mellénnyel írkálják, hogy szelektálja a vendégeket, szerintük a vőlegény akaratát sem kell figyelembe venni? Mert ő szeretné, ha lenne hús is.

Kedves Kérdező!

Erről is szól a házasság...kompromisszum. Ha már itt sem tudsz egyezségre jutni a pároddal, mert szerinted ez a te esküvőd (szerintem kettőtöké), akkor nem állsz készen a házasságra. Nem lehet csak én, én a másikat meg leszarom!

márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
56%

39

Nekem mindegy lenne... Aki annyira hülye, hogy nem fogja fel, vendéget azért hívunk, hogy közösen ünnepeljünk és együtt jól érezzük magunkat, az esküvőzzön a saját kis szektájával.

márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
39%
Gyerekek ami itt megy! Soha nem tudnék így tenni a rokonaimnak ha azok meghívnának egy alkalomra és ott olyan kaja lenne amit amúgy simán el tudok fogyasztani...
márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
53%

43

Ez visszafelé miért nem igaz? Nem kifejezetten a hasunkat x kajával, ez esetben hússal, tömni hanem közösen ünnepelni, együtt magunkat jól érezni megyünk egy esküvőre vendégként is.

márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 anonim ***** válasza:
74%

Én húsevőként nem ellenzem a vegán/vegetáriánus menüt, és ha egy vegán barátnőm (mert van ilyen) meghívna az esküvőjére, egyáltalán nem lepődnék meg azon, ha csak vegán a menü. Kb erre is számítanék, és ez egyáltalán nem rontana az este színvonalán, mert _valamit_ úgyis tudnék enni, az alkohol egyébként is vegán dolog, szóval a jó hangulat azt hiszem, kellően megalapozott lenne :D

De ettől még a kérdező izmozása a kérdésen szerintem egy kicsit túlzás. Ha már a jövendőbelijével kell ezen vitatkozni, akkor ott már valami nem kerek. A vőlegénynek is ugyanúgy esküvője, ha ő vegyes menüt rendelne, akkor nem teljesen értem, miért probléma, hogy másoknak opció a húsos étel. A kérdezőnek attól még nem kell marhapörköltet ennie, hogy a vőlegénye és a családja az esküvőn azt szeretne. Ha meg az a probléma, hogy elvből nem hajlandó pénzt kiadni húsfélékre, akkor meg ezt sajnos a kedves férj-jelölttel kell megbeszélnie, hogy ez neki miért fontos, vagy ha ebben a párja nem partner, akkor ott át kell gondolni, hogy mennyi létjogosultsága van egy olyan kapcsolatnak, ahol ez már ilyen problémákat vet fel. Ha egyikőtök sem kompromisszumkész, akkor ott nehéz elképzelni az elkövetkező 50-70 évet boldogan, mert ennél azért komolyabb kérdéseket is hozni szokott az élet, és meg kell tanulni megegyezni olyankor is, amikor mindkét fél álláspontja teljesen valid, érthető, de mégis eltérő.

márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
73%

Itt nem az a kérdés, hogy ki tud, vagy nem tud valamit megenni, hanem, hogy a menyasszony elvből akar szembemenni mindenki más igényével, csak, hogy megmutassa, hogy neki van iagaz, hogy az ő ideológiai állaspontja nyerjen.

Ha valaki egy esküvőből ilyen harcot generál, nem csak a világ, de a párja ellen is, ott nagy a baj.

márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 anonim ***** válasza:
40%
De miért ne szelektáljon olyan embereket akik végül is nem ő értük mennek? Sokaknak annyi egy esküvő vagy bármilyen rokoni vagy baráti meghívás, ünnep ezek szerint, hogy megyünk húst enni.
márc. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
70%
Én kifejezetten örülnék ha az ilyen hisztis esküvőről szelektálnának. Az oda szánt összegből egész máshol kimondottan jól tudnám érezni magam. Szelektálj kérdező, sok embernek okozol örömet vele. :)
márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
67%

45

Mert a vendégek vannak többen. Nehogymár egy emberhez alkalmazkodjon 150. :D


Ne hívjon meg vendégeket, ha nem tud egy mindenki számára kellemes esküvőt prezentálni. Ugyanígy, lehet, hogy én szeretem a death metált, de az esküvőmön nem várom el, hogy többtucat ember egy ennyire specifikus műfajra bulizzon, mert számukra ez valószínűleg befogadhatatlan. Ha mindenképpen death metált akarok bömböltetni, akkor vagy olyan embereket hívok, akiknek ez megfelel, vagy egyedül bulizok.


Akinek kell a vendégsereg, az úgy szervezze az esküvőt, hogy számukra is élvezetes legyen.

márc. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!