Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szemétség elhagyni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemétség elhagyni, mivel kvázi neki köszönhetem az életem, vagy igaza van a barátnőmnek abban, hogy ez bántalmazás, amit csinál?

Figyelt kérdés

A történetünk: Amikor összejöttem a párommal, egy 0 voltam. 22 voltam, és hiába volt diplomám, kb. kitörölhettem volna, nem volt munkám. Ő vállalkozásba kezdett, ami pár év alatt nagyon bejött neki, végül ő adott nekem munkát. Ő fizette ki a nyelvtanfolyamot, aminek segítségével nyelvvizsgám lett, posztgraduális képzést is fizetett nekem. Ő segített abban is, hogy a szorongásaim ellenére ki merjek mozdulni. Fogaim rendbetételében, alakformálásban is segített, meg amikor a nagybátyám halálos beteg volt, akkor ő keresett neki magán hospice intézményt és ő intézte el protekcióval, hogy bekerülhessen.

Már 8 éve vagyunk együtt, és már normális felnőttnek érzem magam.

Viszont, jön a következő probléma: Már nem szeretem a páromat. Maximum barátként tisztelem, de már minden idegesít benne, már a csámcsogása, beszédje is, egyszerűen azt érzem, nem szeretnék vele lenni. Egyáltalán nem vonz szexuálisan sem, már vagy 2 éve nem volt orgazmusom. Minden létező módon próbáltam jelezni és megoldani, de nem megy, mert ott a probléma, hogy semmit nem érzek iránta. Az sem segít, ha "randizunk", kimozdulunk, az sem, ha elmegyünk nyaralni.

Ráadásul olyan irányba fejlődött szét a világnézetünk, hogy bizonyos véleményeitől épphogy az idegroham nem kap el.


Ezeket finoman megpendítettem neki, és nem érdekelte, hogy érzem magam, csak azzal jött, hogy ha elhagyom, az nem lesz nekem egyszerű és erről ő fog tenni, mert igazságtalan, hogy ő embert faragott belőlem, én meg hálátlan vagyok és faképnél hagyom. Neki megfelel a kapcsolat, ő soha nem vert, nem kiabált, nem szenvedélybeteg és minden, tényleg mindent megadott nekem, akkor én mégis mit gondolok, hogy lelépnék a semmiért.

Ez úgy fél éve volt, kvázi meg is győzött, egy ideig magam is meggyőztem, hogy soha többé ilyen normális, rendes pasit nem találok, de aztán megint csak szenvedek.


Egyetlen egy barátnőmnek elmondtam kendőzetlenül a dolgokat, ő pedig teljesen felháborodott, azt mondta, hogy érzelmileg bántalmaz a párom, anyagi és érzelmi függésben akar tartani és tojik rá, hogy én hogy érzem magam, a lényeg, hogy el ne merjek menni. Szerinte amit mondott, amikor felhoztam a témát, fenyegetéssel ér fel.

Meglepett, hogy ezt mondja, szöget is ütött a fejembe, de ugyanakkor attól tartok, ő elfogult, mert sok tapasztalata nincs 33 éves szingliként úgy, hogy a leghosszabb kapcsolata 2 év volt, ráadásul önkénteskedni is szokott bántalmazott nőkkel foglalkozó alapítványoknál, szóval benne van a pakliban, hogy már mindenhová ezt vizionálja.


Esetleg mégis igaza lehet, vagy inkább az az igazság, hogy egy idő után minden kapcsolat kihűl, de ha tényleg ennyit köszönhet az ember a másiknak, akkor megérdemli a hűséget?



2022. jan. 16. 18:56
 71/101 anonim ***** válasza:
11%
"brutális bántalmazás" xdxdxd
2022. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/101 A kérdező kommentje:

Érzelmi bántalmazás. Nem érdekli, hogy nem érzem jól magam és nem jó nekem az egész, akkor is maradjak vele és kész, ha pedig nem, akkor bosszút áll. Nincs jogom elhagyni szerinte, mert nem szenvedélybeteg, nem csalt meg, nem ütött meg.

Egyetlen egy életem van, nem fogom a hátralevő részét azzal tölteni, akivel nem érzem jól magam, valamint saját életet szeretnék, nem függő viszonyt.

