Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nő dolga a házimunka? Azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tímea7612 kérdése:

A nő dolga a házimunka? Azért nő? Miért kell egy férfinak naponta kétszer főtt étel?

Figyelt kérdés
2023 nyarán lesz 20 éve, hogy együtt vagyunk. Rengeteg vihart megélt a kapcsolatunk, sokszor álltunk a szakítás szélén. Ámde olyan, mintha meg is rekedtünk volna ugyanott, ahonnan kezdtük. Folyamatosan a fenti két kérdésen megy a vita. Szerinte azért vagyok nő, hogy elvégezzem a házimunkát. Szerintem azért, mert - sajnos - annak születtem. Mivel este érek haza, akkor tudom megfőzni két napra az ebédet. Naponta nem tudok főzni, mert ott a mosás, vasalás, egyebek, s időnként szükségem van tornázásra is (otthon, net előtt), mert muszáj mozognom. A frissen megfőzött ételből ő mindig eszik, holott azt két napra, ebédre készítettem. Naponta van tehát főtt étel, amit ebédre ehet. Miért kell neki naponta kétszer főtt étel? Szerinte sajnálom tőle. Szerintem meg nem kell naponta kétszer főtt ételt enni. Mi gyerekkoromban sohasem ettünk. Ha ebédre eszik az ember, vacsorára már nem kell. Nem érti meg, hogy nem tudok, nem is akarok naponta főzni emiatt, no meg iszonyat pénz elmegy csak ételre.

2022. dec. 20. 08:52
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, kérdező, de akkor mit szeretnél itt? Kipanaszkodtad magad. Neked van igazad. Előrébb vagy? Anyám ugyanígy él, pedig mindig is sokkal többet keresett, de mindig becsicsult apám akarátanak, elnyomta magában azokat a dolgokat, amiket szeretett volna, mert ha nem, akkor üvölt! Mióta nyugdíjasok, sokkal rosszabb. Időre kaja, megterítve, még le se szedi az ebéd maradványait, már készülhet elő vacsorára...természetesen kétszer egymás után nem eszi meg ugyanazt...gyakorlatilag lesüllyed egy bejárónő-főzőcseléd szintre, és megőrül, mert semmire, de szó szerint semmire nincs ideje, és állandóan panaszkodik...meg iszik! Annyira jó életkilátás, de tényleg! Én már erre tényleg nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy még nem elég szar ahhoz, hogy változtasson. Így is pokol az élete, mit számítana ha még durcizna is az öreg? Vagy esetedben a férjed? A halál f---át érdekelné...persze, a kibicnek semmi sem drága, én könnyen beszélek, de ha te nem vágsz vissza, nem vágod be a féket, és sza..rod le az embert, és elköltözni sem tudsz, amit nyilván megértek, akkor mégis miben reménykedsz? Csináljad csak nyugodtan tovább is a robotot, és szolgáld hűen az uradat a teljes állásod mellett, hogy ő élhessen kiskirályként...
2022. dec. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy jól értem, hogy megfőzöd másnapra a kaját előző nap, ez meg odamegy felenni? Mosogatással, bevásárlással, főzéssel együtt számolva több órás munkádat teszi tönkre. Ennyire nem néz maga köré? 5 éves szinten van. Tudod, mi ez? Nem férj, hanem egy óriáscsecsemő. Első ilyen húzásnál elküldtem volna a picsába.
2022. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
66%

#23

Szerintem nem tudja mit akar a panaszkodáson kívül. Meggondolatlanul összeállt annak idején ezzel az emberrel, és most várja a nem létező csodát. Be kellene látnia, hogy rajta kívül senki sem tud semmit tenni a problémájának a megoldásában. De ez nem megy neki.

2022. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen leállnék mindennel, csak a minimumot csinálnám, azt is csak magam meg a gyerek után. Bár az ilyen a lakókörnyezetét is képes teljesen lakhatatlanná változtatni, mert igénytelen, nem szokta meg, hogy ne gennyezzen mindent össze, mert valaki úgyis szalad utána egy törlőronggyal. A fostos kismacskák jutnak az eszembe ezekről, akiknek az anyja takarítja a popsiját, de az is leállítja magát, ha már elérik a pár hetes kort :D
2022. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

Ah ez irtó idegesítő lehet kérdező.

Hány éves a gyermeked?

Nincs esetleg valakid, akihez költözhetnétek egy kis ideig, míg esetleg találnál egy jobban fizető munkát?

Illetve vannak ilyen segítő szervezetek, akik anyáknak/nőknek segítenek.

Valami kiutat kell ebből találni, mindent megpróbálni ha már nem bírod tovább.

