Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan beszéljem ezt meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan beszéljem ezt meg a férjemmel? Már nem tervezünk több gyereket és szeretném, ha elköttetné magát.

Figyelt kérdés

3 gyermekünk van. Már pár éve is felmerült a dolog, de ő elzárkózott előle. Most viszont már ott tartok, hogy védekezés mellett is minden hónapban rettegek, hogy terhes vagyok-e vagy sem. Én már mindent megtettem, amit tudtam, de mi szinte minden hibaszázalékba beleestünk, így azt hiszem érthető az aggodalmam. Ha nem lépünk valamit, félek, a házasságunk is rámehet, mert már rettegek az összebújásoktól.

Fogalmam sincs hogyan hozzam fel neki az ötletet, ha neki önként meg sem fordult a fejében.


2015. jan. 16. 18:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként pedig sehol sem írja a kérdező, hogy akár a férje feltétlenül nemzőképes akarna maradni, akár pedig azt, hogy haldoklik a házasságuk. Azért nem szexelnek, mert a nő retteg a teherbeeséstől, tegyük hozzá, nem ok nélkül. Ezen a vazektómia csak javítana, nem rontana. Persze úgy is hozzá lehet állni, ahogy sok válaszadó itt, hogy miért is tennék meg én bármit is azért, hogy a páromnak jobb legyen, csak az ilyen embernek teljesen fölösleges egy párkapcsolat.
2015. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
80%
Ja és még valami, ha egy párnak 3 gyereke van, akkor miután elválnak útjaik, akkor az nem úgy van, hogy anyuka 3 gyereket nevel, apuka pedig tiszta lappal kezd. Apuka pont ugyanúgy 3 gyereket nevel!! Ez a kiindulási pont, azért apuka sem lesz újra szűz a válás után.
2015. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
84%
Mi két gyereket akartunk, utána a férjem kérés nélkül elköttette magát. :) Tudta, hogy én viszolygok a műtétektől, neki pedig nem jelentett semmit az a 10 perc. Velem akar maradni, én is vele. Egy normális, kiegyensúlyozott házasságban fel sem merül olyan, hogy mi lesz akkor, ha új családot akar alapítani... Ez elég beteges.
2015. jan. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 anonim ***** válasza:
88%
Meddő vita, csak az eldumálás megy egymás mellett. Ha a férj azt mondja nem, akkor nem. Innentől a nő vagy belenyugszik, vagy retteg tovább és visszatartja a szexet, amiről tudjuk hogy milyen jót tesz egy kapcsolatnak.
2015. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
25%

"Arra apellálni egy kapcsolatban, hogy mi lesz, ha vége lesz, teljesen értelmetlen"


Házasságba sem úgy indul az ember, hogy válás lesz belőle, mégis elég magyar százalékban bekövetkezik. Többen válnak, mint akik együtt maradnak.

Ezzel igenis számolni kell, mert a sterilizálás egy életre szól (felesleges azzal jönni, hogy néha visszafordítható állapot), míg a házasság nem.


"Inkább kitennéd a feleséged, akit elvileg szeretsz és tisztelsz egy sokkal veszélyesebb és komplikáltabb procedúrának, mint magadat egy 30 perces ambuláns beavatkozásnak?"

Én nőként írtam, amit írtam. És ebben az esetben igen, én kitenném magamat a műtétnek, a kérdező helyében. Pont a 11:33-kor írt kommentemben foglaltak miatt. Nekem ér annyit az egészségem, hogy ezen segítsek. Lehet, kompletten ki is pakoltatnám magam, legalább a menstruációval sem kéne kínlódnom tovább. Egyébként meg is fogom csináltatni az elköttetést, ha meglesz az egyetlen tervezett gyermekünk a férjemmel. Pont azért, hogy ne kelljen fogamzásgátlót szednem, sem gumival kínlódni, mert azt én még jobban utálom, mint a férjem.


"Nyilván el tudja dönteni, hogy akar-e még, vagy nem, ha pedig nem, akkor tök mindegy, hogy, már elnézést, de kit dug éppen, akkor sem fog akarni."

Nem feltétlen. Lehetséges, hogy olyan szerelmes lesz, hogy ő is akar majd közös gyereket az akkori párjával. De cs*szheti, ha korábbi kapcsolatában elköttette magát.


"Ennyi erővel mi van, ha később a nő szeretne gyereket, de a közös családjukért hozott áldozata miatt már nem lehet több."

Mint írtam is, és maga a kérdező is: neki egészségügyi okokból is kockázatos volt már az első után a másik két baba is. Az egészsége miatt is fontos, hogy ne akarjon többet, és nem is akar. Ez nem változó dolog, tehát a későbbiekben is állni fog.


"Egyébként pedig sehol sem írja a kérdező, hogy akár a férje feltétlenül nemzőképes akarna maradni, akár pedig azt, hogy haldoklik a házasságuk."

Már a kérdésben megírta, fél, hogy a házasságuk rámehet. A szexuális életük rossz, hisz a kérdező retteg folyton. Nekem ebből egyértelműen lejön, hogy gondjaik vannak, úgy látszik, te a jelekből nem tudsz olvasni, csak ha leírják szó szerint. :) Abból pedig nyilvánvaló, hogy nem akar steril lenni a pasi, hogy elzárkózik tőle. Ok és okozat, nem?


