Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó válaszolók kicsit le vannak maradva: már rég nem a házassági szerződés ténye a kérdés, hanem ahogyan ezt tálalták neki. A kérdező nem ellensége alapból a szerződésnek.
2017. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 A kérdező kommentje:

#60-as, lehet Svajcban igyvan, de a magyar ptk szerint szerzodes nelkul sem engem illetne a haz, ha azt a parom hazassag elottszerzi

#61-es, igen, ugyanezzel peldaloztam a paromnak, hogyha miatta romlik meg a hazassag, es netan foldonfutova tesz a leendo gyerekeinkkel, az nem fair.

Attargyaltuk, hogy a hazon kivul mit irhatunk bele, ha tonkremenne a kapcsolatunk

2017. febr. 4. 21:14
 63/66 anonim ***** válasza:

Értelek, amugy Svájcban sincs igy, ezt csak a kérdésed margójára irtam :)

De attol, hogy szarul esik még alá fog kelleni irnod, szoval...

Én inkább azt beszélném meg a párommal, hogy ezeket leszünk szívesek ketten eldönteni, és ha már erre jutottak normálisan tálalják.

2017. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
10%

Válásnál, főleg ha gyerek is van akkor szinte mindig a nő jár jól, függetlenül attól, hogy kinek a hibájából.

A szerződéssel csak azt védik ami őket illeti.

Mert ha jól értem, te azt tartanád fair-nak, ha egy esetleges válás miatt a lakásában te lakhatnál a gyerekekkel ?!



Ha nincs szerződés akkor egyértelmű, hogy a férfi szívja meg ilyen helyzetben.

Írd alá és nincs gond.


Megkockáztaton, akik most le fognak pontozni egytől egyig nők.

2017. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
65%

#64 Megkockáztatom, hogy nem olvastad el a hozzászólásokat, ellenkező esetben nem írnál ilyen sértődött hangnemben. Nem a szerződés tényével van baj, hanem a stílussal ahogyan felvázolta neki ezt a párja.


Azért ez az írd alá és nincs gond pont ugyanolyan veszélyes, mintha nem írnak szerződést. Szerinted a kérdezőnek bármilyen feltételt el kell fogadnia teljesen kiszolgáltatva magát, bele se pillantson a szerződésbe, amit a párja és az apósa kitaláltak, különben férfigyűlölő feminista lesz? Mert ha jól értem, te meg ezt tartanád fair-nek.

2017. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy férfigyűlölő, én csak azt mondom, hogy az a korrekt, ha szépen le van írva, hogy kinek mi járna ha...mert papír nélkül nem mindig azt kapják a felek, ami valóbban járna.


Környezetemben is van olyan férfi akinek az élete úgy 20 évig szinte élhetetlen, mert az asszon félrekúrt elváltak, ő költözhetett + fizetheti a gyerektartást.

Gyerektartás + lakhatás mellett szinte semmi nem marad neki élni. Ez is igazságos szerinted ?

2017. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!