Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői probléma, hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői probléma, hogyan oldjuk meg, ha most rettentően rossz anyagi helyzetbe kerültünk de én babát várok?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én 8 napos terhes vagyok. A párommal min a ketten 20 évesek vagyunk. A páromat januárban műtötték meg és azt mondták májusra felépül de sajnos a mai napig nem épült fel és a műtéti lábadozása miatt nem vállalhat semmilyen nehéz fizikai vagy ülőmunkát. Én próbáltam itthoni munkát keresni de sajnos csak átverésekbe ütköztem, a szüleinkre nem nagyon szeretnénk és nem is tudunk támaszkodni, ugyanis az én szüleimnek nagyon sok anyagi gondjuk van, nagyon rossz helyzetben vannak és az Ő családjában is van elég probléma. Van félretett pénzünk amihez nyúljunk de az más dolgokra kell, viszont szeretnénk összeházasodni. De sajnos se gyűrűre se elegánsabb ruhára nincsen pénzünk. Egyelőre csak a polgárit szeretnénk, az egyházit majd akkor ha kicsit jobban fogunk állni és színvonalasabb esküvőre is lesz pénzünk. De szeretnénk ha a baba házasságba születne. Hogyan tudnánk megoldani ezt ha egyszerűen nincs pénzünk aranygyűrűre vagy elegánsabb ruhára? Ezek nélkül kicsit fura lenne elmenni a házasságkötő terembe ... Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 10:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen,remélem mi is rendeződünk hamarosan :)
2011. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:

Miért kell szegény kérdeződ letámadni?

Mert volt egy döntése és nem vetette el a babát és mert meg akarja szülni?

Neki a gyermeke volt a fontosabb és nem a karrierje.

Amúgy is. A mai világban mi arra a biztosíték, hogy 30-40évesen x év munka viszonnyal jobb anyagi helyzetben lesznek mint most? Sajnos semmi. Spórolni így sem úgy sem lehet vagyis ha lehet is nagyon nehéz.

De válaszolva a kérdésedre. 4hónapig dolgoztam hivatalban. Hidd el ettől cifrább dolgok is megtörténtek. Szinte mindennapos volt, hogy farmerban és egy ujjatlan toppban jött be a leányzó a férjjelölt szintén farmerban és pólóban. Se gyűrű se semmi. 10-15perc és mentek is haza.Mondjuk nálunk ingyen volt a terem, a zene(2-3szám) és egy üveg pezsgő. A többit nekik kellett állni ha akarták vagy ha tudták. Nem akarták sokan. Jött a pár és 2tanú azelőtt sem és azután sem láttuk őket.Ja még annyit, hogy esküvő előtt 30nappal kell szólni az anyakönyvvezetőnek, hogy esküdni szeretnétek.

Sok boldogságot, sok örömet és kitartást a kisbabához és hidd el megoldódik minden.:)

2011. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:

"Miért kell szegény kérdeződ letámadni?

Mert volt egy döntése és nem vetette el a babát és mert meg akarja szülni?

Neki a gyermeke volt a fontosabb és nem a karrierje. "


talán olvasd vissza a párbeszédünket és mindent megértesz...

2011. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%

kérdező azt írtad, hogy van megtakarított pénzed. Akkor a gyereknek miért nem vettél még cumisüveget sem? Igaz egy másik válaszodban pedig azt írtad, hogy még 5 ezer forintot sem tudtok félre rakni. Nem értem, kicsit mintha belegabalyodtál volna.

A legnagyobb gondod ne a házasság legyen, hanem az, hogy annak a szerencsétlen kis gyereknek meg adj mindent ami kell. A szeretetteddel nem fog jól lakni.

2011. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:

(egyet értek az utolsóval)Bocsáss meg előre is és tényleg nem akarlak letámadni de mi lesz arra a garancia hogy hogyha a párod felépül kapni fog munkát? Most még az egészséges emberek sem tudnak dolgozni mert nincs munka.

Meg nem értem miért kell annyira ragaszkodni a fehér ruhához.Felveszel valami csinos ruhát ami így terhesen jól áll és annyi.

Még annyit hogy minél nagyobb a gyerek annál több a kiadás.De persze megértem hogy szeretted volna megtartani ami teljesen érthető.Remélem mielőbb kap a párod munkát és jobb lesz az anyagi helyzetetek.

2011. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
Van megtakarított pénzem de ettől FELESLEGES 5 ezer forintom az nincsen én ezt így írtam és így is értettem. :) Még cumisüveget nem vettem Neki, de augusztus végére vagyok kiírva, szerintem ezzel még nem késtem el. Már a ruháit megvannak (ahogyan írtam némelyik ajándék, némelyiket mi vettük meg neki, némelyik pedig turiból van) kifestettünk, berendeztük a szobát, megvan a kiságya, a babakocsi és az ágyneműje hiányzik meg ugye a cumi és a cumisüveg. A félretett pénzemből fizetem a dokit ill. majd a szülést abból fogom kifizetni. Nem értem itt mibe gabalyodtam bele? Valóban nincs 5 ezer forintom amit hülyeségre költhetnék el mert minden egyes forintnak megvan a helye ...
2011. júl. 2. 14:52
 57/72 A kérdező kommentje:
Amúgy már a ruhán régen túljutottam, azóta beszélgettem Édesanyámmal és a párommal is, hogy valóban nem fontos ez. Egyszerűen nem is azon volt a hangsúly, hogy fehér ruha, csak nekem még nem volt esküvőm és nem úgy képzeltem el, hogy farmerban és pólóban megyek oda, ennyi az egész, szerintem ezzel semmi rosszat nem mondtam. De ezt azóta már megbeszéltük itthon.
2011. júl. 2. 14:54
 58/72 A kérdező kommentje:
Nincsen rá garancia, hogy fog kapni munkát de azért bízom benne, hogy fog kapni, ettől többet nem tehetünk.
2011. júl. 2. 14:59
 59/72 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok tényleg, de ha 8 hónapos vagy, és 30 nappal előtte be kell jelenteni, akkor kb. pont akkor fogsz szülni. De aug. végére vagy kiírva, mikor már 10 hónapos leszel?
2011. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 A kérdező kommentje:
Nem vettem kötekedésnek, de amúgy ha az ember utánaolvas, vagy érdeklődik akkor megtudja, hogy sürgős esetben nem kötelező kivárni a 30 napot. Ilyen a külföldi munkavállalás vagy pl. az igazolt terhesség. A terhesség pedig 40 hétből áll, azaz 10 holdhónapból, mivel a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják. :-) Lépten-nyomon igyekeznek egyes válaszadók belém kötni, holott sok mindenben nincs igazuk és én csak segítséget kértem!! Nem pedig azt, hogy minden szavamba belekössenek ...
2011. júl. 2. 15:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!