Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nő dolga a házimunka? Azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tímea7612 kérdése:

A nő dolga a házimunka? Azért nő? Miért kell egy férfinak naponta kétszer főtt étel?

Figyelt kérdés
2023 nyarán lesz 20 éve, hogy együtt vagyunk. Rengeteg vihart megélt a kapcsolatunk, sokszor álltunk a szakítás szélén. Ámde olyan, mintha meg is rekedtünk volna ugyanott, ahonnan kezdtük. Folyamatosan a fenti két kérdésen megy a vita. Szerinte azért vagyok nő, hogy elvégezzem a házimunkát. Szerintem azért, mert - sajnos - annak születtem. Mivel este érek haza, akkor tudom megfőzni két napra az ebédet. Naponta nem tudok főzni, mert ott a mosás, vasalás, egyebek, s időnként szükségem van tornázásra is (otthon, net előtt), mert muszáj mozognom. A frissen megfőzött ételből ő mindig eszik, holott azt két napra, ebédre készítettem. Naponta van tehát főtt étel, amit ebédre ehet. Miért kell neki naponta kétszer főtt étel? Szerinte sajnálom tőle. Szerintem meg nem kell naponta kétszer főtt ételt enni. Mi gyerekkoromban sohasem ettünk. Ha ebédre eszik az ember, vacsorára már nem kell. Nem érti meg, hogy nem tudok, nem is akarok naponta főzni emiatt, no meg iszonyat pénz elmegy csak ételre.

2022. dec. 20. 08:52
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%

"Igen, tegnap is azt mondta, hogy jó, akkor majd ő főz, de csak saját magára. "

Nos, itt vágtam volna ki a pcsába. A kialakult helyzetről te tehetsz a legjobban, mert időben nem húztad meg a határokat. Az anyagi függésed kialakulásának is te vagy a fő okozója. És még gyereket is vállaltál vele, annak ellenére, hogy láttad a viselkedését,a neveltetését is.

2022. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudnál elkezdeni tanulni valamit? Kereshetnel jobban fizető munkát...

Nekem a párom anyukája ékes példája annak hogy egyedül is lehet gyereket nevelni. Amikor a párom 6 éves volt akkor elvált a férjétől és nővéri fizetésből egy kis lakásban felnevelt két gyereket egyedül. Tényleg nehéz volt és sokszor is szokta mondani de most már 10 éve olyan férfivel van együtt akivel szeret is élni és nem cselédet játszik.

Borzasztó ez az anyagi függés ezért is szokták mondani hogy egy nőnek először legyen karrierje, majd család, hogy utána ne ez legyen hogy kb csapdában érzi magát, a férfi meg bármit megtehet.

Te szerintem sok időd van még én azt mondom hogy kezdj el kis lépéseket tenni az anyagi függetlenség felé akár kezdj el nyelvet tanulni vagy bármit. Nézz szét milyen munkalehetőségek vannak. De én nem pazarol nem egy ilyenre az életemet tovább

2022. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
96%

Igen, tegnap is azt mondta, hogy jó, akkor majd ő főz, de csak saját magára.


- ok, akkor ő főzzön saját magára, te meg magadra és a gyerekre! És ha befejezte a főzést, akkor gyakorolhatja a magára mosás, vasalás takarítás művészetét is! Még egy ilyen gyerekes, lusta herét! Mégcsak nem is az van, hogy nem akarja kivenni a részét a közösből, hanem egyenesen veled csináltatná az ő igényei szerinti dolgokat!

Állj a sarkadra, és ne engedj! Morog? Akkor morogjon? Változik neked valami? Főzöl állandóan és semmi időd, plusz így is -úgy is bunkó vs. több időd marad, és morog. Elviseled! Elhagyni nem fog, mert ilyen tapló herét nem fog senki a nyakába venni, elhiheted! Nem a cselédje vagy, épp elég baj, hogy 20 éve tűröd, a következő 20 év legyen már jobb! Ha extra elvárásai vannak, akkor tegyen érted extrán, kárpótoljon azért, hogy állandóan főznöd kell! Ha nem teszi, akkor menjen a pi---ba, aztán zabálja, amit magának főz! Ha meg főtt kaja kell, és nem főzi meg magának, akkor rendelje! Jah, hogy az pénzbe van, drága...esetleg összekötné a szálakat, hogy a te véreden és verítékeden mennyit spórolt meg eddig is? Tiszteletlen tahó! Azt követljen, amit nyújtani tud. Ha csórókóró szinten tud családot fenntartani, akkor egyen ahhoz méltón!

2022. dec. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
96%
A férjem apja ugyanilyen. Az anyja meg tehetetlen, mindig csak kiszolgálta. A férjem azt csinalta egyszer, hogy közölte az este a másnapi ebedet zabáló apjával: szuper, akkor te most megetted az adagodat, holnapra neked nincs. Vett diákmunkapénzből egy minihűtőt a szobájába, belerakta az ő, az anyja meg a húga számára a kaját és bezarta a szobajukat. Az öreg vörös fejjel ordított, az anyjuk a kezét tördelte, ők meg röhögtek. Persze az egész rendszer azonnal visszaallt, ahogy a ket gyerek elköltözött. A feleségnek kellett volna tenni valamit, nem tett. Ők már így fognak meghalni.
2022. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
14-es és 15-ös: teljes mértékben igazatok van. Ám nekem az első lépés az kellene legyen, hogy különköltözöm. Akkor lenne meg a nyugalmam. Higgyétek el, már rég megtettem volna, de egyszerűen nem bírok egy albérletet kifizetni, plusz még eltartani kettőnket. :( Ahol most lakunk, az egy zártkerti ingatlan, a páromé, a szülei építették még fiatal korában (kb. 17 éves volt akkor). Az albérletünket felmondták 4,5 éve, drágábbat nem tudtunk volna kifizetni. Mosok, főzök, vasalok, takarítok, még a kertet is rendezem. Anyagi okokból nem járunk sehová, néha fürdőbe meg strandra, de oda is csak azért, mert a Szép-kártyámra kapok némi pénzt a munkahelyemen.
2022. dec. 20. 10:08
 16/49 anonim ***** válasza:
84%
Más megoldás pedig nem lesz ennek a helyzetnek a megszüntetésére, mint az el költözés. De mivel ez nem opció nálad, így nem lehet segíteni. Anyuci elkényeztett óriás csecsemője nem fog megváltozni. És mivel tisztában van az anyagi függéseddel, amit magadnak okoztál, így nyugodtan folytatja tovább az idegesítő viselkedését.
2022. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
83%
Minden rózsaszín ködben történő meggondolatlan döntésnek lesz következménye kérdező. Most megtapasztaltad te is. Remélhetőleg levontad a tanulságokat belőle.
2022. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
84%

13

Mert kétnaponta jön egy ilyen kérdés.

20 év után jut eszedbe?


"Szerinte azért vagyok nő, hogy elvégezzem a házimunkát."

Mondjuk hozzá sem mentem volna.

2022. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
91%

"A kedves párod megragadt a középkorban"


Nem rekedt meg a középkorban, mert akkor eltartaná a családját.

2022. dec. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de ez így nem élet. MIt csinál, amíg te főzöl, meg viszed a háztartást? Döglik, meg lustul?
2022. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!