Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért én vagyok a szemét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért én vagyok a szemét azért, mert elhízott a feleségem és nem hazudok, hogy így is tetszik?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, és van egy kislányunk, ő 1 éves. Feleségem a terhesség alatt csúnyán felszedett jó pár kilót, szülés után 18 plusz kiló maradt rajta a terhesség előtti állapotához mérve, ráadásul minden tartását elveszítette a teste. A hasa lóg, kötényhasa van, feneke lapos de mégis puha, reng rajta a zsír, tele van gödörrel a narancsbőrtől.

Egyáltalán nem tetszik, egy szenvedés a szex, mert nem izgulok fel rá. Finoman meg is mondtam neki, hogy nem ártana tenni magáért. Eltartom, házimunka felét megcsinálom, szóval simán lenne pénze és ideje is az életmódváltáshoz, de egyáltalán nem hajlandó rá. Engem nevez szemétnek, és szerinte kisfiú vagyok, aki nem tudja felfogni, hogy milyen egy NŐ teste, és tinire vágyom, irreális képem van a nőkről, és az apaságra sem vagyok érett, szerinte érett férfi még oda is van a szülés utáni testért mert eszébe jut, hogy azért ilyen a nő, mert életet adott egy gyereknek.

Én egyáltalán nem tudom ilyen szentimentálisan nézni, egyszerűen csúnya és elhanyagolt, másrészt nem is ilyen a teste minden nőnek, aki szült.

Ráadásul a haját is elhanyagolja, szép hosszú haja volt, most rövid és úgy áll, mint valami bozót. Öltözködésére sem ad, slampos, pedig felajánlottam, hogy annyi ruhát vesz, amennyit akar.

Dolgozni nem hajlandó az elkövetkezendő 6 évben, kijelentette, hogy ő addig itthon lesz, amíg a gyerek iskolás nem lesz.

Mindenki ellenem van, a barátnői is folyton ellenem hangolják, szerintük agymosott idióta vagyok, nem vagyok férfi, meg ilyenek.

Mihez kezdjek?



2016. máj. 26. 21:11
 21/91 anonim ***** válasza:
46%

Számomra minden eddigi kérdésnél tanulságosabb a te történeted és a nők egyöntetű válasza.

Soha nem akarok olyan lenni mint te, kérdező, és ne haragudj meg ezért.

Lényegében egy papucs vagy, egy rongy és egy vágósúlyú disznó élősködik rajtad, a nők szerint pedig mi sem természetesebb, csak mert "ő szült".

Hát kell a fas.zomnak ez...

2016. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/91 A kérdező kommentje:
Az szinte esélytelen, hogy én szabjam meg, hogy mennyit költhet, egyszer volt olyan, hogy megszóltam, amiért túl sokat költött és akkor is közölte, hogy minden vagyon közös törvény szerint is, és ő egy felnőtt nő, joga van neki is beleszólni, hogyan legyen beosztva a pénz, és ne is számítsak arra, hogy pórázon tarthatom, mert épp nem értek vele egyet. Pedig szó sem volt arról, hogy pórázon tartsam, vagy, hogy én porciózzam a pénzt, amit költ.
2016. máj. 26. 21:48
 23/91 anonim ***** válasza:
74%
Jaj hagyjuk már, hogy milyen szenvedéssel jár a szülés... Igen, azzal jár. De aki gyereket vállal, az tudja, hogy mi várható, nem? Amúgy meg igazán kibírható az a pár órás vajúdás, mert ez még csak nem is olyan fájdalom, mint ha mondjuk a tested 80 %-a harmadfokú égési sérüléssel lenne borítva. Hanem egy csodálatos érzés, hiszen világra hoztad a gyermeket. De nem is ez a lényeg. De imádom, mikor minden ősanya úgy állítja be magát, hogy ő az egyetlen ezen a kikúrt földön, aki a világra pottyantott egy "babócát"... Mert ugye neki joga van igénytelenül kinézni, hiszen most már nemcsak a házasság, de a gyerek is a pasashoz köti. Aztán hátra lehet dőlni, henyélni, mereszteni a hátsónkat, hagyni, hogy zsíros és ápolatlan legyen a hajunk, mert "apa így is szeret" meg mert "én bezzeg szültem egy gyereket".... Igen, a nők többsége meghízik, de ha valakiben még az igény sincs meg, hogy változtasson, az már régen rossz.
2016. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 anonim ***** válasza:
82%
"milyen egy nő teste", hm, azért nem minden nő hízik el drasztikusan szülés után, én ismerek olyanokat is, akiken meg sem látszott a szülés, meg aki tesz magáért, az tud újra csinos lenni, nem egyik napról a másikra, de azért idővel mindenképp. Jó, a rövid haj még csak-csak, mert egyszerűbb kezelni egy baba mellett, mint a hosszút, és vannak, akik pusztán praktikusságból levágatják. Az, hogy nem akar dolgozni a gyerek iskolás koráig, meg lustaság. Hát, max. ha szül még egy gyereket, de abban neked is benne kellene lenned így viszont, hogy nem kívánod, nehéz lesz.
2016. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/91 anonim ***** válasza:
93%

