Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nő dolga a házimunka? Azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tímea7612 kérdése:

A nő dolga a házimunka? Azért nő? Miért kell egy férfinak naponta kétszer főtt étel?

Figyelt kérdés
2023 nyarán lesz 20 éve, hogy együtt vagyunk. Rengeteg vihart megélt a kapcsolatunk, sokszor álltunk a szakítás szélén. Ámde olyan, mintha meg is rekedtünk volna ugyanott, ahonnan kezdtük. Folyamatosan a fenti két kérdésen megy a vita. Szerinte azért vagyok nő, hogy elvégezzem a házimunkát. Szerintem azért, mert - sajnos - annak születtem. Mivel este érek haza, akkor tudom megfőzni két napra az ebédet. Naponta nem tudok főzni, mert ott a mosás, vasalás, egyebek, s időnként szükségem van tornázásra is (otthon, net előtt), mert muszáj mozognom. A frissen megfőzött ételből ő mindig eszik, holott azt két napra, ebédre készítettem. Naponta van tehát főtt étel, amit ebédre ehet. Miért kell neki naponta kétszer főtt étel? Szerinte sajnálom tőle. Szerintem meg nem kell naponta kétszer főtt ételt enni. Mi gyerekkoromban sohasem ettünk. Ha ebédre eszik az ember, vacsorára már nem kell. Nem érti meg, hogy nem tudok, nem is akarok naponta főzni emiatt, no meg iszonyat pénz elmegy csak ételre.

2022. dec. 20. 08:52
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
89%

Kár, hogy reggelire még nem kívánja az urad a friss főtt ételt Akkor napi háromszor is fozhetnel, háromfélét

Hogy te ezért vagy nő? Bejarononek hívják akire az úr gondol Fizessen egyet vagy főzzön ő Esetleg a kedves mama

2022. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnállak, de a történeted, és a kilátástalanságod, meg legfőképpen a tehetetlenséged max. elrettentő példának jó arra, hogy miért ne szüljön gyereket egy nő a pucér se..gére, úgy, hogy ketten is alig bírnak megélni a kedves párjával, mert ez lesz belőle: egy börtön, amiből kb csak a lottó ötös, vagy a halál jelent kiutat. Na, most lehet rajta agyalni, hogy melyikre van nagyobb esély.
2022. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit korábban kellett volna ennek végetvetned. Mondjuk úgy 20 éve.
2022. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
93%
Bajban vagy. Mivel nem tied még a lakás fele sem, nem tudsz elválni. Albérletet is nehéz fizetni egy fizetésből, hát még ha nyugdíjból kell majd valamikor. Ha örökségre számíthatsz, akkor kivárhatsz, vagy amikor felnő a gyereked, akkor leléphetsz. Kezdj el pénzt félretenni, addig is dolgozz otthon kevesebbet. Jó ötletnek tartom a eltartási szerződést is. Mást nem tudok tanácsolni.
2022. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Csak a "szokásos" sztori.

Mert hát az elején nagy problémák nem voltak vele. Oké, de, voltak, de bizakodó az ember, "nem vagyok annyira boldogtalan", meg "lehet, hogy jobb lesz", stb.

Nem, nem lesz jobb.

Aztán hiába vannak intő jelek, hogy talán ezt nem kéne folytatni, ennek ellenére csak bevállalják a gyereket. Hogy aztán még nehezebb legyen különválni, és még inkább a házicseléd szerep jusson a nőre.

Innentől pedig már jön a lavina. Újabb gyerekek, anyagi függés, egzisztenciális függés. És ott van az ember, hogy elszúrta az életét, holott már a legelején látni lehetett, hogy mennyi minden sántít.


"Sajnos az anyósom is így gondolkodik nő létére"

A rabszolgaság korában is voltak rabszolgák, akik helyeselték a rendszert. Nem azért, mert annyira tetszett volna nekik, hanem mert ezt sulykolták beléjük.

