Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szemétség elhagyni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szemétség elhagyni, mivel kvázi neki köszönhetem az életem, vagy igaza van a barátnőmnek abban, hogy ez bántalmazás, amit csinál?

Figyelt kérdés

A történetünk: Amikor összejöttem a párommal, egy 0 voltam. 22 voltam, és hiába volt diplomám, kb. kitörölhettem volna, nem volt munkám. Ő vállalkozásba kezdett, ami pár év alatt nagyon bejött neki, végül ő adott nekem munkát. Ő fizette ki a nyelvtanfolyamot, aminek segítségével nyelvvizsgám lett, posztgraduális képzést is fizetett nekem. Ő segített abban is, hogy a szorongásaim ellenére ki merjek mozdulni. Fogaim rendbetételében, alakformálásban is segített, meg amikor a nagybátyám halálos beteg volt, akkor ő keresett neki magán hospice intézményt és ő intézte el protekcióval, hogy bekerülhessen.

Már 8 éve vagyunk együtt, és már normális felnőttnek érzem magam.

Viszont, jön a következő probléma: Már nem szeretem a páromat. Maximum barátként tisztelem, de már minden idegesít benne, már a csámcsogása, beszédje is, egyszerűen azt érzem, nem szeretnék vele lenni. Egyáltalán nem vonz szexuálisan sem, már vagy 2 éve nem volt orgazmusom. Minden létező módon próbáltam jelezni és megoldani, de nem megy, mert ott a probléma, hogy semmit nem érzek iránta. Az sem segít, ha "randizunk", kimozdulunk, az sem, ha elmegyünk nyaralni.

Ráadásul olyan irányba fejlődött szét a világnézetünk, hogy bizonyos véleményeitől épphogy az idegroham nem kap el.


Ezeket finoman megpendítettem neki, és nem érdekelte, hogy érzem magam, csak azzal jött, hogy ha elhagyom, az nem lesz nekem egyszerű és erről ő fog tenni, mert igazságtalan, hogy ő embert faragott belőlem, én meg hálátlan vagyok és faképnél hagyom. Neki megfelel a kapcsolat, ő soha nem vert, nem kiabált, nem szenvedélybeteg és minden, tényleg mindent megadott nekem, akkor én mégis mit gondolok, hogy lelépnék a semmiért.

Ez úgy fél éve volt, kvázi meg is győzött, egy ideig magam is meggyőztem, hogy soha többé ilyen normális, rendes pasit nem találok, de aztán megint csak szenvedek.


Egyetlen egy barátnőmnek elmondtam kendőzetlenül a dolgokat, ő pedig teljesen felháborodott, azt mondta, hogy érzelmileg bántalmaz a párom, anyagi és érzelmi függésben akar tartani és tojik rá, hogy én hogy érzem magam, a lényeg, hogy el ne merjek menni. Szerinte amit mondott, amikor felhoztam a témát, fenyegetéssel ér fel.

Meglepett, hogy ezt mondja, szöget is ütött a fejembe, de ugyanakkor attól tartok, ő elfogult, mert sok tapasztalata nincs 33 éves szingliként úgy, hogy a leghosszabb kapcsolata 2 év volt, ráadásul önkénteskedni is szokott bántalmazott nőkkel foglalkozó alapítványoknál, szóval benne van a pakliban, hogy már mindenhová ezt vizionálja.


Esetleg mégis igaza lehet, vagy inkább az az igazság, hogy egy idő után minden kapcsolat kihűl, de ha tényleg ennyit köszönhet az ember a másiknak, akkor megérdemli a hűséget?



2022. jan. 16. 18:56
 51/101 anonim ***** válasza:
88%

Ferfikent mondom szegyen milyen ferfiak valaszoltak.