Hogy képes akkor mégis egy csomó nő újra formába jönni szülés után? Átlagemberekről van szó, akik nem plasztikáznak.


Kérdező: nem utalt semmi jel arra korábban, hogy ilyen lesz a személyisége?

2016. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 Kenzo Tenma ***** válasza:
95%
#20 Itt nem a szüléssel járó terheket kérdőjelezzük meg. 1 éve szült, semmi akadálya nem lenne annak, hogy egészséges életmódot éljen. Azt meg te a szervezet életbenmaradási akaratának nevezed, hogy egész nap hulladék kaját eszik a hölgy? Egészséges kajával is életben lehet maradni, ráadásul nem kell 18 kg zsírfelesleget sem felhalmozni az életbenmaradáshoz. Egyesek nagyon félreértik a helyzetet, senki sem azt mondja itt, hogy a szülés egy könnyű dolog. De teljesen igénytelenné válni és annak is maradni utána teljesen indokolatlan.
2016. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/91 anonim ***** válasza:
90%

Mindkét oldalt át tudom érezni, tényleg. Tény, hogy a szülés átalakítja a testet, és egy érett férfi ezt képes elfogadni. Minden nő arra vágyik, hogy szeressék és elfogadják, anyaként is. Ugyanakkor az is tény, hogy lehet végletekbe esni, és elhanyagolni magunkat, ami viszont a másik fél igényeinek semmibe vétele.

Terhességem alatt sokat híztam (az orvosom szerint egy enzimprobléma miatt, amiről nem tehettem), és nagyon nehéz volt elfogadni a saját változásaimat. Ugyan én elkezdtem sportolni egy éven belül a szülés után, mégis kellemetlenül érintett, ha szembesítettek azzal, hogy már nem vagyok a régi. Tudtam én azt magamtól is...


Nem tudom, hogy nekem akkor mi segített volna, de a "követelőzés" az tuti nem segített... emiatt, és más dolgok miatt is szétmentünk a gyermekem apjával.

Azóta visszaszereztem az eredeti súlyom, adok magamra, és a mostani párom valahogy sokkal jobban kezeli a testi változásaimat. Abban erősít, amiben jó vagyok, amiben vonzónak lát, és ezzel motivál arra, hogy még jobban adjak magamra. Mindig dicsér, és nem kritizál. Meg is mondta, hogy ha valami nem tetszik neki, akkor inkább megtartja magának, és mellette sokat nőtt az önbizalmam, sokat segít abban, hogy megőrizzem a női mivoltomat.


Arra felhívnám a figyelmed, hogy vannak dolgok, amik egyszerűen tényleg megváltoznak, és nem lehet ellenük tenni. Ilyen a kötényhas, a lógó mell - ezek sajnos együtt járnak a gyermek kihordásával, és sporttal sem lehet rajtuk érdemben változtatni. Vannak szerencsésebb alkatú nők, akik nem változnak nagyon sokat, de nem mindenki ilyen. Még kimondottan vékony barátnőimnél is látom, hogy szülés után megereszkedett a hasuk és a mellük. A párom is tisztában van ezzel, és bár tudom, hogy jobban örülne, ha feszes cicim és hasam lenne, nem kárhoztat azért, mert nincs. Talált rajtam olyan részeket így is, amikért rajonghat. És ez nekem borzasztóan jólesik.

