Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:

Hmm erdekes dolgok ezek, mivel feldobtam neki, hogy koltozzunk diplomam utan a masik hazunkba, mondvan jobb,mintha albira is kidobjuk a penzt kiprobaljuk az egyuttelest. Nemet mondott ra,mivel az nem az o neven van, de tolem elvarja, hogyha hazat vesz/vesznek abba belekoltozzek.

Szerintem is minden megoldodna, ha az apja nem szolna igy bele a dolgaba/dolgunkba...

2017. jan. 30. 14:38
 52/66 Girgoy ***** válasza:
100%
Nem az a fő gond, hogy az apa beleszól, a szülőknél bizonyos szintig normális, hogy beleszólnak a gyerekeik életébe. A gyerek viszont úgy nő föl, hogy hátra tudja hagyni ezt a régi kötődést az új családja érdekében. Ha nem szólnának be a szülők, nem lenne a gyereknek lehetősége azt mondani: Köszi, de majd én eldöntöm, mi legyen. És én úgy látom, nekünk így lesz jobb a házasságunk. És ezt ezen felül nem kell magyaráznom neked, mert nem téged akarlak meggyőzni, hanem csak közlöm, hogyan döntöttem, ha érdekel. ;)
2017. jan. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:

Persze, hogy ez a normalis,ha tanacsot kerek vagy kapok,mindig merlegelek,aztan beszelem meg a parommal.

De az apja elszolt olyanokat, hogy azt akarja a kozeleben legyen a fia,meg az sem fer bele, hogy szomszedos kozsegben lakjunk, hogy akarmikor szolhasson (segitsegert) neki vagy lathassa. Nehezen engedi el.. :/

2017. jan. 30. 15:02
 54/66 anonim ***** válasza:
6%

Foiskolas vagy, mire ez a nagy sietseg a hazassaggal? A pasid apja jogosan felti a vagyonukat, m nem tudhatja,ugy hiheti, h csak gyorsan el akarod vetetni magad, beleulni a keszbe, amibe egy gombot nem tettel bele. Utana kiprovokalsz egy valast es huss, lelepsz a fele kiralysaggal.


Tanulj,diplomazz le, dolgozz. Tegyel le valamit az asztalra, utana menj bele hazaddagba, m igy csak egy kis haszonlesonek tunsz.

2017. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:

#54 felreertes ne essek, nem akarom a keszbe beletenni a s.ggem, nem akarom magam elvetetni, csak szeretek tiszta lapokkal jatszani. Nekem elso a diploma a szakmai siker.

Es epp ezert esik rosszul aposomtol, mert sosem adtam arra okot,hogy feltsen tolem egy kunyi forintot is. Ahol tudok, segitek nekik, rendezem a parom. Olyan is van, hogy hazahozom toluk parom ruhait kimosni, fott kajat viszek,nemhogy meg en telepedek rajuk. :D

2017. jan. 30. 15:18
 56/66 anonim ***** válasza:
24%

akkor írd alá és kész.

én párom kérdés nélkül aláírta férfiként

2017. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 A kérdező kommentje:

De amugy egy kis ertoolvasas kompetencia, nekem nem azzal van a bajom, hogy ala kell irni,hanem hogy a parom taplo modjara adta elo.

Es fentebb le van irva,hogy azt feltettek tolem,ami torveny szerint is oket illeti.

Utoljara pedig aposom apam helyett apamnak tekintettem,o is jol kijon velem.

2017. jan. 30. 15:28
 58/66 anonim ***** válasza:

35. vagyok.

"#35-os az igazsaghoz hozzatartozik, hogy aposom jopofizik a szemembe,hogy teljesjogu csaladtag vagyok, semmit se sajnal tőlem stb. es nem tudja, hogy tudom, hogy "okositja" a fiat. Parom, meg mint a bologato janos, talalja nekem felulvizsgalat nélkül , amit apuka a szajaba ad.

Ez nagy kulonbseg koztunk, ha en kikerem anyukam velemenyet valamiben, mindg merlegelek, na hat parom nem ilyen... "

Akkor itt valóban nem a házassági szerződésről van szó. Figyi ez sajna gyakori, hogy az após, anyós, nővér vagy valamelyik közeli családtag rátelepszik életünk párjára (én is jártam így). Sajna nem sok jóval tudlak kecsegtetni, mert lehet ez később sem változik és más téren is ha valamiben dönteni kell, majd belemagyaráznak... (Pl. Apai nagymamám is beleszólt a szüleimnél egy csomó mindenbe. A fürdőszobai kád színét is apummal választották, anyum meg tiszta ideg volt és hosszú évek után is kiakad ezen, hogy ők ketten a háta mögött intézkedtek.) Vagy elfogadod, vagy továbblépsz.

2017. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
11%

Miért csalódtál? Teljesen igaza van.

A párom nyíltan megmondta, hogy a lakás kauciója (3000frank), ha lakhelyet váltunk, az övé, ami szerintem teljesen egyértelmű.

És igaza van a szerződésben, mert rengeteg nő olyan szinten lehúzza a férjét váláskor - mondjuk bosszú, stb. -, hogy az elképesztő.

Most azt mondod, te nem ilyen vagy... igen, de ha odakerül a sor, simán kaphatsz vérszemet, és akkor te a nagy büdös semmire kapod meg a barátod vagyonának az x%-át.

2017. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
36%

Igen-igen, most, míg jó a kapcsolat, könnyű mondani, h te nem lennél olyan, te nem akarnál vele kibaxni. Aha, csak mondjuk tegyük fel a barátod 5 év házasság után bejelenti, h megismert valakit, szerelem van és menni akar és válni hamar-hamar és vinni a vagyont az új kapcsolatba, légyszike, költözz el a házból, m jönne az új csaj. Van 1 hónapod. Ne mondd már, h nem durranna el az agyad, h hónapokon át viszonyt folytatott a hátad mögött egy nővel és ők most ketten jól kipitsáznak téged, mehetsz, amerre látsz alapon. Naná, h követelnéd a részed meg még lehet fájdalomdíjként jogot formálnál erre-arra.


Na az iylen estekre van a házassági szerződés, h a feldúlt feleség ne vigyen mindent, na de az utcára se lehessen kipenderíteni csak úgy, mert jött egy másik nő.


Meg ugye olyan is történhet, h te pasizol be a házasság alatt, sose tudni, az élet hogy hozza. Jogos, h a barátod nem akarja, h az ő és az apja keze munkája gyümölcsét a leendő pasiddal herdáljátok el, csak mert megkaptad a felét a váláskor.

2017. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!