Én egyébként ezért vagyok azon az elven, hogy már az ismerkedéskor ki kell szelektálni azokat, akiknek az értékrendje összeegyeztethetetlen a miénkkel. Én (F) egy éve vagyok kapcsolatban. Már a legelején megbeszéltük ezeket a dolgokat. Szerencsére nálunk teljes az összhang, értékrend, világnézet, és hozzáálás szempontjából is. De ha alapvető kérdésekben nem egyeztünk volna, butaság lett volna folytatni. Hiszen ez olyan dolog, amin nem szokott az ember csak úgy változtatni. Ha valakit kisgyerek kora óta arra nevelnek, hogy a nő az egy másodrendű cseléd, és ő maga sem akarja ezt másként gondolni, annak felnőttként garantáltan nem fog megváltozni a véleménye.


"Azt meg nem tehetem meg, hogy nem főzök, mert nincsen pénzünk ételt rendelni, szendvicseken meg nem lehet a hét minden napján élni."

Frászt nem.

Azért nem az '50-es években vagyunk. Sok olyan étel van már, aminek az elkészítése nem több óra. Én 4 évig kollégista voltam. Ne kerteljünk, az az időszak nem arról volt híres, hogy napi kétszer klasszikus értelemben vett főtt ételt ettünk volna. Egy instant leves 10 perc alatt megvan. Egy melegszendvics szintén nem nagy kunszt. Lehet kapni gyorsfagyasztott fasírtot, hasábburgonyát, különböző hal- és húskészítményeket. Azért a szendvics, és a 2 óra főzés között van bőven átmenet.

Ja, hogy ez nem tetszik neki?

Akkor csinálja ő.


Egyébként miért van az, hogy akik ezt a középkori értékrendet vallják, azok általában csak a nőre nézve érzik azt kötelezőnek? Az a része hol marad, hogy akkor a férfi meg tartsa el a családját, és dolgozzon keményen? Követelőzni, meg fenyegetőzni azt persze nagyon tudnak.


"Önmagamért még soha senki nem szeretett"

Tekintve, hogy sok viszonyítási alapod nincs is... Nem tudom, hogy előtte hány barátod volt, de tekintve, de onnantól, hogy összeálltál ezzel a barommal, mégis ki lett volna, akitől érezted volna a szerelmet és megbecsülést?


"már sajnálom, hogy egyáltalán belekezdtem valaha is párkapcsolatba"

Nem ezt kell sajnálni. Azt kell sajnálni, hogy vele kezdtél bele. Hidd el, vannak bőven olyan férfiak, akik társként tekintenek a barátnőjükre/feleségükre. Sajnos rajtad ez már nem segít, de örök alapelv: aki nem tisztel, azzal tilos folytatni. Akkor is, ha mondjuk jól néz ki, vagy jó az ágyban.


"Higgyétek el, már rég megtettem volna, de egyszerűen nem bírok egy albérletet kifizetni, plusz még eltartani kettőnket."

Nekem nem kell ezt elmagyarázni. Ilyen árak mellett? Gondolom, máshová, rokonokhoz meg nem tudnál menni. Ez esetben egy lehetőség van: több pénzt kell keresni. Mielőtt még meg akarnátok lincselni, tudom, hogy ez nem így megy, hogy gondolok egyet, aztán másnap már millióim lesznek. De meg kel próbálni lépéseket tenni afelé, hogy jobban állj anyagilag. Felmérni a lehetőségeiedt, és annak megfelelően próbálkozni.


"A megosztott bánat fél bánat, ahogy a mondás tartja."

És emellett nulla megoldás. Ez csak amolyan rövid ideig tartó tüneti kezelés. Kipanaszkodtad magad, megkönnyebbültél, aztán mehetsz vissza a sz..rba.


"Nem vagyok feminista"

Pedig ha az lennél, minden bizonnyal most normálisabb életed lenne.

