Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ennyire elriasztja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire elriasztja a férfiakat, ha egy nő egyedülálló anyuka?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen ezt olvasom/hallom, hogy pl. egy férfi meghallotta, hogy a kiszemelt nőnek van gyereke, és már arra se volt hajlandó, hogy találkozzon a nővel. Vagy a randin tudta meg a gyereket, és többet már nem akart vele találkozni. A reality műsorokban is már egyre több helyről az folyik, hogy nyilatkozzák az egyedülálló anyukák, hogy nem fogok így párt találni, stbstb.

Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Tényleg ennyire riasztó?


2015. febr. 19. 11:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:

„Hú, ezen meglepodtem, hogy ilyen fiatal vagy, és már ilyen véleménnyel a nőkről. Azt hittem, két váláson túl lévő, megkeseredett egyedülálló vélekedik így.”


A fiatal relatív. 25 éves vagyok.


„Remélem, egyszer vissza tér az optimizmusod.”


Optimista soha nem voltam. Idealista és naiv annál inkább. Buta módon elhittem az egyenlőségről, egyenjogúságról, a nők tiszteletéről szóló hülyeségeket. Valóban van egy két nő, akit megillet a tisztelet, de nem az én korosztályomban. A mai fiatal nők semmi másról nem szólnak, csak az önzésről, a léhaságról, a környezetük kihasználásáról, és a munka kerüléséről. Ó és egyenjogúság? Hét vicce a XXI. Századi Európa kánaán a nőknek, ugyanis valóban ahogy a korábbi válaszoló kifejtette, iszonyatos előnyük van az élet minden területén.


„Szerintem alaptalan, amit írsz, illetve pont úgy érvényes nőkre, mint férfiakra a felesleges, rossz munka, szülőn élősködes, és a kreatív, jó, vagy legalábbis hasznos munka.”


Nem mindegy, hogy milyenek az arányok. A mérnökök minimum 80 százaléka férfi. Érdemes lenne megnézni, hogy mondjuk a szabadbölcsész képzés hány százaléka nő… Ráadásul kevés férfit fog az asszony eltartani… A mesteremberek, akikre igenis szükség van pedig szinte kivétel nélkül mind férfiak.


„Különben akkora a munkanélküliség, hogy lassan férfi és nő is örül, ha bármit is tud dolgozni egyáltalán.”


Ez nem igaz. Van munka, csak képzett munkaerő nincs, mindenki sz.rtologató irodai munkát akar. Érdemes fellapozni egy napilapot. Szinte minden nap keresnek például CNC esztergályost. De például ápolóból is óriási hiány van. Vannak munkák, amire nagy igény lenne, csak ezekben a munkakörökben dolgozni is kellene, nem pedig egész nap segget növeszteni. Persze manapság mindenki egyetemre akar menni, főleg a nők. Addig sem kell dolgozni.


„A TO-hoz annyit szólnék hozzá, hogy az az összes suliban katasztrófa, de elsősorban azért, mert a régi komcsi mentalitást viszik tovább és tovább.”


Ha a régi komcsi mentalitás azt jelenti, hogy haveri alapon vannak feltöltve a munkahelyek, hozzá nem értő ostoba libákkal, akkor aláírom.

2015. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
48%

"Utolsó, amit leirtal az nem férfi, vagy női specifikus. Férfi is van bőven, aki 30 éves koráig anyuci szoknyája alatt él. Férjem bátyját 27 éves koráig el kellett tartani, mert egyetemet félbe hagyott, váltott, míg én 20 éves koromban önálló voltam már. Ilyen is van."


Össze sem hasonlítható a kettő, hiszen mindkét nemnek mások a motivációi.

A férfiakkal szemben ott vannak szexista elvárások, az ilyen primitív gúnyolódások mellett mint, ahogy írod "anyuci szoknyája alatt él".

Te is csak látszólag voltál önálló, mivel valójában a férfiak tartanak el, csak nem közvetlenül, hanem közvetett módon. A női függetlenség csak egy illúzió, egy lufi, ami csak addig működik amíg az adott társadalom leértékeli a férfiak munkáját. Ennek köszönhető az, hogy ma nyugaton a nők szabadon feküdhetnek össze fűvel-fával, gyakorlatilag a férfiak pénzén.

Persze mindig a férfiakat szokásé hibáztatni, még akkor is a amikor egyértelműen férfiellenes diszkriminatív törvények vannak életben.

2015. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a férfiak tartanak el dolgot magyarázd már el. Szállodai szoba takaritassal kezdtem, miért, a szoba kitakaritodik magától?!? Majd recepciós lettem, jön egy vendég, információt akar, fizetni akar, azt akarja, hogy felkiserjek a szobájába. Ki csinálja meg? Majd diszpécser lettem, nem taxi, hanem mérnökök beosztását készítettem. Szerinted ha nem lenne diszpécser, milyen ős káosz lenne? Hogy tudnák maguk beosztani a munkájukat? Ott kellett nézni a térképet, priorizalni a munkákat, kezelni az ügyfeleket. De a megrendeles a jelenlegi munka helyemen se mászik be magától a gépbe, a készletek kezelése, allokalasa se totál automatikus, és az ügyfél már csak olyan, hogy most is személyes kontaktust akar. Mi, ki tart el engem, esküszöm nem értem. Vagy ha engem eltart vki, hát akkor mindenkit. Te autót vezetsz? Hát akkor téged eltart az, aki feltalalta a kereket. Szerintem azok, akik egy bizonyos nemrol, rasszrol vagy csoportról ilyen szélsőségesen rossz véleménnyel vannak, azok sérült emberek. Ennyi.
2015. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:

# 83


Arról van szó, hogy az állam számára csak akkor ér valamit egy férfi ha dolgozik, termel, vagy alkot.

Nálunk például az alkotmányban, külön ki vannak emelve a nők, mondván az állam külön intézkedésekkel védi a nőket.

A férfiak érdekes, hogy csak akkor kerülnek elő amikor arról van szó, hogy ki hadköteles például. Azért érdemes ezt komolyan venni, mert időről-időre előjön ez a téma, a regisztráció, és a sorkatonaság.

Az ilyen kérdéseknél derül ki igazából, hogy kinek milyen is a hozzáállása az ellenkező nemhez. Sokaknak nem elég az, hogy a bűnesetek 90-95%-át a férfiak ellen követik el, a hajléktalanok, az öngyilkosok többségei is férfi, még további terhet pakolnának a férfiakra.

2015. márc. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
46%
#82 szerintem sürgősen keress fel egy pszichológust.
2015. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!