Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szemétség elhagyni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemétség elhagyni, mivel kvázi neki köszönhetem az életem, vagy igaza van a barátnőmnek abban, hogy ez bántalmazás, amit csinál?

Figyelt kérdés

A történetünk: Amikor összejöttem a párommal, egy 0 voltam. 22 voltam, és hiába volt diplomám, kb. kitörölhettem volna, nem volt munkám. Ő vállalkozásba kezdett, ami pár év alatt nagyon bejött neki, végül ő adott nekem munkát. Ő fizette ki a nyelvtanfolyamot, aminek segítségével nyelvvizsgám lett, posztgraduális képzést is fizetett nekem. Ő segített abban is, hogy a szorongásaim ellenére ki merjek mozdulni. Fogaim rendbetételében, alakformálásban is segített, meg amikor a nagybátyám halálos beteg volt, akkor ő keresett neki magán hospice intézményt és ő intézte el protekcióval, hogy bekerülhessen.

Már 8 éve vagyunk együtt, és már normális felnőttnek érzem magam.

Viszont, jön a következő probléma: Már nem szeretem a páromat. Maximum barátként tisztelem, de már minden idegesít benne, már a csámcsogása, beszédje is, egyszerűen azt érzem, nem szeretnék vele lenni. Egyáltalán nem vonz szexuálisan sem, már vagy 2 éve nem volt orgazmusom. Minden létező módon próbáltam jelezni és megoldani, de nem megy, mert ott a probléma, hogy semmit nem érzek iránta. Az sem segít, ha "randizunk", kimozdulunk, az sem, ha elmegyünk nyaralni.

Ráadásul olyan irányba fejlődött szét a világnézetünk, hogy bizonyos véleményeitől épphogy az idegroham nem kap el.


Ezeket finoman megpendítettem neki, és nem érdekelte, hogy érzem magam, csak azzal jött, hogy ha elhagyom, az nem lesz nekem egyszerű és erről ő fog tenni, mert igazságtalan, hogy ő embert faragott belőlem, én meg hálátlan vagyok és faképnél hagyom. Neki megfelel a kapcsolat, ő soha nem vert, nem kiabált, nem szenvedélybeteg és minden, tényleg mindent megadott nekem, akkor én mégis mit gondolok, hogy lelépnék a semmiért.

Ez úgy fél éve volt, kvázi meg is győzött, egy ideig magam is meggyőztem, hogy soha többé ilyen normális, rendes pasit nem találok, de aztán megint csak szenvedek.


Egyetlen egy barátnőmnek elmondtam kendőzetlenül a dolgokat, ő pedig teljesen felháborodott, azt mondta, hogy érzelmileg bántalmaz a párom, anyagi és érzelmi függésben akar tartani és tojik rá, hogy én hogy érzem magam, a lényeg, hogy el ne merjek menni. Szerinte amit mondott, amikor felhoztam a témát, fenyegetéssel ér fel.

Meglepett, hogy ezt mondja, szöget is ütött a fejembe, de ugyanakkor attól tartok, ő elfogult, mert sok tapasztalata nincs 33 éves szingliként úgy, hogy a leghosszabb kapcsolata 2 év volt, ráadásul önkénteskedni is szokott bántalmazott nőkkel foglalkozó alapítványoknál, szóval benne van a pakliban, hogy már mindenhová ezt vizionálja.


Esetleg mégis igaza lehet, vagy inkább az az igazság, hogy egy idő után minden kapcsolat kihűl, de ha tényleg ennyit köszönhet az ember a másiknak, akkor megérdemli a hűséget?



2022. jan. 16. 18:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/101 A kérdező kommentje:

Elég kemény és elgondolkodtató válaszok, sajnos legbelül tudom az igazat, csak nehéz elfogadni. Nekem az ütött szöget a fejembe, hogy nem érdekli, hogy nem vagyok boldog.


Egyébként nem mondhatni, hogy ingyen volt minden. A vállalkozásában látástól vakulásig dolgoztam végig, értékes és szakmai munkát.


Azt, hogy mit és hogyan tudna elvenni tőlem legálisan, nem értem. Alapból úgy tervezem elhagyni, ha elhagyom, hogy a tudta nélkül keresek magamnak másik állást és albérletet is.

2022. jan. 16. 19:26
 12/101 anonim ***** válasza:
0%

#8: Láthatóan rengetegen azért boldogok, mert a másikból nyereségük van. Aztán, ha elérnek egy szintet, másznának másra. Nincs ezzel gond, csak leírtam, hogy ennek ára van.

Elvenni azért a kérdésből érezhetően elég sokat tud. És megteheti. Leírtátok, a boldogsághoz mindenkinek joga van. A kérdezőnek és a párjának is.



#10: Úgy tudtam, hogy valamelyik gyengeelméjű előrántja az incelkártyát. Elolvastad egyáltalán, amit írtam? Hogy az átlagos GYK-S nő szintje. A való életben értelmesebb nőket látok, mint itt. A nőkkel nincs bajom, az itteni nőnemű lények más kérdés.

Lovagolhatsz a szavakon: A hűség nem érdemi dolog, hanem alap. Ergó, konkrétan leírtad, hogy alap, hogy megérdemli az ember... Még anélkül is, hogy annyit tett volna a másikért, mint a kérdező párja. Sehol sem írtam ám én sem, amit belelátsz a dologba, de 1 bites, dühöngő lényként értelemszerűen fel sem fogod, amit olvasol.


És konkrétan ÉN IS írtam, hogy a kérdező lezárhatja a kapcsolatot. Leírtam, hogyha nem szereti, hagyja el. Tök jó, hogy kiakadsz azon, amiről ugyanazt írtunk... Ennyire elvakít a dühöngés?

