Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szemétség elhagyni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemétség elhagyni, mivel kvázi neki köszönhetem az életem, vagy igaza van a barátnőmnek abban, hogy ez bántalmazás, amit csinál?

Figyelt kérdés

A történetünk: Amikor összejöttem a párommal, egy 0 voltam. 22 voltam, és hiába volt diplomám, kb. kitörölhettem volna, nem volt munkám. Ő vállalkozásba kezdett, ami pár év alatt nagyon bejött neki, végül ő adott nekem munkát. Ő fizette ki a nyelvtanfolyamot, aminek segítségével nyelvvizsgám lett, posztgraduális képzést is fizetett nekem. Ő segített abban is, hogy a szorongásaim ellenére ki merjek mozdulni. Fogaim rendbetételében, alakformálásban is segített, meg amikor a nagybátyám halálos beteg volt, akkor ő keresett neki magán hospice intézményt és ő intézte el protekcióval, hogy bekerülhessen.

Már 8 éve vagyunk együtt, és már normális felnőttnek érzem magam.

Viszont, jön a következő probléma: Már nem szeretem a páromat. Maximum barátként tisztelem, de már minden idegesít benne, már a csámcsogása, beszédje is, egyszerűen azt érzem, nem szeretnék vele lenni. Egyáltalán nem vonz szexuálisan sem, már vagy 2 éve nem volt orgazmusom. Minden létező módon próbáltam jelezni és megoldani, de nem megy, mert ott a probléma, hogy semmit nem érzek iránta. Az sem segít, ha "randizunk", kimozdulunk, az sem, ha elmegyünk nyaralni.

Ráadásul olyan irányba fejlődött szét a világnézetünk, hogy bizonyos véleményeitől épphogy az idegroham nem kap el.


Ezeket finoman megpendítettem neki, és nem érdekelte, hogy érzem magam, csak azzal jött, hogy ha elhagyom, az nem lesz nekem egyszerű és erről ő fog tenni, mert igazságtalan, hogy ő embert faragott belőlem, én meg hálátlan vagyok és faképnél hagyom. Neki megfelel a kapcsolat, ő soha nem vert, nem kiabált, nem szenvedélybeteg és minden, tényleg mindent megadott nekem, akkor én mégis mit gondolok, hogy lelépnék a semmiért.

Ez úgy fél éve volt, kvázi meg is győzött, egy ideig magam is meggyőztem, hogy soha többé ilyen normális, rendes pasit nem találok, de aztán megint csak szenvedek.


Egyetlen egy barátnőmnek elmondtam kendőzetlenül a dolgokat, ő pedig teljesen felháborodott, azt mondta, hogy érzelmileg bántalmaz a párom, anyagi és érzelmi függésben akar tartani és tojik rá, hogy én hogy érzem magam, a lényeg, hogy el ne merjek menni. Szerinte amit mondott, amikor felhoztam a témát, fenyegetéssel ér fel.

Meglepett, hogy ezt mondja, szöget is ütött a fejembe, de ugyanakkor attól tartok, ő elfogult, mert sok tapasztalata nincs 33 éves szingliként úgy, hogy a leghosszabb kapcsolata 2 év volt, ráadásul önkénteskedni is szokott bántalmazott nőkkel foglalkozó alapítványoknál, szóval benne van a pakliban, hogy már mindenhová ezt vizionálja.


Esetleg mégis igaza lehet, vagy inkább az az igazság, hogy egy idő után minden kapcsolat kihűl, de ha tényleg ennyit köszönhet az ember a másiknak, akkor megérdemli a hűséget?



2022. jan. 16. 18:56
 81/101 anonim ***** válasza:
0%
Attól hogy bizonygatod, a tény az tény. Most is az vagy, egyébként tudod kinek meséld be hogy ott laksz nála és nem kap tőled pin@t🤭🤭🤭🤭🤭🤭🤭 pontosan a lakhatásért cserébe prostulsz most☝️
2022. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 A kérdező kommentje:
Jó 2-3 hónapja semmi szex nincs köztünk :D
2022. jan. 18. 14:22
 83/101 anonim ***** válasza:
0%
Hát persze 🤦
2022. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 A kérdező kommentje:
Igen, így van. És mint írtam, legalább 2 éve sz.ar vele a szex és minden kérésemre sz.arik. Nekem is elfogyott a türelmem és eljött a pont, hogy nem akarok már egyáltalán lefeküdni vele. Még így is túl hosszú ideig volt türelmem.
2022. jan. 18. 14:43
 85/101 anonim ***** válasza:
91%
Jajj hagyjad már ezeket a görcsöket kérdező. Szerinted miért ennyire frusztrált idióta az összes? Életükben az anyjukon kívül nem érintkeztek nővel, most meg verik a f*arkukat a gép előtt, hogy de beoltottak téged, mekkora ászok. Nem érdemes foglalkozni velük, akkor úgyis megunják
2022. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
1%

Hát ez gyönyörű!

