Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Három éve együtt vagyunk a párommal, és sosem csaltam meg, de sajnos egy ideje megismerkedtem valakivel, akivel tényleg csak baráti kapcsolat volt köztünk. Sok mindenről tudunk beszélgetni eléggé nyíltan, és eléggé helyes is. Na most sosem merült fel köztünk, hogy bármi lenne, tudja is, hogy kapcsolatom van, de egy este alkalmával úgy alakult a dolog, hogy lefeküdtünk egymással. Én borzalmasan érzem magam azóta is, és egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgot. Kedvelem a srácot, de kicsit azt érzem, hogy ő biztosan nem lenne nyitott velem bármi komolyabbra (nem mondott semmi erre utalót és ennek a tetejébe én meg megtoldottam az esemény után azzal, hogy "remélem tudod, hogy ez nem jelentett semmit"). Amikor ezt mondtam, akkor komolyan is gondoltam, mert tényleg szeretem a páromat és minden rendben is van köztünk. Nem értem, hogy hogyan történhetett ez meg. Sosem csináltam hasonlót. Az sem tiszta egyelőre számomra, hogy egyáltalán a srác iránt érzek-e valamit, és ha egyáltalán érzek is, az mennyire releváns, tekintettel arra, hogy szerintem ő nem úgy tekint rám. Mit csináljak? Felejtsem csak el, hogy megtörtént?

2021. máj. 16. 21:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Erre inkább nem mondok semmit. (És a 16-ot szorozd meg kettővel, és majd ebből mindjárt kijön, hogy "jaj, akkor még gázabb vagy..." legyen meg a Te igazad). Minden jót!
2021. máj. 23. 12:45
 52/66 A kérdező kommentje:
Ja egyébként az egésznek a margójára annyit odaírnék még, hogy eszem ágában sem volt mentegetni magam, hidd el, bennem tényleg nem ez volt, hogy azért nem akartam elmondani, mert magamat mentem... Dehogyis. Megérett ez már a szakításra, és régen kellett volna. Rettentően elcsesztem azzal, hogy ezt nem láttam be időben. Más a véleményünk erről, én tényleg azt gondolom, ha egyébként is gond van, és becsúszott ráadásul még egy ilyen (te szavaiddal élve) gusztustalan dolog, akkor azzal már kár olajat önteni a tűzre. Egy szakítás mindenképp fájdalmas dolog, és nem feltétlen jó dolog a másik fájdalmát tovább tetézni. Mindegy. Ami történt, megtörtént, és változtatni rajta nem tudok. És őszintén szólva, nem is akarok. Butaság volt tőlem, hogy leálltam Veled vitatkozni, mert hát, nem igazán ismerjük egymást... :) Meg aztán az emberi kapcsolatok (és az emberek önmagukban) sokkalta bonyolultabbak annál, mint amennyit itt látunk belőlük. Mondjuk nem kellett volna kiírnom a kérdést in the first place... ugyebár. De a lényeg, hogy tényleg arra sikerült választ kapnom, amire szerettem volna, és nagyjából magamban is sikerült tisztáznom a kérdést. A korom ellenére egyébként (ami tényleg nem 16 :)) valóban eléggé éretlenül viselkedtem, ezt aláírom, de hát... Senki sem tökéletes. No, mindegy. Ez csak úgy még kikívánkozott. :) Remélem azért mást sikerül majd így interneten keresztül megtérítened, ha már velem nem jártál sikerrel :D :)
2021. máj. 23. 12:56
 53/66 anonim ***** válasza:
“Te szavaiddal élve gusztustalan dolog” bocsi, de a megcsalás a te szavaiddal amúgy mi?
2021. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:
Nekem a tisztességtelen szó tetszene a legjobban. De most komolyan ezen kell rugózni?
2021. máj. 23. 13:05
 55/66 anonim ***** válasza:
51%

Ne magyarazkodj neki, marcsak abból is latszik hogy álszent, hogy nyuszikam meg szivecskezik mikozben csak frocsogni jott es csak a sztenderd betanult ítélkezest fújja.

Még az is lehet sosem volt hosszabb kapcsolatban, vagy sosem jott neki egy kísertes, de elméletben egy hős mert így eszébe se jutott félrelèpni.

A megcsalas akkor sem főbűn mégha elítélendő is, habar az ember monogám faj-e az vitatott, tehat szimplan a tarsadalom szerint nem szép dolog, mint pl az aranyásás, csak érdekből lenni valakivel, kihasznalni stb.

Van aki többet lat bele, van aki kulon tudja kezelni hogy van e benne erzelem.


Van olyan hogy a kivancsisag és a vágy kerekedik felul. Ha így alakult, es egyszeri botlas volt. Egy ismert pszichologus is azt mondja, nem kell atterhelni a masikra,hogy aztan ha szakítanak, a masik csak bizalmatlankodjon es keptelen legyen ujabb parkapcsolatra mert feltekenykedes megoli a kapcsolatait.

2021. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
100%

55-ös te már csak ismersz😁😁😁😁

Voltam csaló, nyugi. Olyan nővel hogy mind a 10 ujjadat megnyalnád, te fotel pszichológus. Nem is értem, hogy jött le neked az álszentség 😁😁😁. Annyi a különbség, hogy nem írtam ki, nem mentegettem magam, elmondtam az exfeleségemnek is. Ha nem a feleségem, tuti rég ott hagytam volna....az incidens előtt.. A kérdező kiléphetett volna a megcsalás előtt is. (Könnyebb, mint a házasságból).

