Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nő dolga a házimunka? Azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tímea7612 kérdése:

A nő dolga a házimunka? Azért nő? Miért kell egy férfinak naponta kétszer főtt étel?

Figyelt kérdés
2023 nyarán lesz 20 éve, hogy együtt vagyunk. Rengeteg vihart megélt a kapcsolatunk, sokszor álltunk a szakítás szélén. Ámde olyan, mintha meg is rekedtünk volna ugyanott, ahonnan kezdtük. Folyamatosan a fenti két kérdésen megy a vita. Szerinte azért vagyok nő, hogy elvégezzem a házimunkát. Szerintem azért, mert - sajnos - annak születtem. Mivel este érek haza, akkor tudom megfőzni két napra az ebédet. Naponta nem tudok főzni, mert ott a mosás, vasalás, egyebek, s időnként szükségem van tornázásra is (otthon, net előtt), mert muszáj mozognom. A frissen megfőzött ételből ő mindig eszik, holott azt két napra, ebédre készítettem. Naponta van tehát főtt étel, amit ebédre ehet. Miért kell neki naponta kétszer főtt étel? Szerinte sajnálom tőle. Szerintem meg nem kell naponta kétszer főtt ételt enni. Mi gyerekkoromban sohasem ettünk. Ha ebédre eszik az ember, vacsorára már nem kell. Nem érti meg, hogy nem tudok, nem is akarok naponta főzni emiatt, no meg iszonyat pénz elmegy csak ételre.

2022. dec. 20. 08:52
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
És miért pazaroltad rá az életed?
2022. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%
Hát de ne főzz akkor. Ez ilyen egyszerű. Amíg csak morogsz miatta, de ugyanúgy megcsinálod, addig nem lesz változás az életedben.
2022. dec. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
97%
Én mindig jól főző és főzni szerető fiúkat "szedtem össze". Persze én is szoktam és tudok, de az inkább kötelesség. Olyan szabályok vannak, amilyeneket ti kialakítotok.
2022. dec. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%
Azért "kell", mert nem közölted még vele, hogy nem az anyja vagy, hanem a társa. És 20 éve tűröd a lusta, követelőző herét.
2022. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
93%

A kedves párod megragadt a középkorban. Te valójában a cselédje vagy.

Nem arról van szó hogy az ember ne főzzön, persze akit szeretek annak is szívesen főzök, de amit a párod csinál az már túlzás. A mi családunkban sem volt soha szokás naponta kétszer főtt ételt enni. Ha neki ennyi az igénye, akkor csinálja meg magának.

Én 46 éves vagyok, sosem mentem férjhez, de amikor itt olvasom az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket, akkor örülök, hogy soha nem voltam senkinek a cselédje. Gondolom te már olyan anyagi függésben vagy tőle, hogy lelépni sem tudsz, ahogy az az esetek többségében lenni szokott.

Egyébként lehet közösen is főzni, de nem kell lemenni senki kedvéért kutyába. Ha ő is beállna főzni, legalább megértené, hogy az egy időigényes feladat, és nem csak abból áll az egész, hogy odaülünk és naponta kétszer 10 perc alatt felzabáljuk.

2022. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy hajrá, lehet akkor neki főzni. Az, hogy farka van, nem indok arra, hogy ne fogjon fakanalat. Sok férfi szakács van, lehet követni a példájukat. Ha meg lusta disznó hozzá, akkor rágjon kefét.
2022. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Valahol mindannyiótoknak igaza van.

Miért pazaroltam rá az életemet? Az első években egészen házias volt, a főzésen kívül mindent elvégzett. Aztán ez "elapadt". Lett egy közös gyerekünk. Sok évig bérelt lakásban laktunk. Egyikőnk sem keresett és most sem keres sokat.

A gyerekünk még kiskorú. Anyagilag is függök tőle, mert én egyedül, az egy fizetésemből nem tudnám eltartani a gyerekemet meg magamat, s albérletet fizetni. :(

Az is igaz, hogy megragadt a középkorban. Sajnos az anyósom is így gondolkodik nő létére, így nevelte. A nő dolga a főzés és szerinte is kell este is meleg étel. Mondom, rengeteget veszekedtünk ezen, de én megváltoztatni őt nem tudom, ő meg nem változtatott ezen.

Azt meg nem tehetem meg, hogy nem főzök, mert nincsen pénzünk ételt rendelni, szendvicseken meg nem lehet a hét minden napján élni.

Igen, tegnap is azt mondta, hogy jó, akkor majd ő főz, de csak saját magára. Szóval ezzel nem vagyok kisegítve, mert magamra és a gyerekünkre ugyanúgy kell, s az ugyanannyi idő. Én is 46 éves vagyok, s már sajnálom, hogy egyáltalán belekezdtem valaha is párkapcsolatba. Úgy érzem, mindig én adok, mindig elvárnak, de soha senki elvárásainak nem feleltem és felelek meg. Önmagamért még soha senki nem szeretett, hogy én én vagyok, a lelkivilágomért, a gondolataimért, érzéseimért. Egyedül a gyerekem miatt nem bánom ezt a kapcsolatot.

2022. dec. 20. 09:40
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Menjetek külön kasszára és ne főzz neki. Pihend ki magad. Legyél kemény.
2022. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
2%

Jó helyen jársz, ha a feminista hisztidhez itt keresel partnert....

46 évesen egyedül, sosem volt férjnél.

És ilyen hulladékok akarnak itt tanácsot adni a fiataloknak....

2022. dec. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Te ezt most kinek írtad? Nem vagyok feminista, nem vagyok egyedül. Hulladék pláne nem vagyok!
2022. dec. 20. 09:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!