"Ezen a vazektómia csak javítana, nem rontana"

Biztosan rontana. Mert a férfi ha most elzárkózik, később is elzárkózna. Ha mégis engedne a nyomásnak, abban sem lenne köszönet. Mivel megvan a maga oka, miért nem akarja, utána ezek az okok kínoznák. Bár állítólag nincs hormonális hatása, én a nyakamat teszem rá, a férfiaknál nem is a hormon okozza a rossz teljesítményt, hanem a lelki trauma, amit a beavatkozás okozott. Mert tetszik vagy sem: a férfiak ilyen önérzetesek. A megcsonkolásuknak éreznék ezt, mintha a férfiasságukból elvettek volna. Nem minden férfi érez így, de amelyik eleve így áll a témához, utána is így fog érezni. Amiről persze nem beszél majd, hanem máshol fog kiütközni.


"Ja és még valami, ha egy párnak 3 gyereke van, akkor miután elválnak útjaik, akkor az nem úgy van, hogy anyuka 3 gyereket nevel, apuka pedig tiszta lappal kezd. Apuka pont ugyanúgy 3 gyereket nevel!! Ez a kiindulási pont, azért apuka sem lesz újra szűz a válás után."

Igen, gyerektartást fizet. Nem tudjuk, mennyit kéne neki, mennyi maradna azon felül neki. Hiába mondjuk, hogy ugyanaz, szerintem egy elvált anyuka pontosan tudja, anyagiak ide vagy oda, annak van a nagyobb felelőssége, akinél a gyerek marad. Legtöbbször az anyuka az. A nőnek maradna 3 gyerek, a férfi meg igenis egymaga lenne. Fizeti a gyerektartást, viszi-hozza a gyerekeket, de attól még nem ő van 80%-ban a gyerekekkel. Tehát míg a nőnek eszébe sem jutna -már az egészségügyi gondjai miatt sem- bevállalni egy negyediket, apa egy úgy párral lehet, hogy mégis.

2015. jan. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 anonim ***** válasza:
0%
*magyar=magas (nem értem, hogy jött össze)
2015. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
26%

"Persze úgy is hozzá lehet állni, ahogy sok válaszadó itt, hogy miért is tennék meg én bármit is azért, hogy a páromnak jobb legyen, csak az ilyen embernek teljesen fölösleges egy párkapcsolat." - igen, ez egy nagyon jó mondat, fontos megállapítás - megtennéd kedves válaszadó, hogy beírod ehhez a kérdéshez is, miután elolvastad a válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Előre is köszönöm.

Kérdező, Te meg azt vedd figyelembe, hogy ha a férjed nem akar ilyesmit, de te belehajszolod, és utána bármiféle negatív hatást észlel magán - tök mindegy, fizikálisan, vagy pszichésen - az jó eséllyel a gyerekeken fog csattanni.

2015. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
76%

"Ha úgy alakul, a női művi meddővé tétel simán visszafordítható az esetek nagyobb részében, a férfié meg alig-alig."


Te teljesen hülye vagy? Nem is ugyanazzal a módszerrel csinálják őket, férfiaknál bármikor vissza lehet fordítani, nőknél erre gyakorlatilag esély sincs. Olvassál már utána mielőtt okítasz.

2015. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
24%

#98, nem más a "teljesen hülye", te vagy az elvakult feminista, már bocs. Olvasd el, mit ír az urológus erről, magyarul van:

"Igény esetén a visszaállítást mikrosebészeti andrológiai műtéttel lehet megkísérelni, azonban ennek sikeressége kétséges. A visszaállító műtét beavatkozási sikeressége nagyban függ a művi meddővé tétel óta eltelt időtől.Az esetek döntő többségében a beavatkozás után megjelenik hímivarsejt az ondóban, de spontán terhesség létrejötte jóval ritkább, sok esetben mesterséges megtermékenyítési módszert alkalmazva érhető csak el a terhesség. Lehetőség van még gyermekigény esetén a heréből műtéti úton nyert hímivarsejtek lombikbébi programban való felhasználására."

[link]

Tudod, a nő egyenjogú és egyenértékű, de NEM felsőbbrendű, az érzései és igényei nem alávalóbbak, de nem is fölérendeltek. Innen tessen kiindulni...

2015. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 anonim ***** válasza:
70%
Már bocs kérdező, de elég gyökér férjed van. Gyanítom, hogy ebből amit írtál, azt gondolja, a védekezés is a te dolgod. Meg már megint ugyanaz a duma, hogy igen az ő férfiasságuk, a gumi is ezért derogál a legtöbb pasinak. Azt bezzeg biztos elvárja, hogy te tömd magad fogamzásgárlóval. Ha nekem ilyen önző dög férjem lenne, már rég nem is lennék vele... bezzeg az enyémnek eszébe nem jutna, hogy hormonokkal tömjem magam az ő kedvéért vagy köttessem el magam én. Mondjuk én se várom el tőle se gumit, se az elköttetést, mert mi máshogy védekezünk, de szó nélkül megtenné, ha kérném. Pff, mik vannak, a pofám leszakad...
2015. máj. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!