A mai világban nagyon nehéz egy fizetésből albérletet fenntartani, így ebből kifolyólag megértem, miért nem hagysz hátra mindent, illetve hát gondolom a gyermek szeretheti az apját, neki is trauma lenne ez.

De, sajnos ezen nem fogsz tudni változtatni mert ő ilyen, tehát valamit lépni kell. Mondtad neki, hogy váláson gondolkozol?

Egyáltalán érdekelné az, ha elveszítene?

Én értem, hogy így nevelték... De az én férjemet is így nevelték, mindent megcsinált az anyja neki, sőt anyuci pici fia is volt, a legkisebb gyermek, még felnőtt korában is kiszolgálta az anyja, még akkor is ha erre már akkor igény nem volt. Tisztán emlékszem pedig már jó régen volt, hogy az akkor még párom 27-éves volt, és az anyja megcsinálta a másnapi szenvicseit a melóba, illetve kád vizet engedett neki, még tusfürdőt is tett bele neki, a hőfokot is állítgatta. :D

Amikor összeköltöztünk viszont ez eszébe se jutott a páromnak, hogy így kihasználjon... Az anyukáját se akarta, de az anyukája imádott róla gondoskodni. Tőlem ezeket nyilván nem várta el, a mai napig ő is kiveszi a részét a házimunkából.


Kérdező, gondolj át mindent, érdeklődj hátha van ebből kiút. Kérj esetleg fizetésemelést, vagy keress jobban fizető munkát, esetleg tanulj ha van lehetőséged rá, nem vagy még idős. Van még lehetőséged.

2022. dec. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Igen, kipanaszkodtam magamat. A megosztott bánat fél bánat, ahogy a mondás tartja. Azért is írtam ide, hátha valakinek van valami ötlete, tippje, mivel egy kívülálló nincs érzelmileg benne a történetben, máshogy, "józanul" látja. Én próbáltam átgondolni A-Z-ig szabad perceimben a lehetőségeket, de anyagiak híján megkötözött rabnak érzem magamat. Sokszor voltunk már a szakítás szélén, sokszor éreztem azt, hogy nem bírom tovább, de ott volt és ott van a gyerekünk, meg az anyagiak hiánya. Hajléktalan nem szeretnék lenni. Szóval tényleg nem tudom, hogyan tovább. :(
2022. dec. 20. 10:53
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidhez nem tudsz visszamenni? Vagy esetleg nincs olyan testvéred aki segíteni tudna?
2022. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
95%
Tudod, mi jutott eszembe? Idősgondozást nem tudsz vállalni eltartási szerződésért? Több hasznod lenne oda robotolni, mint az uradnak, esetleg ha házban lakik még oda is tudnál költözni a gyerekeddel, ha kihajít a férjed, meghúznátok magatokat, és ...tudom, egy öreg is háklis tud lenni, nem is kicsit, de nagyobb eséllyel szabadulsz tőle hamarabb, mint a here férjedtől, és még laknod is lesz hol.
2022. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%
Kétnaponta főzz. Mondd meg, hogy ennyit bírsz. Ki nem dob, mert a gyereket egyedül nem fogja ellátni. Ha nem marad másnapra étel, akkor nem eszik. Vacsorára csinálhat magának valami egyszerűbbet. Elhiszem, hogy húsz év alatt ezt meg lehet unni. Ne tedd tönkre magad, te sem leszel fiatalabb. Gondolom amit ő megeszik, az sokkal többe kerül, mint a kettőtöké a gyerekkel. Anyagilag lehet jobban is járnál, ha nem etetnéd. Tegyél valamit, mielőtt tönkre mész.
2022. dec. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
90%

Azért vagy nő, hogy elvégezd a házimunkát. Ez így sok helyen KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL rendben is van.

DE!!!

Akkor neked EZ a munkád, semmi több! Nem jársz el dolgozni, neveled a gyereket, főzöl, mosol, stb.

ÉS ELTART A FÉRFI! Mert “ez a dolga”!!

Ha mindketten dolgoztok, MINDKETTEN végeztek házimunkát!

A férjed egy gusztustalan, hímsoviniszta, lusta here, te meg hagyod neki.

Ha nem tudsz elköltözni, ÁLLJ A SARKADRA! Főzz magatokra, mosd csak a saját ruháidat, lázadj, sztrájkolj!

Már csak azért is, mert a gyereked ezt látja, ebben él, ez lesz neki a “normális”!! Ezt akarod?

Az meg különösen nehezen érintett, hogy “nem vagy feminista”. Ha ez igaz, akkor takarodj vissza a konyhába és örülj, hogy az URAD legalább nem ver… mert a feministák pont azért harcolnak amiért te most nyavajogsz.

26N

2022. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!