Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal ellentétes a politika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal ellentétes a politikai nézetünk. Szakítanunk kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom és köztem eddig is vitaforrás volt a politika, a választás.

Megkértem többször is, hogy ne hozza fel, mert én nem szeretnék róla beszélni. Mindig megígérte, hogy rendben, nem beszélünk róla, de állandóan meg akar téríteni.

Én a Fideszre szavaztam, ő az ellenzékre. Megértem, hogyha mások nem úgy gondolkodnak, mint én, vagy másra szavaznak, de ő egyszerűen nem tudja elfogadni, és frusztrál, hogy egyszerűen megkérdezi a véleményem, és hiába nem akarok beszélni róla, nem hagy békén, aztán ha meg elmondom, akkor meg folytatja, hogy de ne arra szavazzak etc.

És nekem nem is azzal van bajom, hogy másra szavazunk,( mindenkinek magánügye, én nem is beszélnék róla legszívesebben) hanem hogy mindig megígéri, hogy nem beszélünk róla, majd beszél olyannal, akit szintén érdekel, de sosem tartja be.

Régebben is volt olyan vita, ami csak azért szűnt meg, mert a vitaforrás elköltözött tőlünk, de míg ott volt, akkor is mindig megígért mindent, de sosem tartotta be.

Szerintetek, ha különbözik a világnézetünk és nem tudunk minden problémát megbeszélni, vagy szőnyeg alá söpörni( hiszen a politika mindig az életünk része lesz, nem lehet "elköltöztetni"), akkor egyszerűbb lenne, ha szakítanánk, mert csak kiidegeljük egymást?



2022. ápr. 4. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
71%

#20:


XD

2022. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
19%

#18

Lehet erre panaszkodni, viszont a tény, tény marad. És mondhatom szebben is, de attól sem lesz kevésbé igaz.


Egyrészt, a választásokon látható (korábbi választásokon is), hogy minél fejletlenebb egy település, annál nagyobb arányban szavaznak a fideszre.

Másrészt, ugyancsak látható volt korábbi választásokon és felmérésekben is, hogy minél magasabb valaki iskolai végzettsége, annál nagyobb eséllyel ellenzéki szavazó.


Ehhez még hozzá vehetünk olyan amerikai felméréseket, mint amikből kijöttek eredmények, hogy a konzervatív emberek IQ-ja átlagosan alacsonyabb, mint a liberálisoké.


Vagy a vallásos emberek IQ-ja alacsonyabb, mint a nem vallásosaké átlagosan.


Ezek tények, ezekről tudjuk, hogy igazak. Most feltételezhetem, hogy pont a kérdező egy nagyon okos fideszes, de ilyennel még én se találkoztam, pedig én egyébként keresem ezt a ritka állatfajt.


És itt nem arról van szó, hogy az ellenzékiek mind zsenik, az ellenzéki összefogásban is vannak rossz pártok és támogatóik közt vannak kevésbé értelmesek, viszont egy tendenciáról beszélek.

2022. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tök intelligens csávód van, ha tényleg ő az, aki ekként referált saját magára. Azért torzít mindkettőtök belátása, mert körmötök szakadtáig hajtjátok a saját igazatokat.


Inkább becsüld meg, hogy ilyen értelmes barátod van!

2022. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
78%

20.


A gond az, hogy amíg az ellenzék olyan megnyerő arcokkal indul, mint Fletó és Fletóné, Kari Geri, MZP, Fegyőr stb. addig ebből sosem lesz győzelem. Így nem, eleve kizárt.


A többi ellenzéki párt már szimpatikusabb is lehetne - ha lenne! De nincs.


Összességében egy zsákutcában vagyunk. Van a fityisz, ami rossz. Van az összefosás ami ugyanolyan rossz. És innentől... mások döntenek. Szavazhatunk harmadik erőre, a végén úgyis csak Fityisz vagy összefosás lesz. Mert a nép ezt a kettőt szereti.


A nagy baj, hogy nekünk is ezt kell enni, akik másra szavaztunk.

2022. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

22.


Részben, pont emiatt a pökhendi, fővároson kívül élő embereket lenéző, megvető magatartás miatt bukott ekkorát a baloldal (és bukták el az összes körzetet szinte, ami nem a főváros). Nem lehet úgy nyerni, ha az ország háromnegyedét lenézed, "vidéki bugrisoknak" tartva őket, egy kis "fővárosi felsőbbrendűségi-tudattal" fűszerezve.


A kizárólag a fővárosiakat embernek tekintve nem lehet nyerni. Soha. Az Szdsz művelte ezt anno, 5-10%-ra volt elég.



Mert amíg kint élsz a fővárosból és az egyik jelölttől csak támadást, fikázást, lenézést tapasztalsz - nem fogod őket támogatni. Ugyanez igaz a határon túl élőkre, akiket szintén előszeretettel támad és gúnyol a baloldal, aztán sírnak, hogy "miért nem szavaz onnan ránk senki, 'biztos nácik!'"


Ez a "mi oldalunk okos és művelt, a másik pedig szar és hülye" - mint "tény" beállítása pedig egy olyan szintű nárcisztikusság, ami már-már orvosért kiált.

2022. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
0%

#25

"Részben, pont emiatt a pökhendi, fővároson kívül élő embereket lenéző, megvető magatartás"

Egyrészt, miért ne nézzelek le, ha nem sikerült értelmezned, amit írtam? Mert nem a fővároson kívüliekről beszéltem.

