Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom majd 4 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom majd 4 év kapcsolat után bejelentette, hogy házassági szerződést akar a későbbiekben. Csak en latom igy? (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Múltkorában egy tök random beszélgetés keretein belül közölte, hogy szerződést akar, ha megházadodunk. Ez akkor le se esett, csak jóval később,másnap,amikor rákérdeztem, hogy ki az értelmi szerzője ennek az egész szarevő ötletnek,először tagadta, majd bevallotta, hogy az apja kötötte a lelkére, hogy ilyennek lenni KELL!

És hozzátette, hogy azért kell, hogy amiért ő és az apja megdolgozott, nehogy már hozzám kerüljön.

Én több napja azóta sírva alszok el, sőt, ha eszembe is jut elszorul a torkom. Úgy érzem megaláztak és olyannak hisznek, amilyen nem vagyok és sosem voltam. Ezt elmondtam a páromnak,aki erre azt válaszolta, ha nem kell az ő pénzük, miért ne írhatnám alá.

Ahogy magyarázkodik, úgy vágja maga alatt a fát, tegnap este azt mondta, hogy képzeljem el, ha nekem lenne 2 kocsim és 2 házam,neki meg semmije, hogyan védeném meg, ha nem a szerződéssel.

Legszívesebben csak zokogtam volna,amiért lenéz az anyagi helyzetem miatt. (Még fősulira járok, anyukám pedig egyedül nevel hármónkat.)

Hihetetlen nagyot csalódtam barátomban, én annyira szeretem, az utolsót is odaadnám neki, ő meg mint a kutya a csonttal.

Hogyan beszélhetném meg vele? Nem képes megérteni , hogy ezzel a szerződéssel megaláz, másrészt egy házasságnak nem erről kellene szólnia.



#házasság #pénz #házassági vagyonnyilatkozat
2017. jan. 30. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Átlag anyagi helyzetunk van, sot nagyszuleim modosabbak. Lehet paromek egy kicsivel jobban allnak anyagilag.

Es akarhogyis vegzodjon a kapcsolatunk, mindig lenne bennem annyi gerinc, hogy csak az legyen az enyem valas utan,amit en hoztam.

A masik ami nagyon rosszul esik,hogy nem velem beszeli meg, hanem az apjaval. Es ha nem kerul szoba,el se mondja mi a terve.

2017. jan. 30. 11:20
 12/66 anonim ***** válasza:
56%
Kérdés: olyat nem lehet, hogy válunk, és azt mondom az ügyvédnek, hogy ne 50-50 legyen, hanem mondjuk 70-30 oda?
2017. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy a vilag latott mar eleg csunya valasokat, es hidd el... mindegyik ugyanigy szerelemmel meg mindenfele tiszta szandekkal indult. Viszont a jogban, penzugyekben nincs helye sem igergetesnek (csaladon belul plane), sem hisztinek. Es a 3 gyermeket egyedul nevelo anya sajnos korantsem atlagos anyagi helyzet.
2017. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:
Kedves 10.! Semmi olyanról nincs szó, hogy igényt tartanék valamilyére is,csupán azt érzem, hogy megbántott az önbecsülésemben. Mi úgy terveztük, hogy mindent ketten teremtunk elo. Viszont itt mar szoba kerult az apja is. Nem hozzam fordult ezzel a szerzodessel, hanem az apjaval kokettalt a hatam mogott...ez is rosszul esik
2017. jan. 30. 11:25
 15/66 A kérdező kommentje:

13. Hidd el, atlagosan elunk,sot...

De nem tudom honnan veszed, hogy anyukam mit dolgozik. :D

2017. jan. 30. 11:27
 16/66 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok szakértője a témának, de a házassági szerződésbe kb. azt írtok bele, amit akartok. Egyáltalán nem úgy kell ennek kinéznie, hogy az egyik fél megalázásáról és kisemmizéséről szól. Egy jó szerződés mindkettőtök érdekeit védi. Beleírhatjátok mi történik betegség meg gyes meg egyebek esetén.


Tudom, hogy fáj neked, mert sosem foglalkoztál ilyen témával. Kamasz koromban én is felháborítónak találtam volna, ha ilyet kérnek tőlem, de aztán láttam dolgokat és megváltozott a véleményem. És még egyszer mondom, a jó szerződés téged is véd! Ehhez az kell, hogy konzultálj egy ügyvéddel, aki kiokosít téged.


Nem szabad erre úgy gondolni, mint a te megalázásodra. Ez olyan, mint a biztonsági öv. A kötelezővé tétele előtt is sokan becsatolták, és azt sem vette normális ember a vezetési képességei becsmérlésének.

2017. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:
12, dehogynincs .Van közös megegyezés. Szuleim is igy valtak el, habar csunya vege lett a hazassaguknak, az ingosagokat siman elosztottak szerzodes nelkul!!!
2017. jan. 30. 11:30
 18/66 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy meg egy fiatal férfi mégis kivel konzultáljon pénzügyekben, ha nem a szülőjével? Ez nem a hátad mögött történt, normális szülő még a felnőtt gyerekének is fogja a kezét pénzügyekben.
2017. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
73%
Egyet nem ertek: ha ennyire nem erdekel, nem kell semmi, akkor ezt miert nem lehet irasba adni? Hiszen, teged nem erdekel... a szerzodes pedig tovabbra is arra van, hogy ne kelljen semmilyen osztozkodassal bajlodni. Igergetni tovabbra is lehet akarmit.
2017. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
80%
A mar-mar lenezett anyagi helyzetedet pedig pont te emlitetted. Ha atlagosan elnetek, akkor mit kene leneznie a parodnak?
2017. jan. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!