Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szemétség elhagyni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemétség elhagyni, mivel kvázi neki köszönhetem az életem, vagy igaza van a barátnőmnek abban, hogy ez bántalmazás, amit csinál?

Figyelt kérdés

A történetünk: Amikor összejöttem a párommal, egy 0 voltam. 22 voltam, és hiába volt diplomám, kb. kitörölhettem volna, nem volt munkám. Ő vállalkozásba kezdett, ami pár év alatt nagyon bejött neki, végül ő adott nekem munkát. Ő fizette ki a nyelvtanfolyamot, aminek segítségével nyelvvizsgám lett, posztgraduális képzést is fizetett nekem. Ő segített abban is, hogy a szorongásaim ellenére ki merjek mozdulni. Fogaim rendbetételében, alakformálásban is segített, meg amikor a nagybátyám halálos beteg volt, akkor ő keresett neki magán hospice intézményt és ő intézte el protekcióval, hogy bekerülhessen.

Már 8 éve vagyunk együtt, és már normális felnőttnek érzem magam.

Viszont, jön a következő probléma: Már nem szeretem a páromat. Maximum barátként tisztelem, de már minden idegesít benne, már a csámcsogása, beszédje is, egyszerűen azt érzem, nem szeretnék vele lenni. Egyáltalán nem vonz szexuálisan sem, már vagy 2 éve nem volt orgazmusom. Minden létező módon próbáltam jelezni és megoldani, de nem megy, mert ott a probléma, hogy semmit nem érzek iránta. Az sem segít, ha "randizunk", kimozdulunk, az sem, ha elmegyünk nyaralni.

Ráadásul olyan irányba fejlődött szét a világnézetünk, hogy bizonyos véleményeitől épphogy az idegroham nem kap el.


Ezeket finoman megpendítettem neki, és nem érdekelte, hogy érzem magam, csak azzal jött, hogy ha elhagyom, az nem lesz nekem egyszerű és erről ő fog tenni, mert igazságtalan, hogy ő embert faragott belőlem, én meg hálátlan vagyok és faképnél hagyom. Neki megfelel a kapcsolat, ő soha nem vert, nem kiabált, nem szenvedélybeteg és minden, tényleg mindent megadott nekem, akkor én mégis mit gondolok, hogy lelépnék a semmiért.

Ez úgy fél éve volt, kvázi meg is győzött, egy ideig magam is meggyőztem, hogy soha többé ilyen normális, rendes pasit nem találok, de aztán megint csak szenvedek.


Egyetlen egy barátnőmnek elmondtam kendőzetlenül a dolgokat, ő pedig teljesen felháborodott, azt mondta, hogy érzelmileg bántalmaz a párom, anyagi és érzelmi függésben akar tartani és tojik rá, hogy én hogy érzem magam, a lényeg, hogy el ne merjek menni. Szerinte amit mondott, amikor felhoztam a témát, fenyegetéssel ér fel.

Meglepett, hogy ezt mondja, szöget is ütött a fejembe, de ugyanakkor attól tartok, ő elfogult, mert sok tapasztalata nincs 33 éves szingliként úgy, hogy a leghosszabb kapcsolata 2 év volt, ráadásul önkénteskedni is szokott bántalmazott nőkkel foglalkozó alapítványoknál, szóval benne van a pakliban, hogy már mindenhová ezt vizionálja.


Esetleg mégis igaza lehet, vagy inkább az az igazság, hogy egy idő után minden kapcsolat kihűl, de ha tényleg ennyit köszönhet az ember a másiknak, akkor megérdemli a hűséget?



2022. jan. 16. 18:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/101 A kérdező kommentje:
Mert miért érezné joggal? Azért, mert elfogadtam, vele kell lennem akkor is, ha már nem érzek iránta semmit és a legjobb szex az vele, ami közben csak unatkozom és nem undorodom? Nem azért jöttem össze vele, mert anyagilag segített, hanem ugyanazért, amiért bárki mással jöttem volna össze: tetszett, mint férfi, majd megszerettem. Akkor is vele maradtam volna, ha nem ad munkát, stb. Bánom már, hogy belementem ebbe.
2022. jan. 16. 21:09
 32/101 anonim ***** válasza:
15%
Tudod ebben nekem csak az a fura mindig, hogy amíg segít, támogat, addig nagy a szerelem, aztán amikor már nincs rá szükséged, akkor hirtelen rájössz, hogy már nem szereted, nem kívánod, idegesít. Kívülről nézve ez azért furcsa. És nem feltétlen rólad beszélek, de több ilyet láttam már.
2022. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/101 A kérdező kommentje:

Nincs rá valójában szükségem, soha nem is volt, amit tett, szívességek voltak, és amikor összejöttünk, szó sem volt ilyesmikről. Piacképes diplomám és nyelvtudásom van, amihez neki aztán semmi köze. Előbb-utóbb találtam volna munkát, most már tudom. Egyedül a nyelvvizsga díját fizette ki + a posztgraduális képzést. De ugyanakkor meg mint írtam, sokat dolgoztam neki és nem valami irodában dugható kávéfőző titkárnő voltam, hanem szakmai munkát végzek, és pont azért jöhetett létre olyan szituáció, hogy 16 órákat dolgozzak, mert a párja voltam és nem mondtam neki nemet semmire. Ugyanakkor hivatalosan keveset fizetett, hogy nehogy mások megsértődjenek, és kivételezéssel vádolják, mert a barátnője vagyok.

A nagybátyámnak a magán hospice ellátást nem fizette ki, egy fillért sem fizetett, csak intézkedett, mert volt olyan haverja, aki el tudta intézni.

