Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a hetinél ritkább szex a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a hetinél ritkább szex a házastársak között problémás kapcsolatra utal akkor mire utal 20 év szex nélkül?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket mely szerint egy jó házasságban (ki mondja meg mi a jó? milyen jogon, alapon?) a felek között heti 1x van szex (legalább). Ha ennél ritkábban az problémára utal. Mondjuk a másik fél félrelép.

Na kérem. Én lassan 50-es nő leszek. Nem tudom pontosan mikor volt szex köztem és a férjem közt de huszonéves korunkban még a második gyerek környékén lehetett. Vagyis kb 20 éve. Azóta egymáshoz se értünk „úgy”.

És megvagyunk jól vagyunk köszönjük, gyerekek felnőttek kirepültek. Mi meg élünk boldogan.


Megkérdezhetem, ha 1 hónapos szexmentes idő az már probléma lehet akkor 20 éve az micsoda?


A férjem /vagy én??) félrelépünk? Hát akkor a férjem marha jól csinálja ha 20 év alatt se jöttem, rá. De nem lép az félre. Napi 10-12 órát dolgozik eladóként a piacon, aztán árubeszerzés, aztán bedől az ágyba. Nem megy az senki után. Mikor is menne. Meg kinek is kéne.

Én dettó.

Most akkor???


2016. márc. 2. 08:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

Na, azért ne féltsük a régieket, régen is éltek az emberek szexuális életet, és nem csak gyereknemzés céljából, csak kevesebb volt a lehetőség védekezésre. Ha a régiek aszexuálisak lettek volna, nem lettek volna akkora családok. :-) (apai nagyapámék 11-en voltak testvérek, aktívak voltak a dédik...)

Vannak aszexuálisak, és vannak nagy étvágyúak. Ezeknek az igényeknek is egyezni kell egy jól működő házassághoz. Egy aszexuális meg egy nagy szexuális étvágyú kapcsolata nem fog működni, hacsak nem kavar félre a nagyobb étvágyú. Nekem kevés lenne kapcsolaton belül a heti 1, ha nincs kapcsolatom, akkor más, de ha van, akkor igénylem az együttlétet. Nem tudnék egy aszexuális emberrel barátságnál többet elképzelni, így házasságot sem.

2016. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 A kérdező kommentje:

"Felőlem definiálhatod úgy a "házasság" szó fogalmát ahogy az neked tetszik.."



Köszönöm hogy megengeded nekem. Az engedélyed nélkül nem kis merném !


Röhejes ez úgy hogy valaki a képembe nyom egy általa megalkotott definíciót majd számon kéri rajtam hogy merek nem azt gondolni róla amit ő, mert márpedig a házasság definíciója az ami!

És nagyvonalúan megengedi hogy gondolhatok mást is.

Köszi!

2016. márc. 2. 13:17
 33/70 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Kérdező...Néha olyan érzésem van, hogy te tulajdonképpen "haragszol a világra", meg "állandó sértettségben élsz"...Ez jól kiérezhető az itteni írásaidbol...Figyu...Ha TUDAT ALATT boldogtalannak érzed az életedet az egy dolog, de ha így áll a helyzet, akkor örülnék neki ha nem pl. RAJTAM akarnád kiélni a sértettségedet, meg a világ iránt érzett dühödet...Már megbeszéltük akkor:TE a saját szempontjaid alapján fogalmazod meg a házasság szó fogalmát, én szintén, úgyhogy akkor NINCS MIÉRT játszanod a "sértettet"...Látod, én nem hisztizek itt veled, TUDOMÁSUL VETTEM AZT, hogy te másképpen gondolsz valamit mint én, aztán a részemröl le van zárva a téma...Vegyél példát rólam te is...
2016. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, ebben a témában általánosítani nem lehet. Mindenkinek mást jelent a házasság, mindenkinek másak az igényei. Ha a kérdező boldogan él így, akkor senkinek nincs joga megmondani, hogy mit tegyen. Az ilyen cikkek meg alapból kukába valóak. Akinek nincs igénye a szexre, annak mondhatja akármilyen szakértő, meg fene tudja micsoda/kicsoda, hogy márpedig heti egyszer kötelező. Az csak rosszabb lenne.

Kérdező, ne is vedd figyelembe azokat, akik elítélnek, te ismered a saját életed, és ha így boldog vagy, akkor nincs probléma.

2016. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
66%
kérdező, te meg vagy keseredve, mi másért érdekelne egy statisztika, ami téged nem is érint? mert k.ra akarod hogy érintsen!! egy jó szex és nem lennél ilyen kis durci :)
2016. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
37%
Én is csak röhögök az efféle okoskodásokon. Mi sem vagyunk gyakran együtt...kb 1-2 havonta 1x. És köszönjük, de TÖKÉLETES a kapcsolatunk már 12 éve, és SOHA egyikünk sem lépett félre és nem is fog. Csak sajnálni tudom azokat, akik azon a szinten tartanak, hogy a szex mennyiségétől tegyék függővé jó-e vagy sem a kapcsolatuk.........nagyon szegényes lehet a párkapcsolatuk. 31/nő
2016. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:

#35 - sekélyes shozzáállás.


Amúgy volt olyan exem akivel éltem volna 50 évet is akár, de olyannyira nem vonzott szexuáisan, hogy az ki lett volna hagyva. Bár ő már kiélte magát szóval nem zavarta volna talán...


Bj, hogy nekem viszont vágyaim lennének, csak... áh, ez túl bonyolult.

2016. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
22%

23!


"ha a felek KÖZÖS HÁZTARTÁSBAN ÉLNEK, ÉS KÖZÖTTÜK SZEXUÁLIS KAPCSOLAT ESETE ÁLL FENN"


Én is házas vagyok, de nálam nem ezt jelenti a házasság fogalma. A házasságnak köze sincs a szexhez. Mármint nem olyan értelemben, ahogyan te belefoglaltad a házasság fogalmába. Gyakorlatilag fullra leegyszerűsítetted a dolgot. Mintha valami üzlet lenne a házasság. "Hé Maris holnaptól házasok vagyok, ez meg akkor azt jelenti, hogy egy fedél alatt döglünk és rendszeresen toszunk, ugye tudod?!" Noh...hát ez nem így megy. Meg nem is ez a lényege a házasságnak. :) Szerintem.

2016. márc. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:

". Mintha valami üzlet lenne a házasság. "


És a vicc hogy a házasság eredeti értelmében valóban: üzlet.

Gzadasági érdekszövetség. Két család gazdasági társadalmi erejének egyesítése. Ez így volt a kezdetektől egészen a XIX. sz.-ig. Csak újabb korunk hablatyol szerelemről.


Elvégre hoygan hívták régen a házasulandó lányt: eladósorban levő!!

Uyge! Eladósorban! És mit adunk el? Árut.


Mit csináltak a lányokkal (jó esetben): jól kiházasították. KI döntött? Az apa a családfő.

Mit szólhatott a lány? Semmit. Meg se kérdezték. Max megszökhetett akkor meg kitagadták az örökségből és földönfutó lett.

Volt szó szerelemről? Dehogy volt.

A láyn és a fiú a házasságig nem is ismerték egymást nem is látták.

Mert nem arról szólt hogy tetszik nem tetszik.

Arról szólt melyik fél mit hoz a házasságba.

Aztán lett gyerek a haza iránti kötelességből és társadalmi elvárásból.

Az az önámítás hogy házasság szerelem meg stb ez egy maszlag.

2016. márc. 2. 14:14
 40/70 anonim ***** válasza:
legalább remélem hogy gyereket nincs
2016. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!