Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nők miért akarnak csinadratt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért akarnak csinadrattás nagy esküvőt? Egyáltalán: miért ragaszkodnak a házassághoz? Nem elég lenne összeköltözni?

Figyelt kérdés
Ha tetszik a nőknek, ha nem, az a nagy igazság (és erről szociológiai tanulmányok szólnak), hogy a férfiak 85%-ának feláll a szőr a hátán a házasság vagy az esküvő szó hallatára. Miért ne lenne elég az együttélés?

2018. aug. 15. 22:23
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
68%
De en meg mindig nem ertem h ez miert problema?
2018. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:
Azért, mert az esküvő és a lakodalom (mindkettő) giccses és kispolgári jelenség. Én nem akarok kispolgári stílusban élni. Annak a nőnek, aki kispolgári élményekre vágyik, aki egy cukrászbolt tortájának tejszínhabos mesefiguráit akarja életre galvanizálni egy napra, én sok boldogságot kívánok, de messze menekülök tőle.
2018. aug. 16. 16:29
 43/58 anonim ***** válasza:
82%

Nem mindegyik akar olyan esküvőt, sőt, van aki házasodni se akar, valaki kapcsolatot se akar, csak végigdugni az életét, valaki gyereket se akar. Nem kell általánosítani, plusz mindenkinek a magánügye.:)

Én személy szerint házasságban szerettem volna élni, ha megtalálom azt a bizonyos 1 férfit akivel le akarom élni az életem, ha nem találtam volna meg, akkor ez van. Nem mentem volna akármilyen jöttmenthez, csak hogy házas legyek, és a kardomba se dőltem volna, de nem, nem elégedtem volna meg együttéléssel, mert az nekem kevés.

Megtaláltam akit kerestem, szerelmesek lettünk, összeházasodtunk. A férjem is pont ugyanannyira akarta amennyire én. Ő pl. picit többet szervezkedett az esküvő körül.

Miért akartuk? Mert miért ne? Egyébként miért kéne ezért magyarázkodni bárkinek? De ha már feltetted a kérdést: Mert mi úgy éreztük, hogy házastársakként szeretnénk élni nem pasim-csajom kapcsolatban, mert erre volt igényünk, törvényesen is egymás hozzátartozói akartunk lenni. Ennyi. Már miért kellene, hogy elég legyen az együttélés? Ha neked elég akkor élj úgy, de ettől még nem kell mindenkinek úgy élni ahogy te szeretnél.


Puccparádés milliós bulit nem akart egyikünk sem, se én, se a férjem, mert pénzkidobásnak, magamutogatásnak tartjuk ami csak a külsőségekről és a giccsről szól. 95 ezer forintos szűk családi-baráti körben tartott esküvőnk volt (7 éve), ebéddel, tortákkal és kész. Mi ennyit egyáltalán nem sajnáltunk rá, szép és emlékezetes nap volt, jó visszanézni a képeket is. Nekünk fontos volt a házasság, és mai napig is az.

Mindenkinek másra van igénye, ezt értsd meg. Ennél tovább nem kell gondolni.

Ismerek olyat is aki milliós hitelt vett fel az esküvőjére. 2 éve volt a 150 fős esküvőjük, már válófélben vannak, külön élnek, mindkettőnek új párja van.

Ismerek nagy esküvőt tartott 10 éve boldog házas párt akik most várják az első gyereküket, ismerek kis esküvős 13 éve boldog párt 3 gyerekkel, 9 éve boldog házaspárt gyerekmentesen (nem is terveznek), és ismerek 10 éve boldog párt házasság nélkül, gyerek nélkül, mert nekik így jó. Gyereket pl mi sem tervezünk.

Mindenki éljen úgy ahogy akar. Nem gondolom, hogy ezért bárkinek magyarázkodni kellene. Ha valaki habcsók ruhát akar, 150 meghívottat, bulit, és pénze is van rá, nem sajnálja akkor rendezzen olyat. Téged ez miért zavar? Olyan pár való mindenkinek aki párkapcsolatban/házasságban szeretné leélni az életét, akivel ilyen dolgokban egyetértés van.

2018. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
90%

Nem ertem mi bajod van!

nem tok mind1 ki milyen eskuvot akar?

Szerencsere nem vagyunk egyformak!!

2018. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
83%

"Azért, mert az esküvő és a lakodalom (mindkettő) giccses és kispolgári jelenség. Én nem akarok kispolgári stílusban élni. Annak a nőnek, aki kispolgári élményekre vágyik, aki egy cukrászbolt tortájának tejszínhabos mesefiguráit akarja életre galvanizálni egy napra, én sok boldogságot kívánok, de messze menekülök tőle."


Na! Nagy nyári unalmamban előkapom a gyakorit és nevetek egy jót néha. Most, hogy végig olvastam ezt a parádét, úgy éreztem, hogy erre a megszólalásodra válaszolnom kellett.