2022. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/101 anonim ***** válasza:
98%

Legyünk teljesen őszinték: te nélküle is boldogultál volna. Talán nehezebb lett volna, más lett volna az utad. Talán valaki más segített volna neked, csak talán más módon vagy más mértékben.

Ha pedig senki nem segít, akkor feltaláltad volna magad egyedül. A küzdelmek erősebbé teszik az embert.


Ne hidd már, hogy nélküle meghaltál volna! Hogy képzelheted ezt? Miért hiszed, hogy nélküle nulla vagy? 22 évesen mindenki nullának érzi magát.


Nyilván szeretetből segített neked, de ami jelenleg van, az már nem szeretet, csak birtoklás. Nem vagy senkinek a szexrabszolgája, ez nem így működik.


Nem mondom, hogy legyél hálátlan, de lássuk be valószínűleg azért adott neked, mert megtehette. Nem halt éhen, miközben segített, nem kellett nagy dolgokról lemondania. És ő is kapott tőled rengeteget: a veled töltött időt, például.

De egy párkapcsolat nem épülhet anyagi javakra és önzésre.

2022. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/101 anonim ***** válasza:
4%

"Legyünk teljesen őszinték: te nélküle is boldogultál volna."


És ezt miből állapítja meg a médium néni/úr? :D

Valószínűleg boldogult volna, de nem tartana a mostani helyzetéhez képest sehol. Talán még a gyári munkát tolná vagy kicsit jobbat.

2022. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/101 anonim ***** válasza:
100%

#14 "Talán még a gyári munkát tolná vagy kicsit jobbat."

és ezt honnan gondolja a bölcs tudós uraság?



Vágom, hogy incelként irigykedsz egy olyan faszira, akinek kvázi szexrabszolgája van, de nehogy azt hidd, hogy az olyan jó dolog. Egy szereteten alapuló őszinte kapcsolat sokkal jobb. De persze neked erről hogy lehetne fogalmad...

2022. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/101 anonim ***** válasza:
6%

#15: A válaszolóval ellentétben, talánt írtam. Az illetővel ellentétben nem tartom magam médiumnak.


Ezt az incelkártyát még hányszor rántjátok elő a kérdésnél? Nem, továbbra sem vagyok incel attól, hogy nem tudtok érvelni, médiumnak képzelitek magatokat és elvakultan dühöngtök. Szerencsére van szereteten alapuló, őszinte kapcsolatom. Van még valami, amiben esetleg médiumnak képzeled magad? Légyszi, mondd már meg a jövő heti 5-ös lottó nyerőszámait.

2022. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/101 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy hogyan leszólod a barátnőd két éves kapcsolatát, te sokkal nagyobb szarban vagy. Szerinted a te "remek" kapcsolatod a követendő példa?

Te két éve érzed magad szarul a nyolcból, az aztán remek lehet.

A csávó megfenyegetett, hogy tönkre tesz, ha elhagyod, hát ez egy álom.

Mondd meg neki, hogy visszafizeted részletekben, amit rád költött, ha ez a baja. Meg max annyit tudsz felajánlani, hogy ha baj van, akkor téged felkereshet bármikor, a szükségben nem ejted pofára, ez tényleg a hála kifejezése. Az értéke is megegyezik azzal, amit érted tett, mert neked is a szükségben segített.

Persze egy kicsit kattant a csávó, ha így fenyegetőzik, úgyhogy kinézem az ilyen emberekből, hogy mondjuk szexuális szolgáltatást vár cserébe, hogy ha már elhagyod, akkor "dolgozd le". Na az ilyen jellegű parancsolgatásait ne hagyd érvényesülni és ne hagyd, hogy manipuláljon.

2022. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/101 A kérdező kommentje:

Nem csinálnék gyári munkát. Piacképes gazdasági diplomám van, és már akkor is volt felsőfokú nyelvtudásom, és emellé szereztem még egy másik nyelvből nyelvvizsgát, abban segített ő. 22 évesen nem volt semmi önbizalmam, munkát kerestem, csak 3 helyen is voltam interjún, és nem szóltak vissza semmit, ezért nem is próbálkoztam már. Most már tisztában vagyok, hogy pályakezdőként 3 interjú semmi. Valószínű, hogy találtam volna előbb-utóbb munkát.


Azt, hogy mit tudna elvenni, még mindig várom. Mint írtam, ha elhagyom, ELŐTTE keresek másik állást és albérletet is + van félretett pénzem, lakástakarékom is.

2022. jan. 16. 20:01
 19/101 anonim ***** válasza:
95%

Igaza van barátnődnek akkor is ha nem túl tapasztalt. Ehhez nem is kell nagy atomfizika, egyszerű,logikus. Ponthogy nem ő elfogult , mivel külső szemlélő.


Egyáltalán ne legyen bűntudatod,hogy így érzel. Eleve ilyen dolgot az orrod alá dörgölni undorító. Biztosan lett volna belőled valaki nélküle is, csak több időre lett volna szükség hozzá. Aki ilyet mond, az nem szeret, de még csak fikarcnyit se tisztel, úgy kezel mintha "üzletet kötött volna veled",ő "gatyába rázott" , és neked kutya kötelességed hálásnak lenned,őt szolgálni életed végéig.


Az meg csak hab a tortán ha a személyiségetek teljesen ellentétes irányba tartanak. Ez a kapcsolat sajnos a leírtak alapján halálra ítélve.

25F

2022. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/101 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan hagyd el. O segitett neked, így jart, majd máskor megtanulja. Te meg nem vagy a tulajdona azt csinálsz amit akarsz így menjel.
2022. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!