Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőn a család húsevő én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőn a család húsevő én vegán. Melyik menüválasztás a korrekt?

Figyelt kérdés
Vőlegényem a családnak húst rendelne, nekünk külön egyedül vegánt. Ezen összekaptunk kicsit. Miért nem lehet mindenkinek valamilyen ízletes vegán, elvégre ez a mi esküvőnk, szeretném ha arról szólna, amit megtestesítünk. Nem gondolnám, hogy egyszer ne lehetne beáldozni ezt a család részéről. Én spilázom túl, vagy azért meg lehet érteni?
márc. 16. 08:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
23%

"Akinek kell a vendégsereg, az úgy szervezze az esküvőt, hogy számukra is élvezetes legyen."


S ha nem fogyaszthatsz húst akkor nem is lesz élvezetes, minden el van rontva....szánalmas! :D

márc. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
72%
Egyrészt kamu kérdés. Másrészt már fel volt téve itt párszor (az elmúlt 5 évben legalábbis.)
márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 anonim ***** válasza:
71%

51

Te ennyire ostoba vagy?

A vegánok nem csak húst, hanem tejterméket, tojást vagy mézet sem esznek. Az emberek többsége pedig nem szereti a vegán konyhát, ez ilyen. A death metált sem szeretik, evvan. Ha nem tetszik, ne hívj vendégeket és pont.

márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
43%
53, az úgy nem jó, fizető vendég az kell, akkor is ha nincs mit enni...
márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
58%
Nem az, hogy hús nélkül minden el lesz rontva, de ha én úgy megyek egy esküvőre, hogy marhapörköltre és töltöttkáposztára számítok, aztán az pont nincs, akkor csalódok, főleg, ha az alternatíva sem feltétlenül a fogam alá való. Mert én pl szeretem a grillzöldségeket meg a rizst, de ezek nekem a köret kategória, és kb egész este keringenék mindenfelé, hogy esetleg van-e valahol főétel, csak én nem találom meg. Most sarkítottam, tudom, hogy a vegán étrendben nem csak ezek szerepelnek, de érted. Ha svédasztalos a kínálat, ott egy kicsit jobb, mert összeválogatja az ember ami neki tetszik, de ha asztalszervíz van, akkor nem annyira szimpatikus, hogy nincs semmilyen választási lehetőség, és ami van, az potenciálisan nem gyerebe, ettől igenis csalódott lesz egy vendég. Lehet mondani, hogy nem róla szól a dolog, de amúgy tényleg minek hív vendégeket valaki, ha nem veszi figyelembe az ő igényeiket is?
márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
57%

Minek hívsz vendégeket, ha ennyire szarsz rájuk? Ha meg ennyire rá vagy szorulva a pénzre amit csúsztatnak majd a borítékban, akkor nem kell esküvőt tartani. 🤷‍♀️ ha mégis megtartod, akkor elvileg olyanokat (is) hívsz, akiket szeretsz. Szóval csak tekintettel kellene lenned rájuk is a menüválasztásnál.


Én vega vagyok, de eszembe nem jutna ráerőltetni az 50-100 fős társaságra az én kajámat (az esküvőmön sem).

Ráadásul a vegánok nem csak húsmentesen esznek, ott se tojás, se tejtermék se semmi.


Plusz ugye az esküvő nemcsak rólad szól, hanem a párodról is. Őt csak szereted valamennyire, hogy nem viselkedsz vele (is) önző állatként. 🤔

márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
54%
Azt kéne tudomásul venni, hogy egy esküvő vendégösszetétele nagyon vegyes, a kisgyerektől a 80 éves dédin keresztül, a vidéki egyszerű rokonig bezárólag. Lehet, hogy a belvárosi barátnők jól fogadnák a vegán kaját, de a kisgyerekes szülők, az idős emberek és még sokan mások tuti kiakadnának.
márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem továbbra se az a kérdés, kiakadnak-e, hanem, hogy miért kell egy esküvőből hatalmi harcot kreálni. Miért kell itt (is?) azt bizonygatnia a csajnak, hogy az ő farka a hosszabb.

Ez azért kérdéseket vet föl a kapcsolat általános működéséről is szerintem. Nem csak a házigada-vendég felállás normáiról és szokásairól.

márc. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
29%
Pontosan. Mikor a "menyecske" a semmiből is problémát gyárt nem egy jó előjel. A fiú még dönthetne másképp is.
márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 anonim ***** válasza:
62%
Mivel a magyar nép szeret zabálni, és valljuk be, a lakodalom szerves része a lakoma, evés-ivás így mindenféleképpen igazodnék a vendégekhez. Plusz engem örömmel töltene el, hogy olyan ételeket, süteményeket szolgálunk fel amiből mindenki tud szívesen csemegézni, nem pedig szájhúzva csipeget, és korgó gyomorral, művigyorral az arcán megy esetleg haza még éjfél előtt.
márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!