Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Természetes, ha fáradtabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Természetes, ha fáradtabb vagyok, mióta összeköltöztünk, és iskola, tanulás mellett vezetek háztartást?

Figyelt kérdés

Márciusban költöztünk össze, akkor voltam 12. osztályos középiskolás, érettségire kellett készülni.


Már azt a félévet is nehéz volt végigcsinálnom, mert bár otthon is besegítettem a házimunkába, de nem volt elvárás, hogy mindent én csináljak és napi szinten.


Sajnos nem jutottam be egyetemre, így a régi sulimba maradok ősztől ötödévre szakmát szerezni, ami azt jelenti, hogy z utazási időm ugyanannyi lesz, 60 perc oda-vissza naponta, tanulnivaló sem lesz kevesebb, sőt... és mellette ugyanúgy csinálnom kell a házimunkákat.


Párom időnként besegít, de leginkább a bervásárlás és a ház körüli munkák terén, ritkábban takarít és mosogat is, de a rendszeres benti házimunka rám vár.


már most szorongok az ősztől.


Szerintetek velem van a baj, hogy elfáradok ettől az egésztől?

Terveztem, hgy hétvégente megyek diákmelóra, de ha hétköznap is le vagyok terhelve, nem tudom mennyi energiám marad még hétvégén is helytállni valahol.



2019. aug. 17. 13:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
86%
Igen, azon a 2-3 hónapon múlik érettségi előtt. A versenyzők is a végcél előtt hajráznak. Te meg valami mással foglalkoztál tanulás helyett.
2019. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
83%
10 év korkülönbség helyett valóban sokkal jobban hangzik a 14-15 év különbség. Nagyon gyereklány vagy még.
2019. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
85%
Az is jó kérdés, hogy egy ilyen idős férfi miért kezd gyerekkel.
2019. aug. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:

#52 milyen jogon gyereklányozol le egy jogilag felnőtt korút?!


dolgozok annyit, mint sok felnőtt, a továbbtanulásban pedig nemcsak az érettségi dönt.

2019. aug. 17. 19:47
 55/65 A kérdező kommentje:

nem vagyok gyerek, és már betöltöttem a 18-at, amikor összejöttünk.


szerintem az, hogy közel 33 éves, nem jelent semmi rosszat, elvégre nem 63 éves, hanem egy fiatal ember még.

2019. aug. 17. 19:49
 56/65 anonim ***** válasza:
87%

Annyira vicces, ahogy mindig felhozod ezt a jogilag felnőtt kort. :D


Remélem tudod, hogy az semmit sem jelent.

2019. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
68%

"a párom már rég dolgozik, lassan 10 éve, az ő pénzéből élünk, ezért szerintrm természetes, hogy a házimunkával belerakok a közösbe, ha másképp nem tudok."

Sosem ertettem, hogy 21. szazadi fiatal nok minek rendezkednek be szant szandekkal a hagyomanyos nemi szerepekre, aztan meg minek nyafognak. Ez ezzel jar. Es ha egyedul elnel egy alberletben akkor is mindent meg kene csinalnod, nem igaz? Magadrol is pont igy gondoskodnod kene. Es ha a tavoli jovoben eljegyzest es hazassagot forgatsz a fejedben akkor pontosan ez az a helyzet, amikor nem szoktak annyira rohanni az oltarhoz a fiuk, hiszen papir nelkul is ugy eltek, mint a hazasok.


"mégsem gondolnám, h. élősködök rajta, mert még csak 18 vagyok, és azért tanulok, h. szakmám legyen, és én is pénzt kereshessek."

Nekem nem ez a velemenyem. Tartsanak el a szuleid. En bizony nem fizetnek senkinek azert, hogy osszeporszivozza a nappalit, szoval en rohadtul kihasznalva ereznem magam, ha a penz kapcsolatba talicskazasaert kapnek egy wc vizkotelenitest... Nincs aranyban.


