Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfiak tényleg azt hiszik,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak tényleg azt hiszik, hogy a házimunka a nő dolga?

Figyelt kérdés

Nem provokatív kérdés. Komolyan kérdezem, aki ezt hiszi, így gondolja, az miért?

Néhány kérdéssel lejjebb megy a savazás, ha valaki annyit elvár a párjától, hogy pakoljon el maga után.


Na most én úgy gondolom, hogy ha a nő sem háztartásbeli, akkor a férfi részéről nem az a normális, ha elpakol maga után, hanem ez a minimum.

Ha a nő is dolgozik, akkor miért is magától értetődő, hogy ő főz - mos-takarít?

Ha meg rá van szólva a drága férfira, hogy ugyan becsülje már meg a másik munkáját, meg hogy tartsa meg a rendet, akkor jön a szöveg, hogy szegény férfi mindig csak cseszegetve van mindenért, aztán kilép a kapcsolatból.

(ezt is az itteni kommentek alapján idézem, miszerint a férfiak akkor szakítanak, ha kevés a szex, meg ha mindenért cseszegetve vannak)

Nos engem meg érdekelne, amennyiben a nő is dolgozik, akkor milyen alapon várja el a férfi, hogy vacsorával legyen haza várva a tisztaságba és mindig legyen tiszta ruhája?

Talán a férfiaknak alanyi jogon jár a kiszolgálás, vagy miért is nem tetszik nektek, ha szólva van ezért? Miért is minősül ez cseszegetésnek?


2020. nov. 8. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

#10

Nem tudsz szöveget értelmezni?

Pont, hogy nem arra vonatkozik a kérdés, aki "el van tartva".

Ahol a nő ugyanúgy elmegy reggel dolgozni, mint a férfi, ott miért gondolja a férfi, hogy a nő feladata a munkán felül a házimunka IS.

A kérdés ez volt.

De valóban, ha "eltartanának",valószínűleg egy szavunk nem lenne a házimunkát illetően.

2020. nov. 8. 22:50
 12/73 anonim ***** válasza:
2%
De nagyon is sok a férfi munka, meg engem amúgy se érdekel a takarítás meg ilyenek. Ha asszony nem lenne akkor takarító hivnek. Pucoljon ki mindent.
2020. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
100%
Van aki azt hiszi, van aki nem. Valamelyik nőnek rendben van, ha mindent ő csinál, a férfi meg addig pihen, és vannak nők (és férfiak), akik megosztanák a házimunkát. Szerintem nincs általánosan jó megoldás, de a 2 fél elvárásának egyeznie kell. Én biztos nem vállalnám, hogy napi 10 óra munka után egyedül mossak,főzzek,takarítsak egy felnőtt emberre. Ezeket a munkákat szerintem az összes embernek el kell végeznie a saját otthonában.
2020. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
21%

Ne idegeskedj kérdező. A 10-es azt is írta, hogy ki milyet szakít...

Keressetek olyat aki háziasabb.

Ja az nem a vagány menő bika...

Nálunk, a feleségem csinál többet otthon. Most kb 70-30% a javára. Ő helyben dolgozik. Én bejárós vagyok. 3-4 óra az út oda vissza. Ez az oka...

Ja, és majd 3szor annyit keresek.

2020. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
87%

Mert sajnos sokan vannak még mai napig is, akikbe azt nevelték, hogy bizonyos feladatoknak puncijuk van, történetesen kb minden, ami házimunka, főzés, mosás, porszívózás, portörlés, teregetés, mosogatás stb. És vannak, amiknek kukijuk van: nyáron heti egy fűvágás, pár havonta 1-1 polc felfúrása, néha izzó csere... Igen tök egy súlyban van a két dolog. Eleve panelban nincs fűnyírás. Nincs favágás télre. Továbbá azt felejtik el sokan, hogy míg egy nő lehet fizikailag nem tud egy adott dolgot megcsinálni, amit a férfi igen vagy nem ért az elromlott tárgyak vagy egy komplett szekrénysor meg/összeszereléséhez, addig viszont a mosáshoz, mosogatáshoz, porszívózáshoz és úgy a házimunkak 99%-hoz semmiféle tudás és fizikai erőnlét nem szükséges.

Bár a mi környezetünkben a nők döntő többsége ugyanúgy nyír füvet, van aki vágja a fát is, felbírunk fúrni egy polcot/képet a falra és az izzót is ki tudjuk cserélni. A házimunka mindennapos (!!) teendő, mondjatok már olyan minimum 3-4 "férfi" munkát, amit pl egy panelban nap, mint nap meg kell csinálni. Ugye...

Teljesen egyértelmű, hogy normális kapcsolatokban mindkét fél egyenlő, senki nem a másik cseledje és házi bejárónője és igen, mikor mindkét fél lehúz 8-10 órát a munkában, akkor ne tartja már a pasi totál alapnak, hogy utána minden létező otthoni teendő a nő feladata. Felnőtt, önálló ember legyen már annyira életképes, hogy el tudjon maga után pakolni éves után, vagy ki tudjon mosni, porszívózni esetleg főzni. Nem fog leesni a gyűrű az ujjáról és nagyon meglepő módon, neki is pont ugyanannyiba telik megcsinálni a házimunkat, mint nekem.

Bár szerencsére én normális férfihoz mentem férjhez, soha nem kellett kérni, hogy mosogasson el vagy szedje le a ruhákat vagy főzzön meg, magától értetődő számára, hogy ő is abban a háztartásban él, nem csak én, így minden házimunkat felezünk.

2020. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
84%

"Keressetek olyat aki háziasabb.


Ja az nem a vagány menő bika..."


A kettő nem zárja ki egymást.

2020. nov. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
29%

16.


De azért viszonylag ritka a kettő egyben. Olyan ez, mint a tisztességes politikus, a hibáját bevallani képes rendőr vagy az alázatos híresség. Létezik, de relatíve ritka.

2020. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
77%

Nem ritka. Az a baj, hogy más a véleményetek erről férfiszemmel.


Létezik határozott férfi, aki istenien tud és szeret főzni. A környezetemben sok van. Van pár (nem OCD-sen) rendmániás, aki ha megjelenik valahol, nem mernének belekötni. Nem csak az a kettő variáció van, hogy vagy beszari papucs, vagy berepít a sarokba.

2020. nov. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
27%

18.


Jó, de ők 1-1 ritka kivétel, mert nem mindenki ilyen "félisten", mert alapvetően gyarló emberek vagyunk. Csak vannak néhányan akik mindenkinél jobbak, de pont ezért ritkák is. Mindkét nem esetében.

2020. nov. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
64%

Mondom, nem ritka. Vagy kegyetlen szerencsés a mikrokörnyezetem. Ez nem félistenség, ennek kéne normálisnak lennie. Hogy az ember a belsejét saját maga miatt formálja.


Nőként én is eszméletlen kupis voltam, amikor meg a depresszió is levett a lábamról... arról inkább ne beszéljünk. De még ha kedvem sincs, sokkal jobb érzés magamnak az, hogy dolgozom a belsőmön, és visszanézek, hogy honnan indultam, és hova jutottam, és hogy a környezetem is ezt tükrözi.


Abban egyetértek, hogy az ritka, aki gyárilag ilyen, de bárki lehet ilyen. És sokkal jobb érzés. Nekem vannak gyárilag jó tulajdonságaim, és azokra soha nem voltam úgy büszke, mint azokra, amikért megdolgoztam.

2020. nov. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!