Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal ellentétes a politika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal ellentétes a politikai nézetünk. Szakítanunk kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom és köztem eddig is vitaforrás volt a politika, a választás.

Megkértem többször is, hogy ne hozza fel, mert én nem szeretnék róla beszélni. Mindig megígérte, hogy rendben, nem beszélünk róla, de állandóan meg akar téríteni.

Én a Fideszre szavaztam, ő az ellenzékre. Megértem, hogyha mások nem úgy gondolkodnak, mint én, vagy másra szavaznak, de ő egyszerűen nem tudja elfogadni, és frusztrál, hogy egyszerűen megkérdezi a véleményem, és hiába nem akarok beszélni róla, nem hagy békén, aztán ha meg elmondom, akkor meg folytatja, hogy de ne arra szavazzak etc.

És nekem nem is azzal van bajom, hogy másra szavazunk,( mindenkinek magánügye, én nem is beszélnék róla legszívesebben) hanem hogy mindig megígéri, hogy nem beszélünk róla, majd beszél olyannal, akit szintén érdekel, de sosem tartja be.

Régebben is volt olyan vita, ami csak azért szűnt meg, mert a vitaforrás elköltözött tőlünk, de míg ott volt, akkor is mindig megígért mindent, de sosem tartotta be.

Szerintetek, ha különbözik a világnézetünk és nem tudunk minden problémát megbeszélni, vagy szőnyeg alá söpörni( hiszen a politika mindig az életünk része lesz, nem lehet "elköltöztetni"), akkor egyszerűbb lenne, ha szakítanánk, mert csak kiidegeljük egymást?



2022. ápr. 4. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 dregor ***** válasza:
69%

#50 bármilyen meglepő, de így van. Erről riport is készült emberekkel. :D Az, hogy folyamatosan szidják az ellenzéket, az a 80 IQ-s átlagnak annyit jelent, hogy van valami ellenség, amit cseszegetni kell. De nem igazán sorolnak párt neveket, vagy épp embereket. Jellemzően Gyurcsányt, Sorost, Brüsszelt emlegetnek mindenhol. :D


Mondjuk ha rajtam múlna, már eleve államformát váltottunk volna királyságra, Orbánnak meg a fejére b...nánk a koronát, aztán jónapot. Teljesen felesleges itt demokráciával szórakozni, a magyar nép nincs erre még felkészülve mentálisan és jó ideig nem is lesz.

2022. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%

51.


A másik fél is talál ellenséget, a legalább 30 éve állandóan vizionálgatott nácik képében (Fletó bátyánk a gumilövedéket és a rendőri brutalitást is ezzel igazolta), Orbánt is démonizálják - ezzel adva neki olyan hatalmat, ami normál esetben nem volna neki.


Normális ellenzékre volna igény. Mindenhol. Csak hát nincs... Mai napig nem értem a baloldalt, miért nem tisztítja meg saját sorait a régi betyároktól és kezdenek új lappal.

2022. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 dregor ***** válasza:
100%

#52 Én azt nem értem, hogy ha Ferike annyira borzalmas a fidesz szerint, hogy nincs már rég lecsukva... :D


Mondom hogy felesleges ide ellenzék. A magyarok egyszerűen nem állnak készen a demokratikus berendezkedésre. Az elmúlt ezer év alatt itt soha nem volt demokrácia, nem ment végbe normális polgárosodás úgy, mint nyugaton. Mindig volt valaki, aki fentről leosztotta az igét, a jobbágyok meg követték a parancsot. Ennek a tényleges megváltoztatására még legalább 2 generációnak ki kell halnia. Ez meg lehet akár még 50 év. Addig viszont marhára nem gazdaságos, hogy folyamatosan a "cirkuszt és kenyeret" elve mentén történik az ország irányítása.

2022. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
100%

53.


Nem felesleges, csak jobb volna. Ferike meg azért nincs lecsukva, amiért fordított esetben Vikike se lenne. Eleget tudnak a másik mocskos ügyeiről és keresztbe-zsarolják egymást. "Ha te elmondod ezt az ügyet, én elmondom azt az ügyet". Nem hülye egyik sem.


Cirkuszt és kenyeret-nek viszont lennie kell, ha az nincs, akkor a nép unatkozik, lázong, annak pedig francia vagy bolsevik forradalom lesz a vége. Ezt a vezetőség nem szeretné, mert önmagára nézve kellemetlen következményekkel járna.


Polgárosodás azért nyugaton sem olyan acélos, mint ahogy az átlagmagyar elképzeli, hogy "bezzeg a nyugat", csak mert a '80-as években kialakult ez a kép. Az átlag brit vagy francia proli nem különb hazai társaitól, csak szebb a környezet és több a pénz.

2022. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
100%

költözzetek el olyan országba, ahol nem érdekli egyikőtöket sem a politika.


amúgy jól megvagytok?

2022. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
#52 akkor rajta, nem a sült galambot kell várni. egyébként is a baloldal inkább a fidesz. mondjuk sosem fogom megérteni mi a jó a korrupt hűbérrendszerben, a normális, modern oktatás helyett miért jó a régi elavult, vagy az egészségügy helyett inkább a focira szórt milliárdokban, örökös harc az EU-val, közben ruszkikhoz dörgölődzés, de ha nektek ez tetszik, és 12 év után még mindig tetszik, akkor ez van.
2022. ápr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%
És akkor az opció, hogy 4 évente válságba kerül a kapcsolat, mert lehet, hogy egy másik párt jobbat ígér, vagy mert egy régebbi nem tartotta be amit ígér?
2022. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
22%

56.


Én leszarom a dolgot, a baloldaliak hőbörögnek, őrjöngenek állandóan a bukott választásaik után. Az általam választott (nem fityisz), párt a kitűzött célt elérte. És a két nagy közül még a fityisz a kisebbik rossz. Rossznak rossz, de a baloldal hat kisebb rosszból áll össze. A fityisz csak kettőből.

2022. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
#58 Ki örjöng? teljesen hülye vagy? vagy már az is örjöngés számodra amit leírtam? melyik részével nem értesz egyet?
2022. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
A barátom a Mi Hazánkra szavazott, én az ellenzéki összefogásra. Sokat beszélgettünk/beszélgetünk a politikaról is. Alapvetően azonos a vilagnézetünk, értékrendileg inkabb konzervatív. De Ő pl.természetellenesnek tartja a homoszexualitást, én nem, nagyon is természetes evolúciós pszichológiailag is. Több műsort, bejelentkezést néztünk együtt, minden oldalról. Pl.: nekem a Partizán tevékenysége nagyon szimpi, aztán megnéztük együtt Torockai egyik kisfilmjét… az a javaslata, hogy tamogassuk a magyarországi mezőgazdaságot nagyon tetszik nekem. Sok más meg nem. A barátomnak is tetszik a tv reform egy része, amit az ellenzék javasolt. Nálunk én vagyok vérmesebb, én generalok eszmecserét sokszor. Tehát csak azt tudom tanácsolni, hogy e miatt ne szakítsatok, ha amúgy jól működtök együtt!
2022. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!