Hiaba kered ki a lekezelo hozzaszolasokat, tenyleg egy kislany benyomasat kelted. Nem a 18. szuletesnapjan valik az emberbol felnott, hanem a tapasztalatai teszik azza. A pontos megnevezesed az, hogy ifju. Nem veletlen, hogy jogilag is a nagykorut hasznaljuk, nem a felnottet. Ha mast nem legalabb a wikit olvasd el a felnottsegrol, hogy lasd mennyire komplexen kell nezni ezt a kerdest es nem a naptar donti el ki felnott es ki nem.


De hogy valami biztatot is irjak a sok fejmosas utan: normalis, hogy kimerultnek erzed magad, hiszen megnovekedett a terheles. Ez amugy az elet resze, a felnottek nagy resze allandoan faradt, de ehhez is hozza lehet szokni es egyszer csak azt veszed eszre, hogy bar faradt vagy, de megis mindent meg tudsz csinalni.

A parodrol en nem gondolok rosszat, a leirtak alapjan kiegyensulyozottnak tunik a munkaelosztas. Munkabol van boven nalatok...


Az a problema, hogy kapkodsz. Sokkal jobban jarnal mind rovid, mind hosszutavon, ha behuznad a kezifeket es ha diak vagy akkor diakkent is elnel. Teljesen indokolatlan es elkapkodott az osszekoltozes, ugyanis egy kapcsolat fejlodesehez nagyon fontosak azok az evek, amikor az osszekoltozes meg csak egy elerendo cel, vagyakoztok egymas utan. Ha a vagyak beteljesulesere varni kell egy kicsit az mindig gyumolcsozoen hat a kapcsolatra!

2019. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg van ennek egy másik olvasata is: van egy párod, aki szeret, és vállalja, hogy eltart, amíg tanulsz.


Van egy nagy kertje és háza, ami mostantól a te otthonod is, amit megtermeltek, az a tiéd is.


Minden kapcsolat alapja, hogy a párok összedolgoznak.


Lehet, hogy csak tojást tud sütni, de azt az általa nevelt tyúkok tojják, ahogy mondtad, tud kaszálni, nem büdös neki mérnök létére sem a trágyázás, állatokat nevel, földet művel.


Akik itt bántják, vajon ezeket a munkákat el tudnák végezni?


Nem baj az sem, ha fáradt vagy, ezt a párodnak is jelezd.


Én nem látom olyan sötéten a helyzetet, mint itt sokan, szerintem igenis nagyszerű vagy, hogy ennyi fronton próbálsz jól teljesíteni.

2019. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
80%

... És a nagy nagyszerűségben pár év múlva egyedül áll a világban, egy gyengécskén sikerült érettségivel. De legalább ingyen kulizott a majdnem generációnyival idősebb (tanult, diplomás) "phárjának".


Remek.

2019. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
82%

Jól értem, hogy egy tinédzsert(mert biológiailag az vagy, akkor is, ha nálunk jogilag felnőttnek számítasz) felszedett egy harmincas fószer, befogta házi meg kinti munkára(hisz ültetsz, kapálsz, kemény fizikai munkát végzel), cserébe minimumon tartja, a házat egyedül takaríttatja vele, és még tanuljon is a lány?


Istenem, ha 30 leszel megérted, mennyire nem fair az, amit veled csinál a most 30as párod.


A lakhatás is valami vidéken van biztosítva, mások ennél milliószor könnyebben élnek 19-20 éves korukban..


Nem azért, mert ők szerencsések, hanem mert őket nem használja ki egy öreg pasas.


Írom ezt 28 éves nőként, becsüld magad annyira, hogy ennél többre tartod magad.


Ha a párod meg akar gebedni kemény munkával a napi 8 után, csak tessék, neked nem kell vállalnod, és ettől nem leszel rossz ember, csak nem leszel mártír!


Mellesleg a párod sem gazdálkodna, kaszálna és trágyázna munka mellett, ha nem lennél otthon te, aki a házat tartja rendben naponta több órát!


Ő csak akkor tudja fenntartani az általa preferált életvitelt, ha talál egy hülyét, aki szintén halálra melózza magát!


Kérlek gondolkozz el rajta, mikor voltatok utoljára együtt valahol szórakozni, és megismétlődik e ez havonta legalább.

2019. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!