Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 Noblesse Oblige ***** válasza:
91%

Egy házassági szerződés nem úgy néz ki, hogy az egyik fél diktál, a másik pedig elfogadja a feltételeket. Van olyan szerződés, ahol pl. a férfi válás esetén viheti a pénzét, mert ő kereste meg, kivéve, ha megcsalta a nejét, mert akkor az asszony kapja a házat, az autót a cég felét, és plusz asszonytartást. A szerződés megírásakor még nincs harag, ellentét ami befolyásolná az ítélőképességet, így igazságosan meg lehet egyezni, úgy hogy mindkét fél nyerjen vele. Ebben semmi nincs. Csak ez az ország még annyira nem felvilágosult, hogy ideáig az emberek többsége eljusson.


Én leültetném az ebédlőasztalhoz a nagy fatert is, a fiát is, és elbeszélgetnék ezekről a dolgokról, értelmesen. És elmondanám nekik, hogy az apaötlet jó és érthető, és partner is lennél benne. Ellenben az a still amivel ez tálalva volt az minősíthetetlen és sértő rád nézve aki a család jövendőbeli tagja lenne. Úgyhogy itt már lehet szerződés sem kell, mert ilyen emberhez nem szívesen tartozol még papíron sem, aki a piócát látja benned már most.


Azt legközelebb majd elgondolkodik, hogy mit beszél és milyen formában.

2017. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
53%

A vàlaszokat most nem nyálaznám át, szóval bocsi, ha vótmá'...

Én nem értem ezt a hisztit a házassági szerződés körül, komolyan. Minek kell ebbe érzelmeket keverni, meg hülyeségeket belemagyarázni?

Én meg csodálkozom, ha sokszor nem veszik komolyan a nőket, mer'hogy "az érzelmeink irányítanak minket", és "nem vagyunk racionálisak..." hát Te vagy erre az élő tankönyvi példa.

Azt mondod (amit el is hiszek), hogy egy esetleges válásnál amúgy sem pályáznál a pénzükre. Akkor mégis mi a jó francért olyan nehéz odakanyarítani egy aláírást? Főleg - és ez a lényeg ! - hogy (nyilván) azzal a szándékkal mész hozzá, hogy a büdös életben nem lesz szükségetek arra a papírra. Akkor mi a gond?

Szedd össze magad, komolyodj meg egy kicsit, és ne kombinálj feleslegesen...!

Sok boldogságot!

2017. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 A kérdező kommentje:

#31: igen,pont ezen gondolkodtam a válaszok kapcsan, hogy fel sem veszem ezt az egeszet, ha leul a ket csalad es megvitatjuk,ki mit hogy szeretne...

Azert erzem megalazonak,mert hatulrol jottek es ahogy a parom ezt elmondta...

2017. jan. 30. 12:08
 34/66 A kérdező kommentje:
#32,pont amiatt reagaltam hisztivel, ahogy tálalta a párom, persze, hogy utána mar megalazonak tartom es nem akarom alairni
2017. jan. 30. 12:10
 35/66 anonim ***** válasza:
60%

Na végre 30-as! Egy normális válasz.

Amúgy ezt nem értem: "Sokan ott hibáznak, hogy a közös házat megveszik 80-20% vagyoni hozzájárulás mellett és közös névre íratják", arra gondolsz, hogy a házasság előtti különvagyonból veszik ilyen arányban? Mert egyébként ha a házasság alatt megtermelt javakból veszik, akkor szerintem egyértelműen fele-fele arányban lesznek tulajdonosok.


Kedves Kérdező! Úgyhogy tárgytalan a kérdés, mert amit az ember a házassága előtt szerez (kap a szüleitől, vásárol a fizetéséből, stb.), az automatikusan mindig az övé marad, válás után is.

Csak a házasság alatt gyűjtött vagyon számít, azon lehet vitázni, úgyhogy semmi ok az aggodalomra. De azért érdemes beszélni egy ügyvéddel és ha fontosnak találjátok írjatok alá egy ilyen szerződést.

Apósnak meg mutasd meg a törvény erre vonatkozó részét, hogy megnyugodhat, ha akarnád se tudnád elvenni a fiától a vagyonát (házasság előtti különvagyon). (Legalábbis én így tudom, így tanultam.)

