Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igazságtalan vagyok a férjemmel, vagy másnál is kiborulna a bili?

Figyelt kérdés

Még nem álltunk rá a gyerek projektre, saját ingatlanra gyűjtünk. Én előző év nyarán kaptam fizetésemelést, így most egy évig nem igényelhetek. Mindeközben az ingatlan árak ismét megugrottak, hiába kaptam én is emelést, arányaiban nem követi le. Megbeszéltem a férjemmel még novemberben, hogy megpróbál decemberben emelést kérni, hogy jobb konstrukcióval kapjunk hitelt. Már február van, azóta sem történt ez ügyben semmi, odáig sem jutott el, hogy megkérdezze. Megkérdeztem tőle, hogy mégis mire vár, erre mindig az a válasz, hogy a megfelelő pillantra. Napi szinten beszél a főnökével, simán el tudná hívni és megbeszélni vele (én is így tettem), de mindig csak a hárítás és a halogatás megy, én meg már kezdek ettől besokkalni. Nem tudom mire számítsak a jövőben, ha odáig sem tud eljutni, hogy egy emelési igényt benyújtson. Nem olyan helyen dolgozik, ahol bármiféle negatív kimenetele lenne, hogy emelést kér, teljesen jó a kapcsolat a cégen belül.


Jogosan akadok fent ilyenen?


2022. febr. 5. 19:09
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/144 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi tutyimutyi férfi van itt jó ég, akik szerint okés ez a 250ezer. Semmi ambició.
2022. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/144 anonim ***** válasza:
0%
49-es.Nem kell magad szégyelld.Ahoz embernek kell lenni.
2022. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/144 A kérdező kommentje:

#52


Feleslegesen vitázom egy olyan emberrel, aki írni se tud helyesen.

2022. febr. 5. 21:32
 54/144 anonim ***** válasza:
19%
53-as.Inkább számold a pénzed.
2022. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/144 anonim ***** válasza:
7%
Hol élnek ezek, hogy csak úgy kérnek és kapnak fizetésemelést? Felénk nem azokás kérni, csak adni. Am meg kölykösödni se muszáj, és kérdező, ha elővarázsolták belőled az utódot, húzhatod a valagadat vissza te is dolgozni, a férjed meg mehet gyesre, tudod, egyenjogúság.
2022. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/144 A kérdező kommentje:
Szoptatni meg majd a ferjem fogja, nem? :)
2022. febr. 5. 22:16
 57/144 A kérdező kommentje:
De koszonom, hogy megjelentel, elo mintapeldaja vagy annak, hogy miert tart itt az orszag ertelmi szintje. Meg tobb olyan embert a hazanak, mint az 56-os valaszado.
2022. febr. 5. 22:17
 58/144 anonim ***** válasza:
84%

Hét év alatt azért elég jelentős infláció volt, ezért ugyanaz a nettó jövedelem sokkal kevesebbet ér, így akkor.


Teljesen természetes és jogos igénye lenne, hogy ha már magától nem emel a cég, akkor a férjed fizetésemelést kérjen.


Nehezen hiszem el, hogy az összes, a férjed cégénél dolgozó mérnök és más dolgozó úgy van ott, hogy hét éve nem kaptak legalább inflációkövető fizetésemelést.


Egy ismerősöm középfokú végzettséggel, alapszintű angol nyelvtudással most pályázott meg egy recepciós állást egy privát orvosi rendelőben, ahová 240 ezer forint nettó fizetésért keresnek olyan dolgozót, aki MRI és röntgen időpontokat egyeztet telefonon, tájékoztatást nyújt a vizsgálatokról, adatlapokat töltet ki az érkező páciensekkel, illetve fizetés és számlázást bonyolít a vizsgálatok után.


Csak kíváncsiságból rákerestem, hogy milyen bérért keresnek pl. bolti eladókat.


Ebben a hirdetésben pl. 395 ezer elérhető belépő bruttóért, ami jelenleg 265 ezert nettónak felel meg, ha valaki nem jogosult adókedvezményekre.


[link]


Ha a férjed hét év gyakorlattal, mérnöki végzettséget igénylő munkakörben megelégszik a 250 ezres nettóval, akkor szerintem vagy nagyon alulértékeli a munkáját plusz rettenetesen konfliktuskerülő, vagy esetleg valami tudatalatti okból szabotálja a közös ingatlanvásárlást és családalapítást.


Te hogy érzed, neki is ugyanolyan fontos ez a két dolog, mint neked?

2022. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/144 anonim ***** válasza:
17%
Le lehet fejni a tejet és félretenni. Plusz úgy meg még előrébb lennénk, ha tele lennénk magadfajtával. Ja, nem.
2022. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/144 anonim ***** válasza:
78%

Jogos a fennakadás, de ha alapvetően ilyen flegmatikus jellem, akkor csak egymást fogjátok kiidegelni; te az agresszív fellépéseddel, ő pedig a halogatással. Finoman kell rávezetni, hogy a most keresett összeg nem elég, hogy ő “jöhessen rá”, hogy ezt meg kell lépnie.☺️😉


Ettől inkább fogja férfinek érezni magát, mintha irányítgatnád.

2022. febr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!