Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nők miért akarnak csinadratt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért akarnak csinadrattás nagy esküvőt? Egyáltalán: miért ragaszkodnak a házassághoz? Nem elég lenne összeköltözni?

Figyelt kérdés
Ha tetszik a nőknek, ha nem, az a nagy igazság (és erről szociológiai tanulmányok szólnak), hogy a férfiak 85%-ának feláll a szőr a hátán a házasság vagy az esküvő szó hallatára. Miért ne lenne elég az együttélés?

2018. aug. 15. 22:23
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
96%

Én kislányként is erre vágytam, ez van. Én sztereotipikus kislány voltam mindig is, aki el sem tudta képzelni az életét habos-babos fehér ruha és hetedhét országra szóló esküvő nélkül.

Idővel már meg tudtam indokolni, hogy miért is fontos ez nekem. Amikor csak jársz valakivel, összeköltöztök, akkor valahogy még mindig olyan "könnyű", elköteleződéstől mentesnek tűnik a dolog. Mintha csak egy "állomás" lennék a másik életében, ahonnan azonnal lép, amint van valami probléma. Egy házasságot megszakítani sokkal több macera, jobban átgondolja az ember, miért és hogyan fogja felrúgni, míg ha csak együtt élünk, akkor fogja a cuccait és lelép, mindenféle magyarázat nélkül. Persze, bármikor el lehet válni meg ha gyerek van, az házasság nélkül is egy életre összeköt, de azért nekem igenis fontos volt mindig is, hogy legyen egy hivatalos papírom arról, hogy igen, a gyerekem nem a szentlélektől fogant, és nem, nem csak úgy felcsinált az aktuális pasim.

Amúgy az esküvőt a férjem is ugyanúgy akarta, lelkesen részt vett a szervezésben is és olyat bulizott, hogy szinte azóta is még másnapos (másfél éve volt). A habos-babos ruha is összejött, és bár nem volt hetedhét országra szóló, az összes barátunk jelen volt és én őszintén örültem neki, hogy együtt ünnepelhettük, mert nekem ez igenis nagy dolog volt, amit velük akartam ünnepelni. Amúgy az esküvő "veszteséges" volt, de nem is azért hívtunk senkit, hogy pénzt adjanak. Ez tökre nem érdekelt, én annak örültem, hogy ott volt mindenki, aki fontos nekem. A FB-re nagyjából 2 képet ha feltöltöttünk, azzal is sokat mondtam, szóval nem a nagyvilágnak szólt az esemény.

Azóta is boldog vagyok feleségként, örömmel és büszkén hordom a gyűrűt. Szóval, nekem ez nem "csak egy papír". Másnak viszont lehet, hogy csak az, én csak magamról tudok nyilatkozni.

2018. aug. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
94%
azért, mert te balf.. voltál még nem kell az egész nőnemet ekézni. Kezded az esküvős kérdéssel, majd átmész teljesen másik témába, csak hogy habzó szájjal tombolhass
2018. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

6: Írtam, hogy ugyanaz? Nem.

Házasodni sokan pont azért szoktak, mert gyereket stabil háttérrel akarnak vállalni, és ez ad egy biztonság érzetet. Illetve úgy érzi, hogy a pasi élete szerelme, és együtt fognak maradni.

Nekem egyik se pálya, az is csoda, ha valakivel összeköltözök és nem megy az idegeimre.

Nem megyek férjhez soha.

Nem leszek senki tulajdona, nem szülök, nem szexelek muszájbol, hogy ne csaljon, és nem cselédkedek. Maradok, amíg jó. Ez kb. addig tart, amíg az aktuális pasi úgy nem érzi, hogy komoly a kapcsolat (megfogott), és már nem kell tennie semmit. Nekem nem kell a jó, örüljek, hogy ott van nekem, és nem hagy el. Tesped. Hanyagol.

Én meg pocsék feleség lennék, mert ilyenkor nem kapcsolok turbó cseléd-szakács-luxusprosti üzemmódba, hanem tovalibbenek. Könnyű szívvel.

2018. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
De én tényleg nem értem, miért vannak odáig a nők a fátyolért, a fehér abroncsszoknyáért, a templomi vonulásért. Annyira gyerekes az egész.
2018. aug. 15. 22:55
 15/58 anonim ***** válasza:
93%

8:

Buta vagy.

Sorolom:

1. A házasság előtti különvagyon még csak nem is feleződik. Az kerül utcára, aki betette a se.ggét a felesége házába, és nem tett hozzá semmit.

2. Olyanról okoskodsz, amiről fingod sincs.

3. A házasság abszolút győztese a férfi. De azt senki se állította, hogy akkor is jól jàr, ha válik. Úgyhogy duplán megéri házasnak is maradni, ha már egyszer kimondtad..

2018. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
1%
Nem mindemn nő ilyen,sok nő inkább az anyagiakért van oda a fehér ruci csak kiegészito a képmutato szüzen mregyek férjhez játékukhoz,tisztelet a kivételnek.
2018. aug. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
27%
Főleg, hogy az első is írta, hogy a legkevésbé sincs oda érte. Egyébként én sem, és én is nő vagyok. Nekem ez az egész szimplán jelmezes majomkodás.
2018. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
95%

#7 Akkor ne adj okot a válásra..? A válások legnagyobb része megcsalás miatt történik, nem pedig a semmiből jön. Ha kikutattad azt a 85%os arányt, akkor ennek is utána tudsz nézni.

Magának a házasságnak a férfi a győztese, a válásé pedig a nő, de ezt az utóbbit meg marhára egyszerű kivédeni...


#9 Én sem vagyok házasság párti, de már valahogy unalmasnak találom, hogy mennyien mocskolják azokat a nőket, akiknek ez az álmuk, mintha ez lenne a lehető legprimitívebb, legostobább vágy... Meg aztán meggyőződésem, hogy ha holnaptól minden nő eldöntené, hogy nem akar házasodni, akkor meg azért menne a hiszti. Tele lenne ez az oldal olyan kérdésekkel, hogy "hová fajult ez a világ, a mai nők házasodni sem akarnak". Sosem győzhetünk egyesek szemében:D

2018. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:
Nagyon sok férfi (majdnem az összes) örülne, ha holnaptól a nők a sima összeköltözés mellett tennék le a voksukat, és nem akarnának műsoros estet csinálni hozzá.
2018. aug. 15. 23:02
 20/58 anonim ***** válasza:
95%

Linkeld ezt a 85%-ot.

Max. a haveroknak mondjak. Nekem tobb kapcsolatom szakadt meg azert, mert a ferfiak akartak hazadodni, en nem.

2018. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!