Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megismerkedtem egy 29 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megismerkedtem egy 29 éves férfival, aki még a szüleivel lakik, szerintetek lehet vele komolyan tervezni majd a jövőben?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok, 7 éve nem lakom otthon, mert eljöttem egyetemre. A srác nem pénzügyi megfontolásból lakik otthon (keres eleget), csak nem érti, miért kéne elköltöznie.


Nem külön házrészben lakik, hanem egy szobája van a szülei lakásában, és minden ugyanúgy van, mint mikor az ember tini: pl. együtt vásárolnak be hétvégén hárman meg a szülei fizetik a csekkeket, az anyukája mindenkire főz. Ha van barátnője, akkor ott alszik náluk, a családdal.:)))


Számomra nagyon komikus ez a helyzet, de szerintetek javulhat? Vagy az ilyen embert ha egyszer ki tudnám onnan robbantani, a gyerekemként kéne kezelnem? Vagy szerintetek ez így rendben van, és csak én vagyok túl önálló?


Sajnos nem ismerek senkit, aki még a szüleivel él (akkor sem, ha budapesti ő is, meg a szülei is), így senkit sem tudok megkérdezni.



2014. jún. 23. 15:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/114 anonim ***** válasza:
92%

kedves kérdező: Talán azért nem költözik el, mert annak a 60 ezer forint bérleti díjnak amit albira kéne fizetni később máshol is lesz helye. én 27 éves vagyok, de már évek óta magamra mosok és főzök. Annak ellenére, hogy a szüleimmel élek. Márt csak azért is mert étkezést tekintve teljesen eltérőek az elveink (én eglszségesen étkezem, a szüleim a jó zsíros hagyományos magyar kajákért vannak oda) Köszönhetően ennek akkora megtakarításom van már most, amiről a legtöbb friss házas álmodni is alig mer.


27/F

2014. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/114 anonim ***** válasza:
100%

Idővel megismeritek egymást. Ehhez, hogy le tud-e válni szerintem kb 1 év alatt kiderül képes-e rá. Max 2. Én annál többet nem várnék.

25/N

2014. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/114 anonim ***** válasza:
90%

Ha szeret téged és vannak veled közös tervei,akkor nem feltétlenül gáz ez.Gondolom anyagi,vagy egyéb megfontolásból egyelőre ez számára a legideálisabb megoldás.Nyilván ha komolyan vesz téged,idővel meglesz a saját,külön kis életetek.Akkor kezdhetsz el aggódni,ha ez hosszú ideje tartó kapcsolat esetén sem fog megfordulni a fejében.

Egyébként megértem az aggályaidat,hiszen manapság sok túl későn,vagy soha meg nem érő férfi él anyukával egy háztartásban,de mivel ez is egyénfüggő,mint minden,így vannak kivételek,akik mellé csak egy olyan társ kell,akivel komolyak a szándékaik.Ők elköltöznek,és felépítenek maguknak egy boldog családot.

2014. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/114 anonim ***** válasza:
25%

"szerintetek lehet vele komolyan tervezni majd a jövőben?"


Nem! Menekülj, amíg nem késő!

2014. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/114 anonim ***** válasza:
92%
ha nem érti miért kellene az azt jelenti nem is akar...lehet később változik de úgy tűnik egyelőre neki ez így jó.pedig nem az nem egészséges ha felnőttként együtt él valaki a szüleivel.Igaz régi korokban több generáció élt együtt de ez egy dolog nem normális ....a gyerekek szakadjanak el a családtól alapítsanak külön családot életet...ha beleszólnak az anyagiak persze nincs mit tenni de ha megvan a lehetőség az a normális ha az ember külön életre vágyik.De könnyen lehet valaki olyan szinten ragaszkodik a szüleihez h ezt elképzelni sem tudja.Ez esetben nagyon igaz lenne nem csak a pasihoz mész hozzá hanem a családhoz is.Hiszen helyetted nem fogja otthagyni a családját.Amúgy ez is érdekes hogy eleget keres a pasi de nem ad bele a családi kasszába?Ez fura szerintem.Valóban meggondolandó és el kellene beszélgetni vele erről ha nagyon különböztök e téren akkor nem illetek össze.
2014. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/114 A kérdező kommentje:

Nem anyagi megfontolásból nem él külön, ezt ő maga mondta. Én nem hittem el, hogy mi történik, amikor erről beszélt a randin. Még mindig csak nézek magam elé, nem tudtam, hogy emberek ennyi idősen otthon élnek. (mondom, nem ismerek ilyet, és egyáltalán semmi előnye nincs)


27F-nak: Amúgy baromi jól keres (300-at kb.) és igenis mindennek van ára, most ennyi erővel miért nem kenyéren élünk és a szüleinkkel, az olcsóbb, mint a pizzarendelés és az egyedül élés. Aztán persze előbbinek több a negatívuma, de az kit érdekel, hiszen nem kerül sokba?:))

2014. jún. 23. 16:01
 17/114 anonim ***** válasza:
66%
Én a helyedben inkább keresnék egy érett férfit. Mert ha ennyire jól keres, és mégsincs igénye az önálló életre, ott nagy gond van...
2014. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/114 anonim ***** válasza:
74%

"De miért nem költözik el már most, ha pénze is van? Szerintem van ok aggodalomra, hiszen pl. nem tudja, hogy kell egy csekket befizetni, vagy pl. nem tud főzni. Ha egyedül él az ember egy kis ideig, nemcsak önálló lesz, de a problémamegoldó képessége is javul."


