Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gyakori a "nincs ló, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gyakori a "nincs ló, a szamár is megteszi" mentalitás?

Figyelt kérdés

Ti sem tudjátok mire vélni az ilyen felfogást? Az ismeretségi körömben nem egyszer látom, hogy valaki mindennek lehordja a párját a háta mögött, de váltani nem mer, hanem inkább benne marad egy langyos kapcsolatban. Én úgy gondolom, hogy nem kötelező egy rossz kapcsolatban ragadni, ha végképp nem működik, inkább lépjünk ki belőle. A társas magánynál rosszabb nincs. Inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban!


Ti hogyan gondoljátok?



2021. febr. 11. 21:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2021. ápr. 2. 08:34
 32/105 A kérdező kommentje:

Persze, megértem én valamilyen szinten, hiszen társas lények vagyunk.. Csak akkor ne szapulná az ember a párját a háta mögött.


30-as válaszoló, szerintem nem lehet kizárólag a szeretőre mutogatni. Biztos, hogy a megcsalt fél is hibázott. Persze nem megoldás hosszú távon bujkálni, titkolózni, de ha egy 3. fél befurakszik egy kapcsolatba, akkor mindketten elcseszték.

2021. ápr. 2. 08:37
 33/105 anonim ***** válasza:
71%

30/ Elég buta vagy, ha szerinted a szeretők félnek élni :)

De segítek: nem mindenki vágyik a házasság-gyerek komóbra

Én kimondottan irtózom a gondolattól

Neked lehet-sajnálatos módon-hogy az életet ennyi jelenti, de nekem van saját életem, munkám, hobbim, és ehhez nem kell egy élettárs, viszont minőségi szex igen :)

Remélem segítettem

ui. szánalmas akkor lennék, ha én lennék a megcsaló, de ha lettél volna valaha ilyen pozícióban, tudhatnád, hogy ez sem fekete-fehér dolog.

2021. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
63%

Hát ha férfi vagy, akkor valahol még meg tudom érteni az álláspontodat. A "minél több nőt minél többször" ösztön azért minden férfiban benne van alapjaiban véve.


Ugyanakkor azért gondolj bele, hogy te is öregszel. Tudod milyen szánalmas látvány az, amikor egy kolléga nyugdíjba megy, és kizárólag a cégtől kap bármiféle búcsúbulit? Hogy otthon senki nem várja, és a kutya sem fogja megünnepelni, gratulálni neki, vagy egyáltalán bármilyen emberi gesztusban részesíteni?

Vagy amikor valaki idősen bekerül a kórházba, és senkije sincs, aki legalább egy ruhát vagy élelmet bevinne neki?


Majd amikor ebbe a helyzetbe jutsz, olvasd végig újra a hozzászólásodat.

2021. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
86%

32:

Tegyük fel, elkap egy gyilkos. Felajánlja, hogy elenged, de előtte levágja a kezedet vagy a lábadat. Te döntöd el, melyiket.


A te logikád szerint miután levágta a kezedet (vagy a lábadat) neked semmilyen alapod nem lenne a fájdalomra és a szomorúságra, mivel te magad hoztad meg a döntést.


Érted hol a hiba abban, amit írsz?

2021. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 A kérdező kommentje:

Persze, értem. Nem is a megcsalót támogatom, félre ne érts. Csak biztosan több tényező is közrejátszik, ha a képbe bekerül egy harmadik. A megcsalás szerintem jellemtelen dolog, mert tartoznánk annyival a másiknak, hogy nem folytatunk hónapokig, évekig viszonyt valaki mással. Az igazságra előbb-utóbb úgy is fény derül.


OK. Egyébként 24 éves vagyok, nő. Nem jó dolog az elmagányosodás, ezt aláírom.

2021. ápr. 2. 19:33
 37/105 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én arra gondoltam, hogy sokan pont, hogy a választási lehetőségek hiánya miatt kötnek ki olyan partner mellett, akit utána "szapulnak a háta mögött".


Azt valóban jogosan bírálják, akinek minden lehetősége meglett volna egy megfelelő társra, csak nem élt vele. Például ha egy férfi csak azért nem választotta a szép és gondoskodó, családcentrikus Kingát, mert az ugyancsak szép, de defektes Rita belement különböző perverziókba; akkor a férfit jogosan szidhatják. Hiszen nem bírt magával, pedig lett volna lehetősége egy valódi értékes kapcsolatra.


De ha egy férfinek a választási lehetőségei Tonna Donna, Csupaszíny Csilla és Zakkant Zita voltak... Nos őneki nem is volt lehetősége értékes kapcsolatra, így őt nem jogosan bírálnak, amiért elégedetlenkedik.


Nyilván ezek direkt egyszerű és szélsőséges példák. De az elvet akartam érzékeltetni.


Sokan egyszerűen nem állnak olyan magasan a táplálékláncban, hogy megengedhessék maguknak a válogatás luxusát.

2021. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
64%

34/ Jézus, hangosan felröhögtem :D Megyek gyorsan megházasodom, mert annyira bizonytalan vagyok, hogy mi lesz velem a nyugdíjas búcsúbulimon :D

Sőt szülök mindjárt öt kölyköt hogy legyen aki utána pelenkáz :D

2021. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
80%

Aki egy kicsit is együttműködő magatartással viszonyul egy vitához, az pontosan érti, hogy milyen üzenetet kommunikáltam az előző hozzászólásomban.

Mivel te nem ilyen vagy, ezért egyszerűbben írom:


Ki mint vet, úgy arat.


Mivel ezek szerint nő vagy, ezért gondolom most még bőven van annyi társasági kapcsolati rendszered, ami nem érzékelteti a család hiányát. Azonban inkább előbb, mint utóbb, te is meg fogsz öregedni. Lesz, amikor már bizony fele annyi like-ot nem kapsz a fotóidra, egyre inkább kiesel az érdeklődési körből. Eljön majd a 40, az 50, a 60, és azt veszed észre, hogy lényegében nincs senkid.


A nők általában sokkal tovább élnek. Nem tudom, azért tényleg olyan vonzó lehetőség-e az végén több évtizedet egyedül eltölteni...

2021. ápr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy idővel a választék szűkül. Pár év múlva szeretnék is gyerekeket.


Félreértés ne essék, nem vonzó dolog teljesen magamra maradni.

2021. ápr. 3. 07:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!