Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal ellentétes a politika...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal ellentétes a politikai nézetünk. Szakítanunk kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom és köztem eddig is vitaforrás volt a politika, a választás.

Megkértem többször is, hogy ne hozza fel, mert én nem szeretnék róla beszélni. Mindig megígérte, hogy rendben, nem beszélünk róla, de állandóan meg akar téríteni.

Én a Fideszre szavaztam, ő az ellenzékre. Megértem, hogyha mások nem úgy gondolkodnak, mint én, vagy másra szavaznak, de ő egyszerűen nem tudja elfogadni, és frusztrál, hogy egyszerűen megkérdezi a véleményem, és hiába nem akarok beszélni róla, nem hagy békén, aztán ha meg elmondom, akkor meg folytatja, hogy de ne arra szavazzak etc.

És nekem nem is azzal van bajom, hogy másra szavazunk,( mindenkinek magánügye, én nem is beszélnék róla legszívesebben) hanem hogy mindig megígéri, hogy nem beszélünk róla, majd beszél olyannal, akit szintén érdekel, de sosem tartja be.

Régebben is volt olyan vita, ami csak azért szűnt meg, mert a vitaforrás elköltözött tőlünk, de míg ott volt, akkor is mindig megígért mindent, de sosem tartotta be.

Szerintetek, ha különbözik a világnézetünk és nem tudunk minden problémát megbeszélni, vagy szőnyeg alá söpörni( hiszen a politika mindig az életünk része lesz, nem lehet "elköltöztetni"), akkor egyszerűbb lenne, ha szakítanánk, mert csak kiidegeljük egymást?



2022. ápr. 4. 13:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
100%

59.


Nem pont rád gondolok, hanem úgy összességében a baloldali szavazókra. Elég átnézni a politika kategóriába, vagy bármilyen politikai fórumra vetni egy pillantást.


Napok óta megy az "aki a kormányra szavazott az hülye, mi pedig a nemes erkölcsi győztes vesztesek" retorika. Én ugyan nem vagyok a kormánypártiakkal sem, de ez a "ők a gonosz hülyék, mi az okos jók" stílus minden, csak nem helyes, és egy képzelt felsőbbrendűséget sugall a részükről. Így nem lehet nyerni.


Egy vereség után le kellene vonni a következtetéseket. Ez nem történik meg. Helyette inkább keresik a hibást, mutogatnak egymásra, a miniszterelnök-jelöltjükre, a kormányra, a más pártokra szavazókra. Ennek mi értelme van? Előrébb nem visz. Le kell nyelni a békát, megfejteni és kijavítani a hibákat. Ez nem történt meg 4 és 8 évvel ezelőtt sem.


Pedig a hibák elég jól láthatóak. Viszont a baloldali tömbön belül van két párt (DK, Jobbik), illetve 3 politikus (Fletó, Fletóné, Jakab), akiknél olyan, mintha alapvetően szándékosan a fidesz malmára hajtanák a vizet, mert ennyire nem lehet akaratlanul rontani a saját oldalának esélyeit.


A baloldal akkor nyerhet, ha


1.Lerázzák magukról Fletót és családját


2.Rendesen összeállnak egy tömbbé, nem csak ilyen kamu összefogások keretein belül, hanem teljes egészében


3.Nem beszélnek és cselekszenek egymás ellen, gáncsolják egymást, vagy követnek el olyan partizánakciókat, ami visszaüt


4.Saját, erős média kiépítése. Nem lehetetlen feladat, igaz keserves és hosszadalmas folyamat, ezt már 2014-ben (legkésőbb) el kellett volna kezdeni. Meg ugye pénzbe is kerülne, az pedig általában már nem tetszik egyes balos vezéreknek "vegyen nekünk az állam médiát". Ez nem így működik. Sehol, még a követendő példának állított Egyesült Államokban sem.


5.Következetes, állandó hozzáállás, jelenlét. Vidéken nem csak azért van kicsi ismerettségük, "mer' Fidesz", hanem ők maguk nem járnak ki vidékre. Annak idején a Fidesz, az FKGP, és a régi MSZP bizony kijártak vidékre, volt kapcsolat az emberekkel. Mostanában pedig csak lenéző-fikázó mondatok érkeznek a főváros határán túlra. Persze a full kicsi falvak kiesnek, ahol megveszi a kormány a roma szavazatokat, de a vidéki városokban, megyeszékhelyeken lehetne sokat hozni. Csak ugye az is munka lenne. Az meg nem tetszik. Egyszerűbb a másikra fogni.

2022. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

#Edricus


1 az 1-ben ugyanígy gondolom én is.

2022. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

#61 szép elképzelés, csak teljesen felesleges

a fideszt csak a fidesz tudja leváltani

2022. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 dregor ***** válasza:
A valóság az, hogy itt soha nem volt többpárt rendszer... Van egy nagy szarkupac, abból kimértek több adagot több tányérra, az emberek meg azt hiszik, hogy van választásuk... :D Olyan szép is ez. xD
2022. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

64.


A gond az, hogyha ez igaz - én is hajlok rá, hogy igen - akkor a "konteók" egy része bizony igaz a háttérhatalomról. És máshol sem jobb a helyzet. Az amcsiknál ahol van kettő párt és ha az két szar jelöltek ad, akkor abból lesz elnök választva (Trump és Biden?)

2022. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 dregor ***** válasza:
100%

A háttérhatalom nem konteó :D maximum annak, aki képtelen látni azt, hogy a pénzügyi elit már régen átlépett a politikusokon. Azok bábok, akiket lehet szidni, meg cserélgetni.


Amikor egyes cégeknek nagyobb a hatalma, mint országoknak, ott már a politikusok csak dísznek vannak. És ez egyébként nem az elmúlt 100 évben alakult ki... :D

2022. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!