Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
49%

#31 +1


Amit viszont nem értek, az az, hogy ha valaki már most ennyire a váláson töri a fejét, akkor mi a francnak akar házasodni? Mert házasság nélkül házassági szerződés sem kell, nincs a sok herce-hurca a válással, csak simán egyik balra, másik jobbra.

2017. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 A kérdező kommentje:
Akarmi tortenhet sajna,de nem ez az iranyado... Ez egy "ZS" terv...
2017. jan. 30. 13:47
 43/66 anonim ***** válasza:
0%

ezen az problémázik, aki pénzre utazik.

aki nem, az aláírja és kész

2017. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
50%

Nem hiszem, hogy akkora megalázás lenne egy házassági szerződés aláírása.

Tekints úgy rá, mintha írásba adnád, hogy te nem a vagyonáért vagy a pároddal.

Abban igazat adok neked, hogy ez így leírva elég kegyetlen dolognak tűnik.


Ha aláírod, jó esetben soha többé nem látod azt a papírt.


26/F

2017. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:

#43-as te nagyon tudod, miert vagyok a parommal. Ne haragudj, hogy van önerzetem es rosszul esett, ahogy benyogte.

Tök mindegy, mivel amit feltenek szerzodes nélkül is őket illeti. :)

2017. jan. 30. 14:00
 46/66 Girgoy ***** válasza:

Nem tudom most elolvasni az egész eddigit, csak reagálok. Szerintem is gáz a dolog. Egyrészt az a gáz, hogy ez a fickó nem nőtt le az apjáról, mert úgy vettem ki, nem annyira saját meggyőződésből, mint az apja utasítására akarja ezt Veled aláiratni. Sikeres házasság csak 2 érett ember között jöhet létre, akik lenőttek már a szüleikről (értve ezalatt az önálló döntéseket és azt, hogy az új család, akit egyelőre a házastárs képvisel fontosabb, mint a régi).


Másrészt - akárki akármit mond - szerintem hülyeség a házassági szerződés (jöhetnek a kövek!). Egyszerűen azért, mert ha az ember alapít egy új családot, annak az a lényege, hogy egy új dolgot, új közösséget hoz létre KÖZÖSEN az új házastársával. Válás esetén vannak jogszabályok amúgyis, hogy házassági szerződés nélkül hogy lehet a lehető legigazságosabb megosztani a vagyont, ha viszont valaki úgy megy bele egy házasságba, hogy nem akar "rosszul járni", annak fontosabb az addig szerzett vagyona, mint az az új közös vagyon, amit létrehoz az új családjában. És az nem tudja bizony teljes szívvel odaadni a vagyonát a házastársának - ami önzőség.


Ha aránytalan vagyoni helyzetűek akarnak házasodni, akkor szerintem úgy tegyék, hogy bevállalják: innentől közös a vagyon, amit a gazdagabb fél szeretetből MEGOSZT a szegényebbel, de innentől úgyis a házasságban egy működőképes rendszert kell kialakítaniuk a közös vagyon kezelésére. Hogy ez működőképes legyen, azt nem lehet "kitartotti" viszonyra alapozni - szerződés nélkül sem - csakis a vagyonközösségre.


Persze egy házassági szerződésbe sokféle vagyonmegosztási módot bele lehet fogalmazni, akár olyat is, ami mindkét félnek elfogadható - ha már nem képesek a fentiek szerint gondolkodni, de tartok tőle, itt egyoldalú házassági szerződés születne. Tehát:


A) Mondd meg a fickónak, hogy így nem akarsz vele megházasodni, mert éretlen, önző, stb. Akkor is az, ha mások ezt nem így érzik. A házasság nem kis dolog, sok végződik válással, pont azért, mert nem megfelelő módon kezdik el az emberek, amelyben megszűnik az én és te, és helyébe a MI lép. Mi értelme van belépni egy olyan házasságba, ami úgyis a válás macerájával fog végződni, amiből Te valszeg nem sokat fogsz kapni. Erre a fickó vagy összekapja magát vagy sajnos - majd lesz más. De már tudod, hogy mire ügyelj, hogy jobb házasságod legyen.


B) Ha mégse látod olyan vészesnek a helyzetet, keress egy nagyon jó polgári peres ügyvédet, és azzal írassátok meg a szerződést. Úgy, hogy a Te érdeked is képviselve legyen. Ha már itt papírozni akarnak...

2017. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek és nagyon sajnálom, ez tényleg szörnyen rosszul eshetett neked, mintha nem bíznának benned. A párod meg csak rátesz pár lapáttal. Viszont gondolj bele tényleg, hogy a legtöbb házasság válással végződik, és ezen példából okulva szoktak ilyen szerződést íratni.

Ha annyira ismerném már a barátnőmet és szeretném, tudnám róla hogy nem csinál ilyeneket én nem erőltetném ezt a papírt, pedig lenne mit elvinnie. De most őszintén, akivel házasságban álltál és valami miatt szétmentetek esetleg még gyerek is van, hát akkor minek sajnálni tőle a pénzt? Még akkor is gondoskodnék róla ha így alakulna. Persze ez csak az én véleményem

2017. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 A kérdező kommentje:

#46-os abban is nagyon sok igazsagot latok, amit te leirtal.

Mondtam neki,hogy akkor nem megyek hozza (pedig minden almom vele egy eskuvo), amire o azt mondta, semmi baj,o eskuvo nelkul is szeret, akkor eljunk ugy..

2017. jan. 30. 14:15
 49/66 A kérdező kommentje:

#47-es ezt is mondtam neki ,hogy amit elvesz,a gyerekeitol veszi el a jovobrn... :/

Nekem tenyleg olyan munkam lesz,amire lesz kereslet, jo bertablaban leszek, meg tudok allni a sajat labamon. Nem lennek raszorulva.

2017. jan. 30. 14:21
 50/66 Girgoy ***** válasza:

Kérdező! Talán egyelőre ez lesz a jó megoldás (vagyis az esküvő elnapolása). Kicsit lehiggadnak, alakulnak a dolgok. De ha közös jövőt akartok, a vagyonmegosztás már pl. az összeköltözéssel (pl., rezsifizetés) is előjön. Tehát abba az irányba kellene mennetek, hogy hogyan gondolkodjatok közösen a pénzről. Célszerű mondjuk Neked is olyan melót csinálni, amivel hozol a konyhára. Ha már gondolatban jobban hozzászoktok a közös vagyonhoz és működőképes a vagyonkezelésetek, lehet, hogy megint fel lehet dobni az esküvőt vagyonszerződés nélkül. Talán később a vőlegényed is úgy fogja gondolni, ez nem szükséges, csak kiborít, és az apjától is jobban függetlenedik. Viszont akkor tényleg maradjatok együtt, mert egy esetleges váláskor, tutti rohadtul a fejedhez fogják vágni, hogy lám, meg kellett volna kötni azt a rohadt szerződést, és tuttira perelni fognak igen csúnyán, pláne ha még após is él!


Egyszóval: szépen idomuljatok össze. Amikor más ugyanúgy gondolkodtok és ezt kifelé is tudjátok képviselni, akkor van értelme megházasodni. Sok boldogságot! ;)

2017. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!