Egyre jobban meggyőződöm róla, hogy aki hálát akar, kutyát tart.

És még egy. Döbbenetes, hogy mindig azokat pontozzák le, akik az értelmes válaszokat adják. Megkérdezem, megpróbálták már veleképzelni magukat a társ helyébe? Szerintem ő sem azért tette, de hogy ezek után elhagyni, az meglehetősen rosszul eshet neki

2022. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:
18%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Már kapja a jussát ne aggódjatok :D

És még jött is alá valami szobanövény tényleg olyat kommentelni hogy írjon egy cetlit és úgy húzzon el :D

2022. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 A kérdező kommentje:

Leírom, mi történt végül, és ki is emelem a kérdést. Ha akár egyvalaki is tud belőle okulni, már megérte.


Nos, azoknak volt igazuk, akik azt mondták, hogy bántalmazó.

Valóban az.

Először is, lebuktam előtte, hogy munkát keresek, és akkor elvette a laptopom és a telefonom is. Akárhogy könyörögtem, nem adta vissza, mert ez a két eszköz az övé, azt csinál velük, amit akar, egyik se volt meg, amikor összejöttünk, szóval ha én tényleg el akarok menni tőle, miután neki köszönhetem az életem, menjek csupasz fenékkel szépen az utcára, pont, ahogy jöttem.

El akarta venni a bankkártyámat is, csak azt felfogta végül, hogy nem teheti.

Másnap a munkahelyről léptem le kérdezés nélkül, mikor ő el volt foglalva, és vettem magamnak új telefont.

Utána pedig találtam albérletet, pánikszerűen kerestem olyat, ami azonnal költözhető, még az sem zavart, hogy nincs jó helyen és drága.

A költözésnél elkövettem azt a hibát, hogy bejelentettem neki, hogy elmegyek. Megpróbáltam normálisan megbeszélni a dolgokat, elmondtam, hogy sajnálom, hogy kihasználva érzi magát, de az nem old meg semmit, ha maradok, mert szerintem neki sem felel meg olyan kapcsolat, ahol már a másik nem érzi azt, amit kellene. Kértem szépen, hogy nyugodjon meg, a jóra emlékezzünk és köszönjünk el egymástól. Nem hatott, csak tovább sorolgatta, hogy miket tett értem, lek--urvázott, és azt mondta, hogy munkaerőnek is rossz voltam mindig is, tehetségtelen vagyok és semmihez nem értek, nélküle maximum kisbolti eladó lehetnék, csak sajnált emberileg, azért tűrt meg, meg hát nála nem számít annyira, hogy a nő mennyire okos és milyen a munkahelyén. Erre már visszaszóltam, hogy a munkaerőpiac majd ezt megmondja. Hatalmas sz--ardobálós veszekedés lett, ami azzal zárult, hogy lekevert két pofont, majd lökdösött, taszigált, én meg egyből sikítottam, hogy "segítség", meg "könyörgöm, ne üss". Ő retteg a külvilágtól (feljelentgetős szomszédaink voltak), szóval azonnal riadtan abbahagyta, és kért, hogy maradjak csöndben, de én még folytattam egy kicsit direkt még hangosabban, erre befogta a számat. A szomszédok hívták ki a rendőrséget. Sírás határán könyörgött, amikor kopogtak, hogy ne mondjak semmit, és én így tettem, azt mondtuk a rendőröknek, hogy minden rendben.

Miután elmentek, adtam neki egy ultimátumot: Azonnal fel szeretnék mondani a cégénél, egy percig nem akarok ott dolgozni tovább, el szeretnék menni közös megegyezéssel, szóval adja ezt meg nekem, cserébe nem jelentem fel a rendőrségen. Belement, de még azt is kérte, hogy az önéletrajzomba ne írjam bele, hogy nála dolgoztam. Belementem.

Másnap meg is tette, amire kértem, elköltöztem, utána viszont megszegtem a szavam, és elmentem a rendőrségre őt feljelenteni. Azt mondtam, hogy csak nem mertem mondani semmit, amikor odajöttek előző nap. A szomszédok pedig ott voltak tanúnak.

A sérüléseim nem voltak 8 napon túl gyógyulóak, szóval a súlyos testi sértés vádja nem állta meg a helyét, de a könnyű testi sértés és a garázdaság igen. Nem ültették le, felfüggesztett járt csak neki.


