Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal ellentétes a politika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal ellentétes a politikai nézetünk. Szakítanunk kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom és köztem eddig is vitaforrás volt a politika, a választás.

Megkértem többször is, hogy ne hozza fel, mert én nem szeretnék róla beszélni. Mindig megígérte, hogy rendben, nem beszélünk róla, de állandóan meg akar téríteni.

Én a Fideszre szavaztam, ő az ellenzékre. Megértem, hogyha mások nem úgy gondolkodnak, mint én, vagy másra szavaznak, de ő egyszerűen nem tudja elfogadni, és frusztrál, hogy egyszerűen megkérdezi a véleményem, és hiába nem akarok beszélni róla, nem hagy békén, aztán ha meg elmondom, akkor meg folytatja, hogy de ne arra szavazzak etc.

És nekem nem is azzal van bajom, hogy másra szavazunk,( mindenkinek magánügye, én nem is beszélnék róla legszívesebben) hanem hogy mindig megígéri, hogy nem beszélünk róla, majd beszél olyannal, akit szintén érdekel, de sosem tartja be.

Régebben is volt olyan vita, ami csak azért szűnt meg, mert a vitaforrás elköltözött tőlünk, de míg ott volt, akkor is mindig megígért mindent, de sosem tartotta be.

Szerintetek, ha különbözik a világnézetünk és nem tudunk minden problémát megbeszélni, vagy szőnyeg alá söpörni( hiszen a politika mindig az életünk része lesz, nem lehet "elköltöztetni"), akkor egyszerűbb lenne, ha szakítanánk, mert csak kiidegeljük egymást?



2022. ápr. 4. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában emiatt nem szakítanék. Nem attól lesz jó vagy rossz egy kapcsolat, hogy kinek hova került az iksz, illetve különféle okai lehetnek, hogy ki miért szavazott arra, amire. Bizonyos mértékű véleménykülönbség pedig elkerülhetetlen.

Ha viszont áthidalhatatlan világnézeti különbségek vannak közöttünk, vagy a másik folyamatosan traktál, hogy kivel szimpatizáljak és kire szavazzak, akkor valószínűleg rövid úton vége lenne a kapcsolatnak.

2022. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
42%
Neked nincs politikai nézeted. Ha lenne, nem a fideszre szavaznál.
2022. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
74%

De Ti ilyen papírmasé emberek vagytok, vagy micsoda?


Én is az ellenzékre szavaztam, több dolog miatt is, pedig konzervatívnak vallom magam. Biszex vagyok, de nem támogatom a transz mozgalmat. Vallásos vagyok, de nem fanatikus.


Tényleg nem hiszem el, hogy kiforrott komplex személyiséggel CSAK ennyire végtelekben tudtok gondolkodni, mint a két irányzat kilistázott elvei.

2022. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, elgondolkodtató dolgokat írtok:)
2022. ápr. 4. 14:29
 15/66 anonim ***** válasza:
61%

Jobboldali érzelmű, de ellenzéki szavazóként tegnap hazautaztam és leszavaztam az Összefogásra. Hívtam magammal szavazni az oltásellenes, vírustagadó anyámat, aki leszavazott a mi hazánkra. Aztán átmentem a 80+ -os nagyszüleimhez, akiket elkísértem szavazni és ők leszavaztak a fideszre.


A lényeg: Kár ilyeneken veszekedni, nagy ügyet csinálni ezekből.

2022. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
74%

Egy megoldás még van. Ha végre elkezdesz tájékozódni, akkor nem leszel fideszes szavazó és békénhagy.

Ezzel kellene próbálkozni először.

2022. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 nemaRendőrség ***** válasza:

@15

Csak az a baj, hogy nem kérdező a nagy politizáló, hanem a baloldali barátja. És nem érti meg hogy nem kíváncsi a nézeteire.

Nekem is van pár ilyen munkatársam akik csak mondják és mondják ezt a hülyeséget

2022. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%

16.


Picit kő-primitív ez "az X párt szavazói, azok hülyék" felkiáltás (egy kis "bezzeg mink!", felhanggal). Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok kormánypárti (igaz a legnagyobb ellenzéki tömböt sem kedvelem, egykutya a kettő)

2022. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem kellene, hogy szakitook legyen, de baratnom pont most akar szakitani velem, mert nem arra a partra szavaztam, mint o. Szerinte ez az O es a csaladja elleni merenylet volt. Sajnos beszelni nem hajlando, mert csak a sajat igazat mondja. En ugy gondolom, hogy akkor nem is szeretett, ha a szavazatom fontosabb neki, mint en.
2022. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
87%

Sziasztok!


Én vagyok a barát. Évek óta Fidesz ellenes vagyok, 2018-ban a Jobbikra, idén az összefogásra szavaztam. Nincs bal meg jobb oldal ez esetben, Fidesz és Nem Fidesz van. Igen, a tegnapi sokkot máig nem sikerült feldolgozni, az újabb 2/3 ténye egy hatalmas tragédia a szememben és képtelen vagyok feldolgozni a magyarok döntését. Tisztában voltam vele hogy a Fidesz fog nyerni, túl nagy a médiafölényük, de 2/3-ra rémálmaimban sem gondoltam. Sajnos ezekben a napokban ez a téma aktuális volt, ez után én már elengedtem a dolgot, egy dolgot szeretnék csak: amint a Fidesz megszegi azokat a dolgokat amit ígért, utána lássák be a szavazók hogy hiba volt a voks. Nem megyek vele sokra, de az igazságérzetem legalább jobb lesz és nem érzem azt hogy a kormány bármit megtehet a szavazóival, mindent elnéznek nekik. Ennyi a lényeg.

2022. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!