Másrészt, én is fővároson kívül lakom, szóval tényleg hatalmas nagy ostobaság, hogy neki állsz verni a nyálad, mikor a kommentemet sem sikerült felfognod.


"Nem lehet úgy nyerni, ha az ország háromnegyedét lenézed"

Itt pont az történt, hogy azért kaptak ki egyébként, mert értelmesnek tartották őket.

Az ellenzék feltételezte, hogy ha odaáll az emberek arcába és elmond valamit, akkor az emberek felismerik, hogy mi a hazugság.


Ezen bukták el, mert nem igaz. Ahogy te is bemutattad, sok embernek alapvető gondjai vannak a szövegértéssel, és ez sok bp-ire is igaz, és egyébként ezért is mondtam, hogy hülyeség vidéki-fövárosi ellentétet keresned a kommentemben, mert nincs.


"A kizárólag a fővárosiakat embernek tekintve nem lehet nyerni."

Senki nem is akart.


"Mert amíg kint élsz a fővárosból és az egyik jelölttől csak támadást, fikázást, lenézést tapasztalsz - nem fogod őket támogatni"

Csak nem ezt tapasztalják.

Nincs egyetlen olyan ellenzéki megszólalás sem, ami a vidékieket támadta volna. Azt sikerült felhozni, amit az egyik momentumos írt VICCből.


Ellenben videós bizonyíték van arról, ahogy pl. Lázás sértegeti a romákat, viszont arról is, ahogy a fideszesek a választásokkor buszoztatják őket.

Szóval mégha igaz is lenne, amit mondasz az ellenzékről, akkor se számítana, ahogy a példa mutatja.


"Ugyanez igaz a határon túl élőkre, akiket szintén előszeretettel támad és gúnyol a baloldal"

Áh, igen, a másik hazugság. :DD

Külföldieket támad a baloldal. :DDD

Aha, és te kicsit sem vagy megvezetve. :D


"Ez a "mi oldalunk okos és művelt, a másik pedig szar és hülye" - mint "tény" beállítása pedig egy olyan szintű nárcisztikusság, ami már-már orvosért kiált."

Tudod, honnan lehet tudni, hogy igazam van? Hogy egyik érvemet se támadtad.

A kérdést egy teljesen új irányból akartad magyarázni, miközben ignoráltad minden állításomat.


Amúgy elmondok egy titkot. A magasan képzett rétegnek szakmai anyagokkal lehet politizálni. Ha te azt mondod, hogy nem arra szavaztál, akire a magasan képzett réteg szkamai okokból szavazott, akkor gyakorlatilag te ismerted be, hogy hülyébb vagy, mert nem ismerted fel ezen kidolgozott munkák fontosságát.

Én erre se lennék büszka a helyedben.



Kicsit se röhej, hogy majdhogynem direkt kerültél mindent, amiről beszéltem, hogy ne kelljen beismerned, hogy igazam van, mivel amiket leírtam, azok tények.

Magyarázhatod máshogy, de másra szavaz egy magasan képzett ember, mint egy alacsony végzettségű.

Ha pedig ez nagy mértékben elüt, mint nálunk, akkor az alacsony végzettségű megvan vezetve, ez bizony tény.

2022. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
24%

26.


Ez a komment megnevettetne, ha paródia volna, de mivel komolyan gondolod - inkább ijesztőnek hat. Tökéletesen hozod az elmebeteg politikai fórumok színvonalát.


De megértem, mert csalódott vagy és most ki kell őrjöngened magad - lesz rá 4 éved, utána megint felfújod magad - újabb bukta következik - és megint lehet őrjöngeni, holott a buktát mindenhol előre megjósolták, és ez komolyabb tény, mint az "aki nem nagyvárosban lakik, az bunkó" előítélet.


Én magam is egy húszezer fős városban élek, amely város alapvetően gazdag, így szinte minden megtalálható benne, szerencsére a városvezetés - az agglomeráció ellenére - tudatosan szakadt el a fővárosi vízfejtől.


A beszélgetést befejezettnek tekintem, most verheted magad egy kicsit, hogy "nyertél" (érezd úgy, nem számít igazán), kicsit enyhítheted vele a fájó sebeket, amiket tegnap éjjel elszenvedtél. Már Sas-kabaré sincs, ahol kárörvendőek nevethetnél a hozzád hasonló sértődött nyugdíjasokkal, akik szintén nem tudják elfogadni a végeredményt és nácizhatnál is velük egy jót.

2022. ápr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
Ismerkedéskor szerintem ez is fontos téma, pontosan az általad említett helyzet miatt. Legközelebb ismerkedéskor hozd szóba. Hasonló a hasonlóval, legalábbis akkor, ha az illetőnek erős érzései vannak egy-egy politikai irányban. Ha semleges, akkor még működhet. Nem mindenkit érdekel a politika elvégre.
2022. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a politikával van a fő gond, hanem azzal, hogy neked van egy kérésed, amit ő telibekakil. Ha neki hiányzik egy olyan kapcsolat, ahol a politikáról vitatkozhat, akkor szakítson, és keressen olyan párt magának.


(mondom ellenzékpártiként, aki nem ellenzi a politikáról való vitát kapcsolatban)

2022. ápr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
50%
Ismerkedtem egyszer egy Fideszes csajjal, mikor komolyabbra fordult visszament az exéhez.
2022. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!