Hát, ha jó kapcsolatom lenne szüleimmel, és úgy adódna, akkor én is ellaknék otthon. Több okból is:

- Ha nincs kivel lakni, ergó nincs barátnőm, akkor miért éljek egyedül?

- Miért egy idegennek fizessek ki havonta 40-50 ezret csak egy szobára?

- Így befizethetek szüleimnek, nekem is jobb, nekik is kevesebb a fizetnivaló.

- Plusz egy segítő kéz otthon.

- Nekem is kényelmesebb ha főznek mosnak rám meló mellett.


Most ez a "jajj nem tudok főzni, nem tudok csekket befizetni" szöveg is hülyeség. Én albérletben vagyok, előzőben fix árat fizettünk, így se vízóra leolvasás, se semmit nem tudtam, azt se tudtam hogy létezik, ennél a mostaninál ezt is mi intézzük, egyszer elmondták mi hol merre, és kész megcsinálom.


Persze benne van ez is, hogy mindig anyuci kedvence marad, de ezt neked kell kiderítened, mert mi nem ismerjük őt.


Exem is olyan volt lányként hogy anyuék így anyuék úgy, főzve, mosva volt rá. Aztán mivel távkapcsolat volt, csak a nyári összeköltözést felvetettem, már le lettem hurrogva hogy nem nem nem. Aztán utána mikor később beszéltem vele, már más pasija volt, külön lakott, megtanult főzni, stb...kiből mit hoznak ki.


De mondom, TE ismered, nem mi, neked kell megbeszélned vele hogy ő hogy s mint látja a jövőt, ha másképp mint te, akkor tudod mi a dolgod.

2014. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/114 A kérdező kommentje:

Igazából én csak nem szeretnék egy felnőtt embert nevelni, minden házimunkát megcsinálni, míg ő otthon fekszik, ha esetleg VALAHA elköltözne otthonról.


Nekem csak az a furcsa, hogy az igény fel sem merül. Biztosan nem lakik minden barátja a szüleivel, szóval valakivel össze tudna költözni.


Nincs bajom a szüleimmel, sőt, egyke is vagyok, nagyon jóban is vagyok velük. De teljesen kielégít egy felnőtt (!) embert, ha saját életet tarthat fenn, szerintem.


Nem ad bele az otthoni költségekbe, teljesen úgy él, mint egy tini, "melyik sampont vegyük meg, kisfiam? válaszd ki"-szinten a bevásárlóközpontban. :)))


Volt már barátnője, akinek ez megfelelt, feljártak egymáshoz, és úgy aludtak meg ilyenek. Én nem vagyok már olyan fiatal, hogy kielégítsen, hogy felmegyek hozzájuk és "csendben kell lenni" meg ránknyitnak, ez olyan dedó, már nem is emlékszem, milyen volt a gimiben ez...

2014. jún. 23. 16:09
 20/114 anonim ***** válasza:
91%

27/F vagyok.


Továbbra sem értem miért kéne valakinek elköltöznie, ha jól kijön a szüleivel. A mai viszonyok között pénzkidobás. Én a te pasidnál kicsit kevesebbet keresek, de ha esetleg felnőnél és belegondolnál hogy ez kb mit jelent: 300000 havont aaz egy évben prémiumok nélkül 3.600000. Egy saját tulajdonú lakásra, jó környéken kb 5 év alatt jön össze a pénz (ha semmi másra nem költ, ami ugye nem igaz). Ha külön költözik az kb havi 60, és a kiadások is megnőnek, de most ezt hagyjuk figyelmen kívül (hiába szállt be a rezsibe a szüleinél, akkor is). ezzel 3,6-4 millió forintot dob ki az ablakon konkrétan. Ez egy vadiúj kis városi autó ára.


Nem tudom a többi pasit mi motiválja, de amíg nincs komoly összeköltözésre alkalmas barátnőm, addig feleslegesnek tartom az elköltözést. Már van annyi megtakarításom hogy minimális hozzájárulással (hitel) akár saját lakást is tudjak venni. Majd ha a megfelelő jelölt eljön akkor gondolkodás nélkül költözöm.

27/F

2014. jún. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!