Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői probléma, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői probléma, hogyan oldjuk meg, ha most rettentően rossz anyagi helyzetbe kerültünk de én babát várok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én 8 napos terhes vagyok. A párommal min a ketten 20 évesek vagyunk. A páromat januárban műtötték meg és azt mondták májusra felépül de sajnos a mai napig nem épült fel és a műtéti lábadozása miatt nem vállalhat semmilyen nehéz fizikai vagy ülőmunkát. Én próbáltam itthoni munkát keresni de sajnos csak átverésekbe ütköztem, a szüleinkre nem nagyon szeretnénk és nem is tudunk támaszkodni, ugyanis az én szüleimnek nagyon sok anyagi gondjuk van, nagyon rossz helyzetben vannak és az Ő családjában is van elég probléma. Van félretett pénzünk amihez nyúljunk de az más dolgokra kell, viszont szeretnénk összeházasodni. De sajnos se gyűrűre se elegánsabb ruhára nincsen pénzünk. Egyelőre csak a polgárit szeretnénk, az egyházit majd akkor ha kicsit jobban fogunk állni és színvonalasabb esküvőre is lesz pénzünk. De szeretnénk ha a baba házasságba születne. Hogyan tudnánk megoldani ezt ha egyszerűen nincs pénzünk aranygyűrűre vagy elegánsabb ruhára? Ezek nélkül kicsit fura lenne elmenni a házasságkötő terembe ... Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 10:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
44%
hidd el kedves kérdező baromira nem úszunk a pénzben,de nem is vállalok még felelőtlenül gyereket,addig nem akarok szülni,amíg az én helyzetem is bizonytalan...20 évesen még nincs annyi tartalékod,hogy ha beüt a baj(ami mindig a legrosszabor üt be sajnos),hogy nélkülözni tudjátok,hogy a párod nem tud dolgozni,ami ugye érthető,mert beteg és nem hibáztatlak ez miatt.csak azt nem értem,hogy amíg nincs meg a megfelelő anyagi háttér,addig nem kell gyereket tervezni,vagy ha becsúszott,akkor védekezni kellett volna,pont az ilyen helyzetek miatt...mert ugye, 9 hónap után venni kell a pelenkát minden hónapban legalább egy 20as,és a ruhák,stb.stb.ezekre mind gondolni kell mielőtt bevállaljátok...
2011. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
Igen én ezt megértem, a baba nem volt tervezett, de várandós lettem és ha már választanom kellett akkor a megtartást választottam! Egyszerűen képtelen voltam elmenni abortuszra! Szerintem most, hogy már 8 hónapos vagyok és várjuk a megérkezését már felesleges olyanokon gondolkodnom, hogy mit kellett volna tennem ... Ahogyan mondtam az anyagi helyzetünk sem így alakult volna, ha a párom valóban 2-3 hónap alatt felgyógyult volna, nekem pedig volt megtakarított pénzem! Bárki más ilyen helyzetbe kerülne akinek a párja munkaképtelenné válna, az is aki idősebb mint én. Remélem addig kihúzzuk valahogy amíg fel nem épül, már új orvost is kerestünk neki, Ő utána munkába fog állni én ettől egy cseppet sem félek, addig pedig ott van az én megtakarításom. Én nem bánom, hogy úgy döntöttem ahogyan, még akkor sem ha nehéz, nem tudtam volna megbocsátani magamnak ha elvetetem! Lehet ezért megvetni én sem így terveztem, sokkal később szerettem volna babát de így alakult ... Igyekszem elérni, hogy soha ne érezze azt, hogy korán érkezett!
2011. júl. 2. 11:56
 43/72 anonim ***** válasza:
43%
ne haragudj ,ha nyersen fogalmaztam,ezzel nem megbántani akartalak...és ez külön becsülendő,hogy nem vetetted el,első babát amúgy is "tilos",utána félő,hogy nem esnél teherbe,vagy nagyon nehezen...Nem vetlek meg,csak a váratlan helyzetekkel számolni kell sajnos...és tényleg nem vet fel minket sem a pénz,ezt abszolűt át tudom érezni,a mai világban sajnos azok érvényesülnek akik néha letérnek a törvénytelen utakra...sok boldogságot,és a baba legyen egészséges...
2011. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
annyit még hozzátennék,hogy a fogadott orvosok,miután megkapták a pénzüket,ami nem kevés,szépne felszívódnak és nem elérhetőek szülés tájékán...
2011. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:
Ez volt az egyik indok amiért nem vetettem el ... Mert meglehetősen későn tudtuk meg, 8 hetes voltam már akkor és kaptam 10 nap gondolkodási időt az orvosomtól, hogy eldöntsem mit is szeretnék. Mire abortuszra került volna a sor addigra lettem volna kb. 10 hetes és megmondta az orvosom, hogy minél több idő telik el, annál nagyobb annak a kockázata, hogy esetleg megsértenek belül valamit és több babám nem lehet. És ha később azt mondták volna nekem, hogy emiatt nem lehet gyermekem én beleőrültem volna, egyszerűen felemésztett volna a gondolat, hogy az én döntésem miatt nem lehet babám és aki lehetett volna, azt pedig elvetettem. :( Persze, nem csak emiatt tartottuk meg, a párom is nagyon erősködött, hogy ne vetessük el. Szóval nagyon nehéz ez és sokszor gondolom azt, hogy rosszul döntöttem és, hogy nem tudtam, hogy mire vállalkozom, végső elkeseredettségemben sokszor már csak erre tudok gondolni, de ha szegény ezt tudná ... Csak miatta igyekszem pozitívabban gondolkodni, hiszen Ő nem jelentkezett erre a világra és érte én felelek, kötelességem mindent megtenni az Ő érdekében. Így mindig felállok és megyek tovább, amit lehet megragadok azért, hogy jobb legyen. Nem bántottál meg egyáltalán, én sem ismerem a Ti anyagi helyzeteket és mégis azt írtam, hogy ha "ilyen helyzetben lennél", holott fogalmam sem volt, hogy milyen helyzetben vagy. :) Köszönöm a jókívánságaidat! Neked is sok boldogságot kívánok az életben!:)
2011. júl. 2. 12:13
 46/72 A kérdező kommentje:
Én a fogadott orvosomnál születtem. :) Ahogyan a két öcsém is, csak ezért mertem Őt megfogadni mert Édesanyámat már ugye 20 éve ismeri, 20 évi hozzájár Anyukám, Ő ajánlotta, elég elismert szakember. Remélhetőleg nem fog cserben hagyni szüléskor, nagyon bízom benne!
2011. júl. 2. 12:14
 47/72 anonim ***** válasza:
24%
akkor reméljük,nálad is ott lesz,ha eljön az idő...és amúgy kisfiú vagy kislány lesz a csöppség?nevet választottatok már?
2011. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Kislány lesz és Hannának fogjuk hívni. A nevet már évekkel ezelőtt megálmodtuk ... :-) Így volt öröm amikor megtudtuk, hogy kislány lesz. :) Bár igazából a neme nem fontos csak egészséges legyen, más nem számít!
2011. júl. 2. 12:18
 49/72 anonim ***** válasza:
szép név,kívánok egészséget,boldogságot,és hogy rendeződjön az életetek...:)
2011. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen még egyszer! :-) Én is hasonlókat kívánok Neked!
2011. júl. 2. 12:24
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!