1) A paromat nem azert tamogatom mert befektetes hanem mert szeretem es szeretnem ha boldoguljon. Attol hogy elvalnak az utjaink meg x ideig az eletem resze volt. "Kierdemelte" a tamogatast. Max akkor kernek vissza dolgokat ha durvan elarulna es a szemembe hazudna. De ehhez van egy pro tippem: olyat kell valasztani akiben bizhatsz.


2) Erdekes hogy sokan azt feltelezik hogy a parodnak az a jo hogy vele maradsz. Na ezek a ferfiak akik csakis megvasarlassal tudnak not szerezni, a kapcsokat minosege pedig nem erdekli oket. En buszkeseggel, tartassal es onbizalommal rendelkezo ferfikent megis mi a feneert akarnam hogy egy olyan no szenvedjen mellettem aki nem izgul fel ram es nem akar velem lenni? Ez konkretan megalazo. Nem is tudnek es nem is akarnek egy ilyen novel szexelni, keresek egy olyat aki engem akar. Megalazo konkretan egy olyan kapcsolat ahol kemyszerbol van velem a masik.

2022. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/101 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, ne a degenerált "jóakarók" vàlaszából indulj ki. Irigyek, korlátoltak, és beteges, ahogy ezt felfogják.

Én is voltam olyan fél, aki kikupálta a másikat. Aztán meg mikor szakított velem, mégsem hánytorgattam fel semmit. Akkor és ott szerettük egymást, ezért megtettem érte mindent. Ennyi. És jó érzés volt. Ezért nem fogom ovis módjára számonkéregetni. Senki, főleg nem ő nem kötelezett rá. Ezt önzetlenségnek hívják. Szeretetnek. Aki viszont nem így fogja fel, vagy ne segítsen, vagy ne akarjon kapcsolatot. Alkalmatlan rá. Mondjuk az ilyen nőgyűlölő phaszfejeknek nem is nagyon lesz. Legalább ennyi igazság van a világon.

2022. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/101 anonim ***** válasza:
98%
Arra számíts, hogy megpróbál majd lejáratni mindenhol, például új munkahelyen, új munkatársak, ismerősök, főbérlő előtt is. Lesznek járulékos veszteségeid, készülj fel rá. De ne feledd, hogy nincs más választásod, ezen túl kell esni, mert ebből a bántalmazó kapcsolatból (ez sajnos az) ki kell lépned kerül amibe kerül. Megfizeted az árát, tanulsz belőle és utána élheted az életet.
2022. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/101 Koltt09 ***** válasza:
13%

Meg nem vagyok nagyon képben, de ha önéletrejzodban benne van ez a meló, akkor a kövi munkáltató felkeresheti az előző munkáltatót h referenciát kérjen rólad? Mert ha igen, akkor az szívás.

A masik meg személyes vélemény. Aztkicsit gerinctelenségnek tartom h már tudod h ott akarpdhagyni, de azért még vrle maradsz amig nincs masim kéró, meg meló. Gyakorlatilag már nem kell, de azért kihasználod még, mert neked igy előnyös. P

2022. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/101 A kérdező kommentje:
Mert menjek a híd alá? Vagy 30 évesen vissza anyámhoz? Nyilván SOS keresek munkát és lakást, és akkor megyek.
2022. jan. 17. 16:28
 56/101 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan, kihasználod csak, szégyelld magad összevissza
2022. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/101 A kérdező kommentje:
Nem fogom szégyellni magam. Pár hét és elhúzok a francba.
2022. jan. 17. 16:41
 58/101 anonim ***** válasza:
0%
Undorító vagy
2022. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/101 A kérdező kommentje:
Puszi :)
2022. jan. 17. 16:43
 60/101 anonim ***** válasza:
5%
Hagyjátok, a csaj végtelenül korrekt, minden alkalommal megmagyarázza magának, hogy ő nem egy alamuszi ember. Azt tündérke mégis mi történne ha anyádnál aludnál két hétig? Semmi, de te mindent a lehető legkényelmesebben akarsz megoldani. Többek között ezért is vagy most ebben a helyzetben. Peace, love
2022. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!