2017. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
86%

Aha, közben belenéztem a kommentjeidbe... ebben viszont teljesen igazad van, ez a stílus valóban olyan hozzáállást tükröz, ami megalázónak tűnik Rád nézve.

Érdemes lenne leülni, és mindenekelőtt ezt megbeszélni a pároddal, élesen elválasztva magától a szerződéstől... tehát én leszögezném, hogy "Figyelj Drágám, megírjuk, aláírom, nincs ezzel semmi probléma... de! Beszélgessünk már egy kicsit arról, hogy hogyan is tálaltad nekem ezt a dolgot..." stb. Ezt fontos, hogy meg tudjátok beszélni, és megértse, hogy mi az, ami számodra sértő ebben az egészben...

32-es voltam

2017. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ha már írták.

A házasság előtt szerzett különvagyon különvagyon is marad, vagyis amije most van a vőlegényednek, azt nem kell feleznie válás után sem.

Ahogy különvagyonnak számít a házasság alatt örökölt ingó és ingatlan vagyon is.

Ez nem az USA, ahol a válás után egy jó ügyvéddel a feleség földönfutóvá tudja tenni a férjét.


Ettől függetlenül: beszélj egy ügyvéddel, hogy mennyiért nézne rá egy ilyen szerződésre.

Ez tulajdonképpen nem más, mint egy előre megszövegezett "válás közös megegyezéssel", amiben neked is kell a beleegyezésed.

És koránt sem csak a vagyoni helyzetet rögzítik le benne, de kitérnek arra is, hogy kivel maradnak az esetleg születő gyermekek, ők mit és mennyit kapnak, milyen arányban jár a gyerektartás, ki költözik el a lakásból, stb.

Ezért is jó lenne, ha hozzáértő átnézné, aki a te érdekeid képviseli. Lehet, hogy szánni kell rá egy kis pénzt, de megéri befektetni, mert ha egyszer tényleg elváltok, akkor meg szívás lesz.


A válásnak meg eleve úgy kell nekiállni, hogy úgysem fogtok elválni, a szerződésre se lesz szükség, de ártani nem fog, ha van.

2017. jan. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:

#35-os az igazsaghoz hozzatartozik, hogy aposom jopofizik a szemembe,hogy teljesjogu csaladtag vagyok, semmit se sajnal tőlem stb. es nem tudja, hogy tudom, hogy "okositja" a fiat. Parom, meg mint a bologato janos, talalja nekem felulvizsgalat nélkül , amit apuka a szajaba ad.

Ez nagy kulonbseg koztunk, ha en kikerem anyukam velemenyet valamiben, mindg merlegelek, na hat parom nem ilyen...


#36, igen ezt mindrnkepp meg kell beszelnunk, mert megbantott es csak duzzogok mellette. Mondjuk kezd rajta latszani, hogy eszrevette, ezzel elvetette a sulykot. :D

2017. jan. 30. 12:40
 39/66 A kérdező kommentje:

#37-es koszi a valaszod. Igen paromek abban vannak, hogy a hazassag elott szerzett vagyont en megszerezhetem. :D

Ebbol a szemszogbol, ahogy leirtad teljesen realis dolog a szerzodes, sot hasznos. :)

2017. jan. 30. 12:50
 40/66 anonim ***** válasza:
56%

nem értem miért kell azzal támadni a kérdezőt, hogy biztos mégis a pénze kell neki, különben aláírná... mert csak akkor eshet neki rosszul, ha hátsószándéka van...?

nekem is rosszul esne, ha így vágná a képembe. valószínűleg elküldeném a p icsába, és ha megnyugodtam, elmondtam volna neki, hogy mekkora egy f asz, ahogy ezt előadta, aztán aláírnám a szerződést. nyilván részletesen kiterjedve arra is, hogy ha válunk, akkor én se álljak ott semmi nélkül, pl ha benne vagyok az ő háza felújításában stb stb.

emiatt szakítani azért nem érdemes. én megértem hogy rosszul esett nagyon, de azért ez nem olyan hatalmas dolog, hogy ezért elhagyd.

amit meg házasság alatt szereztek, az úgyis közös, abból nem kell engedni.

2017. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!