2016. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 anonim ***** válasza:
94%

Bár én az ilyen kérdésekben sokszor a nők mellé állok, mert én is küszködök évek óta a súlyommal, de


1) Ha mind a 18 kiló rajta maradt, az már egészségtelen túlsúly, ezért az egész család érdekében fogynia kéne.

2) 1 éves gyerek mellett el lehet kezdeni fogyózni, mert már nem szopik, vagy már hozzátáplál annyira, hogy ne jelentsen gondot.

3) Ez a házasságotokban problémát jelent, és ezt nem ismeri fel. Már csak a férjem kedvéért is odatenném magam.

4) Elmondásod szerint sok mindent megteszel érte, így a pénz, idő stb nem lehet rá kifogás


+1

Tény, hogy a feleséged teste nem fog visszatérni teljesen a szülés utáni állapotba. Valszeg maradnak rajta striák, talán a melle is máshogy fog már állni, ennyivel meg kell majd barátkoznod.

Egyébként szerintem az otthon akar ülni probléma meg fog oldódni mihelyst a gyerek nagyobb lesz, jönnek a hisztik, rohangálni kell utána stb... szerintem ebből hamar ovi lesz.

Én a helyedben leülnék vele, elmondanám a szempontjaimat, higgadtan (ahogy leírtad, na azt minimum felezd el stílusban), és felajánlanám, hogy együtt kezdjünk el fogyózni. Ha van pénz, a főzést vmi egészséges menü berendelésével tudjátok rendezni ideiglenesen.

2016. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/91 anonim ***** válasza:
88%

A +18 kiló egy dolog, a másik hogy anyuka csak barátnőzik, a munka, háztartás, gyerek meg apukára van sózva. Ja bocsi, a hétvégén a nagyira. Hát én összetenném a két kezem ha 6 évig nem kéne dolgoznom és a férjem ilyen szinten kiszolgálna. Azért azt ti se hiszitek el hogy anyukának még arra sincs ideje, hogy a haját rendben tartsa, ugye?


Kérdező, egyrészt nem értem hogy miért vetted el és vállaltál gyereket egy ilyen nővel, másrészt meg nem értem ezt miért tűröd. Vagy szerinted az rendben van, hogy nutellára meg egyéb nasira költi a pénzt? De, szabd meg mennyit költhet, és nem azért mert magadénak akarod a pénzt, hanem azért mert ő két kézzel szórja hülyeségekre. Gondolom bankkártyára kapod a pénzt, megváltoztatod a kódot ha tudja és csak annyit veszel le amennyi éppen kell. Ebbe sem a törvény nem szólhat bele, sem pedig a kitartott feleséged, aki ugye 6 évig nem szándékozik semmit se csinálni. Hogy őt nem lehet pórázon tartani? Mert különben mit csinál? Elvál? Persze, majd biztos elvál így hogy ki van nyalva a valaga, dolgoznia nem kell, házimunkája alig van, gyerekkel sincs sok baja, álmodik a nyomor.

2016. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
87%

Én tisztában vagyok vele, hogy a szülés megváltoztatja a testet, de nem indokolja azt, hogy valaki szemét kajákkal tömje magát, mikor megtehetné, hogy a jobb minőségű egészségesebbek mellett dönt (merthogy ebben az esetben megtehetné). Ha a kérdező neje így folytatja, egy rakás egyéb betegséget fog összeszedni, aztán járhat orvoshoz a saját hülyeségei miatt, amit meg lehetne előzni. Cukor, vérnyomás, koleszterin, ízületek... stb.


Nő vagyok, és anyám egy pszichés problémára kapott gyógyszerek mellékhatásaként hízott el, amit a kezelőorvosai nem vettek észre időben, ő meg szót fogadott, és szedte a gyógyszereket, de végigcsináltunk vele egy kemény fogyókúrát, miután bekerült a cukorgondozóba, és most is tartja a diétát. Akaraterővel rengeteget ért el, de ő tett magáért.


Nem minden nő válik ilyenné, mint a kérdező felesége.

2016. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!