Szóval csak a "kispolgárok" tartanak nagy esküvőt. Magamat valahol az általad megnevezett polgári, azon belül a "nagypolgári" és talán az "elit" közé sorolnám be, mind ezt természetesen a férjem és részben jómagam jóvoltából... külföldön. Bár ezzel sohasem hencegnék, sőt elég ritka esetben hoznám fel, hogy anyagilag hogy állunk, vagy a társadalomban milyen szerepünk van. (ismétlem külföldön)

Rule 1# : ne hencegj hasonlóval, főleg ne azzal, hogy mi nem akarsz lenni, ha nem vagy az...


Lehetett volna kisebb, meghittebb, csak családi körben megtartott ceremónia, de mivel teljesen más körben nőtünk fel, és élünk, evidens volt, hogy egy ilyen alkalmat milyen formában ünneplünk. Egy nagy esküvő nem feltétlen jelenti azt, hogy Jóska és Gizu tajrészegre issza magát, és a fél bagázs hányásig tömi az éjféli töltöttkáposztát. Persze ez azon is múlik, hogy milyen a családod és a barátaid. A minőség a lényeg.. nem a mennyiség.. szokták mondani.


Nem attól leszel te nagypolgár vagy elit, hogy nem hiszel a nagy esküvőkben. Sajnálom, de annyira szűk látókörű vagy, hogy bármi, amit mondunk, sosem tudná megváltoztatni a gondolkodásmódod.

2018. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
71%

A pasik miért nem végeznek házimunkát? Miért fekszenek a meccs előtt délután háromkor? Miért isszák le magukat a haverokkal amíg az asszony otthon neveli a gyerekeket? Egyáltalán: miért nem otthon a családdal töltik az idejüket?


Ja, hogy nem minden férfi ilyen? Pedig a nők (gyorsan kitalálok egy számot) 78%-a ilyen férfival él. Vagy mégsem?


Ne magadból indulj ki. Attól, hogy szerinted menőbb, ha lenézed azokat akik nagy esküvőt akarnak, még nem leszel jobb. Attól, hogy te nem akarsz felelősséget vállalni és összekötni az életedet valakivel, más még akarhatja. Attól, hogy neked nem tetszik az abroncsos szoknya (nekem sem), másnak még lehet ez az álma. Attól, hogy te csupa olyan nővel találkoztál eddig aki sárkánnyá vált a házasságban és az egyetlen célja az volt, hogy kisemmizze a férfit, még a nők nagy része nem ilyen. Tényleg elég szűk látókörre utal, ha ezt nem látod be.


Azok a tanulmányok engem is érdekelnének. Meg tudnál mutatni néhányat?

2018. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
74%

Akkor kerüld az ilyen nőket, ennyi.


A szociológiai tanulmányt pedig még mindig kíváncsian várom. :)

2018. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
71%
Nem olvastam a válaszokat. Harminc alatti, házasság és esküvőpárti, házas, esküvői szolgáltató férfiként írom, hogy hülyeség a kérdésben felvetett 85%-os arány. Nyilván az is torzít amit én látok, mert engem azok a párok és azon belül is azok a férfiak bíznak meg akik esküvőpártiak és akiknek nem, hogy a szőr nem áll fel a hátán a kérdésben felvetettektől, de maguk is vágynak rá. Nekem sem volt elég az együttélés, azt szerettem volna ha a feleségem neve elé odakerül az én vezetéknevem, hogy amikor bemutatkozik, mindenki tudja, hogy mi összetartozunk, mi egy család vagyunk. Azt, hogy amikor én mutatom be, ne az élettársamként, vagy a barátnőmként kelljen rá hivatkoznom, hanem azt mondhassam: Ő a feleségem. Az esküvőről pedig annyit, hogy életünk egyik legjobb bulija volt és ha rossz a kedvem, előveszem az albumot és végiglapozom, mert olyan emberek ünnepelték a szerelmünket azokon a képeken akiknek fontosak vagyunk és akik fontosak nekünk. Látom benne a szüleinket könnyes szemekkel, látom a barátainkat mosolyogva tapsolni és látom a feleségemet olyan szépnek amilyennek soha korábban nem láttam addig a pillanatig amíg a templomban az esküt mondta (pedig amúgy is jó nő). Más érzés valakihez így tartozni. Az esküvő ára visszajött a nászajándékokból, pedig nem kértük. Ma sem csinálnám másképp.
2018. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
21%

Én soha nem vennem fel a férfi nevet , nem akarom megvaltoztatni a nevem hogy ezáltal név ugyileg a tulajdona legyek

Nekem kell a saját nevem amit a szuleimtol kaptam

N

2018. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
89%
Vicces. Ezt a hülyeséget.... A névfelvételtől még senki nem lesz a màsik tulajdona. . Èn pl felvettem a sajàtom mellé a férjem vezetéknevét kötőjellel. Nem vagyok a tulajdona, csak a nevünk is az összetartozàst szimbolizàlja. Teljesen màs érzés, mint az épp aktuàlis pasival . Na mindegy. Mindenki úgy él ahogy akar. Szerencsére nem vagyunk egyformàk.
2018. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!