De ekkor sem állt le egyszerűen, pénzt követelt rajtam, feltépkedte a leveleimet, amiket véletlenül még az ő címére küldtek, zaklatott, undorító üzeneteket írt, pszochopatának, betegnek nyilvánított, kinyomozta, hol lakom (azóta se tudom, hogyan), megjelent nálam követelőzni. Kiderült, hogy az zavarja, hogy a HR-ese megtalált engem, és benne van az önéletrajzomban, hogy nála dolgoztam, pedig azt is megígértem, hogy nem lesz. Nem akarja, hogy hasznot húzzak belőle, mivel sokkal jobb munkákra van így esélyem, meg azt sem akarja, hogy lejárassam a cégét másoknál, hogy ilyen ember dolgozhatott ott.

Tudom, hogy szemétség, de körbeküldtem az alkalmazottjainak egy emailt, amiben leírtam, hogy miket csinált, hogyan kobozta el az eszközeim, hogy akart erőszakkal maga mellett tartani, hogyan ütött meg, hogyan követelte, hogy próbáljak munkát keresni 8 évnyi lyukkal az önéletrajzomban, és csatoltam a rendőrségi jegyzőkönyvet is.

Végül távoltartásit is kértem rá.


Ő feljelentett becsületsértésért, személyes adatokkal való visszaélésért, és pert is indított ellenem, hogy óriási anyagi károkat okoztam neki, mert a sz--arkavarásom miatt kritikus időszakban ment el csomó alkalmazottja. Ez valóban így van, csak a nagyon közeli haverjai/csicskásai maradtak. Az egyik női alkalmazottját súlyosan sértegette, amikor felmondott. Valaki köpött a NAV-nálpont az "ügyeskedéseiről", valószínű, hogy ez a nő volt. Szóval már az is lehet, hogy kinéz neki pár év börtön.


Rólam annyit, hogy azóta is egyedül élek, immáron másik albérletben. 6 interjún voltam, mire találtam állást. Pont jól jött ki, mert szinte az utolsó fillérig feléltem az összes pénzem, amit félre tudtam tenni mellette. Elment a telefonra és az albérlet kakucióra.

A munkahelyemen majdnem pont a 3x-osát keresem annak, amennyit ő adott. A kollégáim elégedettek velem és lejárt már a próbaidőm is. Szóval nem volt igaz, hogy egyedül semmire se megyek. És nem is neki köszönhetem ezt, mert azt a sok évet én nála keményen ledolgoztam, nemcsak dísznek volt a CV-ben annyi év tapasztalat, és a nyelvtudásaimat is értékelik. Egyáltalán nem gondoltak gáznak, a 6 helyből 2-től is kaptam ajánlatot. Csak az önbizalmam akarta elvenni és tartani a kiszolgáltatott helyzetet. Felvettem még akkor a kapcsolatot egy nőjogi alapítvánnyal, és ők szépen levezették nekem, hogy hogyan is volt ez az egész bántalmazás felépítve még úgy is, hogy sok éven át nem ütött és nem bántott még verbálisan. Nagyon sokat segítettek abban, hogy tudjak küzdeni a démonjaimmal, ami sajnos még mindig tart. Még mindig bűntudatom van, és még mindig önbizalomhiányos is vagyok. Most arról szól az életem, hogy ezekből ki tudjak jönni örökre.

2022. júl. 12. 12:07
 89/101 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Örülök, hogy végül elszántad magad, és kitartottál. Van akinek a megfélemlítés miatt, és azzal, hogy folyamatosan rombolják az önbizalmát, évekig, évtizedekig nem sikerül egy ilyen helyzetből kitörni. Pszichológus sokat tud segíteni.

Remélem boldog, és sikeres leszel, és találsz majd egy olyan párt, aki megbecsül. A barátnőddel meg járjatok el szórakozni, sportolni, az élet megy tovább.

2022. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig a kommenteket de ha volt már akkor bocsánat. Erről az az eset jutott eszembe amikor a gazdag de gyermektelen nagybácsi befogad és felnevel egy lányt. Igazából ez a pasi nevelt téged.

Van a jogban az ajándék visszakövetelése aminek a helyedben utána néznék. Egy arany füllbevalót egyszerűbb lenne visszadnod de szerintem itt is szokásosnál értékesebb ajándékokat kaptál.

Fogadsz egy ügyvédet, kiszàmoltok egy összeget amit részletekben megadsz neki.

Barátnőd:). Hát amikor az exemmel voltam volt neki is ilyen ba...tlan barátnője aki kspcsolatunkba akart belefúrni. Romantikus hosszú hétvégénken(többiek hazamentek miénk volt a lakás) áthívta exemet mert fél egyedűl aludni az albérletben.

2022. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!