A felháborodott hangnemből nekem az jött le, hogy te (sem) tudod, hogy mi a fenét is jelent a feminizmus. Nem, nem azt, amivel a befásult nőgyűlölők dobálóznak.

"A feminizmus olyan társadalomkritikai eszmerendszer és a hozzá kapcsolódó emberi jogi mozgalmak gyűjtőfogalma, melynek közös célja a nemek közti egyenjogúság társadalmi, gazdasági, kulturális, magánéleti és szexuális téren történő megvalósítása."

Ennyi. Tehát mondjuk az, hogy kapcsolaton/házasságon belül te ne csak egy konyhai robotgépnek legyél tekintve.

Nekem a barátnőm, bár ő nem mondja ki, de feminista. És ezt úgy gondolom, hogy így van jól. Egyenrangú félnek tekintjük egymást, egyenlő jogokkal. A feladatokban pedig aszerint osztozunk, hogy az mindkettőnknek optimális legyen.


Még egy apró gondolat.

Állandóan elhangzik érvként, hogy "őt így nevelték". Nos, azért azt is hozzátenném, hogy (ideális esetben) az ember képes az önálló gondolkodásra. Nem kéne 50 évesen mindent arra kenni, hogy mit látott otthon. Ez nem mentség.

2022. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

Jól olvasva, a gyermekedre is főzől, a nulladik napon, 1,2-re,és a nulladik este egy adaggal elfogy belőle, hát főzz egy adaggal többet, arra a kettő napra!

Gyanús, hogy nem ez a Te problémád.

2022. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
95%

20 éve ebben élsz. Most vagy beleállsz ebbe, és mostantól nem csinálod/ úgy csinálod, ahogy neked jó. Pl. ha a férjed megeszi és elfogy, akkor másnap nem jut neki, oldja meg.

B verzió, kerülöd a konfliktust és egy-két adaggal többet főzöl.

(De ha 20 éve ez megy, és eddig tűrted/megoldottad, akkor neked ez egy elfogadható helyzet. Ami nem baj, majd ha nem lesz elfogadható, akkor ténylegesen teszel is ellene)

2022. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
91%

#37: Nem, nem fog tenni ellene. Nem mer. Inkább beletörődik, és így él majd élete végéig.

Ami ha belegondolunk, elképesztően szomorú. Gyakorlatilag elszúrta az egész életét.

2022. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
70%

#38

Dehogynem tesz. Most is tett. Kiírta ide a problémát, a következő időszakban is ez lesz. A sajnáló válaszokból erőt merít a következő kérdéshez. Az nem számít, hogy ettől otthon semmi sem változik, de neki ennyi is elég, hogy tovább tűrje a megalázó viselkedést mártírkodva. Mindig mondom, hogy vannak akiken nem lehet segíteni és nem is érdemes.

2022. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
60%
Én fél éve élek együtt a párommal, nem eszek meg semmit házon kívül, ezért mindig van főzés.Minden egyes nap. Egyetlen egyszer csinálta meg, hogy a bevásárolt alapanyagokból elkezdett enni. Akkor elmagyaráztam neki, hogy ez nem így működik, nem azt eszünk a hűtőből, amit megkívánunk, mert csak két vagy három naponta vagyok hajlandó a bevásárlással vesződni, és be vannak osztva a kaják. Megértette. Azóta bevásárláskor mindig pakol külön 2-3 napra vacsorára valót, ha meg elfogyott, és aznap nincs ütemezve bevásárlás, hazafelé megveszi magának. Ahogy azt is felfogta egy ilyen beleevős eset után, hogy a másnapra készült ételt másnap esszük meg, mert ha most eltüntetjük a nagyját, akkor másnap ehetjük a szikkadt szendvicset ebédre a munkahelyi büfében. Pedig ő is hasonlóan indult az elején, csak én bevállaltam a veszekedést az első ilyen után az ügy érdekében.
2022. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!