Szó nincs arról sem, hogy hirtelen szerettem volna ki belőle. Az egész teljesen független volt attól, hogy mennyit segít nekem, egyszerűen megkopott a dolog és másfelé fejlődtünk, ráadásul idősebb is nálam sokkal, ami most kezd igazán érződni.

2022. jan. 16. 21:16
 34/101 anonim ***** válasza:
6%
Ez nehéz kérdés és igen, mindkét feelt meg lehet érteni. A kérdező nem boldog a párjával ez tény. De a pasi meg valóban úgy érezheti hogy ki lett szipolyozva aztán dobva. Kérdező, hárítod magadról a felelősséget, hogy dehát ő ajánlotta fel stb stb. De te mondhattál volna nemet és akkor most nem lennél ekkora csávában. Ja, hogy akkor még most se lenne nyelvvizsgát meg munkád? Hát, szívás, de legalább a párod se okozna már gondot. Amit most tenni tudsz: szakítasz vele és megállapodtok hogy amennyiben ragaszkodik hozzá, x időben belül szépen visszatörleszted neki a tanfolyam árát meg a hospice ház költségeit legalább. Ha már kikupált, gondolom azóta van rendes munkád és nem fog gondot jelenteni.
2022. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/101 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy volt már angol nyelvvizsgám és diplomám. 2. nyelvvizsgát szereztem, amikor vele voltam. Ő fizette ki a vizsgadíjat. Azt a nyelvet SEMMIRE nem használtam még. És mi a francért ne lenne munkám? Azért, mert 22 évesen az első 3 próbálkozásom nem jött be?

Írtam azt is, hogy nem fizetett egy fillért a hospice-ba, csak a helyet intézte el.


Nem fogok neki törleszteni semmit.

2022. jan. 16. 21:22
 36/101 anonim ***** válasza:
7%
Lépj le. Lehetőleg akkor amikor nincs otthon, max egy cetlit hagyj hogy csá, leléptem. Így szokás a nőknél
2022. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/101 anonim ***** válasza:
15%
Igazad van, neked tényleg szakítanod kell aztán meg elmenned egy pszichológushoz és kideríteni, hogy miért van az, hogy 30 évesen képtelen vagy rá, hogy a saját igazadon kívül mást is megláss, annak ellenére, hogy kiírtál egy kérdést egy olyan oldalra ahol várható volt, hogy többféle véleményt fogsz hallani, esetleg olyat is ami nem fog tetszeni. Te folyamatosan mosdatod magadat és te nem vagy felelős semmiért sem. A felnőtt valahol ott kezdődik, hogy képes vagyok felmérni a cselekedeteim, döntéseim súlyát és elismerni azt is hogy ha egy ökör voltam. Te pontosan egy 22 évesnek a színvonalán vagy ebben a tekintetben ami nem baj, majd most behozod a lemaradást. Amúgy pedig volt itt pár kérdés amit feltettek, de jól kikerülted őket, mert az őszinte válasz gondolom elég kellemetlen lett volna rád nézve. Részemről itt ezt le is zárnám, mert neked nem segítség kell hanem megerősítés, hogy te mindenben szuper voltál kiváló csak az a kocsog csávó mindent elbarmolt.
2022. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/101 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg sokkal inkább onnan fúj a szél, hogy a sokkal idősebb bácsika közel 10 év alatt lepukkant aztán viszket a nuni egy jobb után. Felnőtt ugyan nem vagy de, hogy nő vagy az 1000 százalék.
2022. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/101 A kérdező kommentje:

" Te folyamatosan mosdatod magadat és te nem vagy felelős semmiért sem."

Hol írtam, hogy nem vagyok felelős?

De, az a felelősségem, hogy belementem ebbe a felállásba, és nem hallgattam senkire, aki mondta, hogy ne, ha már nekem nem volt annyi eszem.


" nem segítség kell hanem megerősítés, hogy te mindenben szuper voltál kiváló csak az a kocsog csávó mindent elbarmolt."

Nem mondtam, hogy elbarmolt bármit is. Hanem csak fenyegetett, hogy ha lelépek, akkor tesz róla, hogy jól megjárjam.

Nem azt írtam, hogy elbarmolt mindent, én meg kiváló vagyok.

Azt állítom, hogy valójában nem volt rá szükségem. Nem az utcáról gyűjtött be és kupált ki.

Meg még mindig az a kérdésem, hogy milyen logika az, hogy joggal érzi úgy, hogy kihasználtam, azért, mert el akarom hagyni? Akkor azért, mert ő teljesen arra megy, hogy függjek tőle és szívességeket tesz, az azt jelenti, hogy örökre vele kell lennem? Vagy garancia kéne legyen a sírig tartó szerelemre?


"Amúgy pedig volt itt pár kérdés amit feltettek, de jól kikerülted őket, mert az őszinte válasz gondolom elég kellemetlen lett volna rád nézve"

Nem kerültem ki semmit, csak max. nem válaszoltam minden egyes sorra.

Na, mi a kérdés?

2022. jan. 16. 21:30
 40/101 anonim ***** válasza:
5%

Figyelitek, hogy a kérdező mennyire átment a cuki, jajj, mit tegyekből egy passzív-agresszív egómanóvá?

Na, őt védtétek. Már fordítja át a dolgokat.


És milyen érdekes most is a pontozás... A kihasználást pártolók felpontozva, a férfi szemszögét leírók lepontozva. Mint, már írtam: Szokásos gyk-s női szint.


Kérdező: Mit rinyálsz ennyit? Nem akarsz vele lenni, hagyd el. Ennyi.

2022. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!