2021. máj. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy meg bocs, de tényleg gáz, ha 32 évesen itt tartasz..... De legalább belátod. 💪👏
2021. máj. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Wow, Mr Perfect félrelépett. Juuuuj…. 🙄🙄 Na de komolyra fordítva a szót, őszintén, azért mondtad el akkor a felesegednek, mert hogy “Te tisztesseges” vagy? Vagy mi vezérelt? Persze, hogy tisztább lenne a megcsalás előtt kilépni, de azért az emberek nem ennyire tökéletesek, es az emberi kapcsolatok ennél kicsit bonyolultabbak🤷‍♀️. Áruld már el nekem, hogy miután hősiesen bevallottad a nejednek, hogy megcsaltad mégis kinek volt ez jó? Kinek származott ebből haszna? Talán neked, mert így nem kellett nehézkesen szakítani, hanem simán kiprovokáltad, hogy elhagyjanak? Hmm… ez aztán még gerincesebb. 🙄 Rengeteg férfi csinálja ezt, en is tapasztaltam. Gyávák vagytok szakítani vagy válni, és ezért kiprovokáljátok, mert ez a legegyszerűbb. És nem a “fotel pszichologus” mondja ezt, hanem tényleg a szakemberek által felállitott vélemeny, az ez. Mert egyszerűen, ahogy feljebb is irtam, SENKINEK nem származik belole haszna. Senkinek nem lesz attol jobb, hogy elmondod. En ertem, hogy nyomjuk a betanult standard szoveget gondolkodas nelkul (mint valami orwelli vilagban), de azert emberi lényként ennél kicsit tobbre vagyunk hivatottak. Hasznald már egy kicsit azt a valamit, ami a fejedben van. 😊 Termeszetesen ezzel NEM azt mondom, hogy a megcsalas intézménye rendben van. DE ha már megtortent a baj, akkor azt a leheto “legjobban” kellene kezelni, persze a korulmenyekhez kepest.
2021. máj. 24. 08:15
 59/66 anonim ***** válasza:

Érdekes vagy..... nem értem sem a gondolkodásodat, sem a nézeteidet. Attól mert én leírtam a véleményem, miből jött le, hogy Mr. perfect? 🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️🤔🤔🤔

Na de, mennyivel lett jobb?! Ha valakivel eltöltesz X időt, valaha szeretted és van benned 1 kis vér, akkor megtiszteled annyival a másikat, hogy nem kirakod, mint a macskát, hanem elé állsz és bevállalod magad, hogy félre mentél. Ezzel a másik szerencsétlennek segítesz, mert lehet, hogy fáj neki, de legalább könnyebben lezárja.

Amúgy nem értem mi ebben a provokáció? Ez már régen nem az a szitu. Gyávák vagyunk? Mert elmondjuk 😮🙈😃 akkor te bátor vagy, mert szó nélkül szakítasz?! Max a sablon szöveg?! "Mind ketten tudjuk, rég óta nem működik" stb. És amúgy melyik szakemberek mondják ezt? Hol olvasol te ilyeneket? 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️

2021. máj. 25. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Azért, mert én azt gondoltam, hogy aki ennyire tud ítélkezni, az legalább önmaga hibátlan. :) No, de így legalább bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű... haha.


Én értem a gondolatmeneted, de ez csak és kizárólag arról szól, hogy TE önmagad szeretnéd tisztázni (és ebben a kontextusban a párod sehol nincs). Idézlek "van benned 1 kis vér", ergó, ez NEM egy objektív cselekedet, hanem abszolúte szubjektív. És azzal nyugtatod magad, hogy "segítesz", holott nagyon nem. Hidd el nekem, ha csak simán "kirakod", akkor is rosszul érzi magát, de ha ennek a tetejébe az arcába dörgölöd, hogy és te RÁADÁSUL ENNEK A TETEJÉBE meg is csaltad... hát na kösz. Tehát amúgyis elhagynád, de azért még meg is csaltad és még annyira sem vagy hajlandó kíméletes lenni (csak és kizárólag a saját egód miatt), HOGY MÉG AZ ARCÁBA TOLOD. Érted? Egyébként azért érzed csak azt, hogy ez így "tisztességes", mert ez egy betanult, társadalmi konvenció, hogy hazudni bűn. Ennyi. És miután ez van "beléd programozva", ennek próbálsz eleget tenni (teljesen jogosan) és ezek után (persze tévesen), azt hiszed, hogy helyesen jártál el, és azzal nyugtatod magad, hogy a MÁSIK érdekében tetted, pedig nagyon nem.


És én nem szakítottam szó nélkül, tudja. De megbántam, nem hinném, hogy ez lenne a megoldás.


Egyébként több pszichológus/pszichiáternek tanuló tanítványom volt már, akikkel hasonlókról esett szó, és a nagyját egyébként tőlük :) Meg inkább podcasteket szoktam hallgatni, pl. Dr Orvos-tóth Noémivel (habár a hölgy nem a kedvencem, de egyértelműen nem mond butaságokat).

2021. máj. 25. 06:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!