2022. jan. 18. 10:19
 73/101 anonim ***** válasza:
88%
Jól gondolod. Teljesen. Az itt válaszoló "férfiaknak" értelmetlen megmagyarázni. Nekik egy ilyen kapcsolat biztos álom lenne, mert még azt sem tudják, milyen együtt lenni valakivel.
2022. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/101 anonim ***** válasza:
39%
Már páran írták, miért nem lépsz le a siránkozás helyett?? Tudod, megszoksz vagy megszöksz. Ilyen egyszerű.
2022. jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/101 A kérdező kommentje:
Nem tudsz olvasni? Mondom, hogy lelépek. Amint lesz munkám. Nem fogok sem anyukámhoz menni 30 évesen, felnőtt emberként, sem a híd alá csövezni nem megyek. Sem kifizetni egy albérlet kaucióját és beköltözni úgy, hogy nincs még biztos bevételem. Ha tisztességes, korrekt lenne, és megkapnám a 60 napos felmondási időt, mint mindenki más, akkor húzhatnék akár már ezen a héten (mivel 2 hónap alatt biztos találok valami munkát). De mivel erre esély nincs, akkor mehetek, amikor legalább már a kezdés dátuma ki van tűzve egy másik helyen.
2022. jan. 18. 11:55
 76/101 anonim ***** válasza:
7%

Nem fogsz munkát találni mert egy szerencsétlen félember vagy és nem véletlen hogy nem boldogultál soha a büdös életben egyedül. A kétkezi munka amire ESETLEG felvennének az úgyis büdös neked mert megnőtt az arcod attól hogy a puncidért cserébe kaptál szánalomból egy alibi munkát a gazdag pasidtól.

Menj vissza anyádhoz és élősködj rajta és mutasd meg neki milyen életképtelen semmirekellőt nevelt belőled!!!

A pasidtól pedig ha kicsit is normális akkor meg fogod kapni ami jár. Jól mondja, semmi okod elhagyni: nem iszik, nem drogozik, nem ver, nem csal, ráadásul mindent a valagad alá tol, mégis hogy gondolod hogy jár az neked mint más életképes és független embereknek? Mi a francért nem jó vele? Ő a lelkét kiteszi és nem vár sokat cserébe, neked elé létezni ott mellette és már jó vagy. Annyi a tetves kérése hogy ne lépj le és néhanapján szexelj vele gondolom... Ez olyan nagy kérés egy komplett életért és jólétért cserébe? Bexarok hogy ezt te komolyan gondolod és néhánny keselyű még támogat is ebben...

2022. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/101 A kérdező kommentje:

"mégis hogy gondolod hogy jár az neked mint más életképes és független embereknek?"


Hogy gondolom? Törvény teszi lehetővé. Jogom van kivenni egy albérletet és jogom van másik munkahelyet keresni. Mégis mit gondolsz, hogyne lenne jogom?


"Mi a francért nem jó vele?"


Már leírtam.


"Annyi a tetves kérése hogy ne lépj le és néhanapján szexelj vele gondolom... "


Bocs, nem vagyok qrva.


"Ez olyan nagy kérés egy komplett életért és jólétért cserébe?"


Még egyszer írom: Saját életet szeretnék. Anyukám és a "párom" anyagi támogatása nélkül. Majd később egy egyenrangú társat.

2022. jan. 18. 12:11
 78/101 anonim ***** válasza:
1%

De igen te egy prosti vagy. Nem úgy működik az élet hogy éled a kényelmes másokon csüngő kvaéletet aztán kényed kedved szerint aggatsz magadra egy másik szerepet és mindenki csak úgy tudomásul veszi.

Kaptál valamit amiért jár cserébe tisztesség és hűség, gerinc és te csak kapni akarsz és visszaadni nem. Ennek következményei vannak, hiába nem fogadod el.

Ha kicsi igazság van a világon akkor ha te bejelented hogy már szereztél magadnak másik munkát és már le van zsírozva az albérlet akkor a pasid minimum egyesével hajigálja a falhoz teljes erejéből az összes cuccod (törvényileg oké mivel lényegében mind az övé) + akárhová mész, akármilyen munakhelyed van, akármilyen új ismerőseid, mindegyiknek elmondja, miket tettél és ki vagy.

2022. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/101 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan drága, tanulásért, támogatásért, munkáért, lakhatásért cserébe dugt@l eddig, teljes mértékben kimeríted a prostitúció fogalmát😆
2022. jan. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/101 A kérdező kommentje:

1. Már alapból volt alapdiplomám, majd a mesterdiplomámhoz sem volt az égvilágon semmi köze.

2. Nem ezekért cserébe voltam vele, hanem szeretetből, szerelemből, akkor is összejöttem volna vele, ha nincs vállalkozása és nem ad cserébe semmit.

3. Még mindig tény, hogy dolgoztam nála, és nem alibi munkát. Mint írtam, értékes, szakmai munkát, bármit megcsináltam, amit kért és kritikus időszakokban a belem is kidolgoztam, mindenre igent mondtam, amire sima alkalmazott a középsőujját mutatta volna.


Nem vagyok prosti, le fogok lépni a francba és élni fogom szépen a saját életem.

2022. jan. 18. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!