Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bla, bla, bla. Minek ennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bla, bla, bla. Minek ennyi álszent, felszines mellébeszélés, jó tanács cimszó alatt?

Figyelt kérdés
Tényleg azon veszem észre magam,hogy nem akarják az emberek tudomásul venni,hogy maga az ember alkalmatlan pár és társkapcsolatra.Persze bennük van a jó lehetőség,de mint a birkák direkt a rosszat válsszák,hogy amikor "megcsipi őket 1 szunyog" megkérdezzék a bölcseket,akik az őszinte egyenes beszéd helyett,helyi kezelésbe részesitik a szegény "megcsipett embert".Mert kérdem én,ha van jó megoldás,akkor miért van nap mint nap ennyi panasz,miért nem lehet tanulni a hibákból,miért kell ugyanazon problémákkal naponta találkozni? Én már rájöttem erre és az egyetlen megoldás (sajnos) erre,hogy elfordultam az emberektől,szinte herotom van tőlük,mert nem veszikészre,hogy folyamatosan hazudnak és azzal,hogy a társadalom által meghatározott életet élik,még maguknak is hazudnak.Ammi megdöbbentő,úgy tünik élvezik is.Akkor miért is sirunk "kedves barátaim".Félre ne értsen senki,nekem nem az a bajom,hogy kérdések merülnek fel,hanem az,hogy "hazugságok" a válaszok.Az ember ebben a kulturában képtelen pár és társadalmi kapcsolatra és igás lónak titulálva vetkőzi ki nap mint nap emberi mivoltát.Talán lesz aki felháborodik,vagy nem érti,amit itt elemeztem,de nem baj,ez jött ki belölem,aki tényleg tapasztaltam és magamat se kimélve azt mondom,mi vagyunk képtelenek harmonikusan,boldogan egymással élni ugy ámblokk.Bocsesz!
2011. jún. 19. 19:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 A kérdező kommentje:

Azt ismered hogy van egy sir,amin a következő felirat van: Mondtam,hogy beteg vagyok...

Gondolkodj el rajta utolsó!

2011. jún. 19. 22:00
 22/87 anonim ***** válasza:

A betegség nem függ össze a helyesírással főleg, hogy mielőtt bepötyögöd eme felsőbbrendű gondolataidat akkor le is ellenőrzi Neked.

Mármost leírtad, hogy mindenki szenved blablabla. Ha zavarnak a hamis válaszok hát ne olvasd el őket. Elég a kérdésekre válaszolnod a magad módján. Egyébként is persze, hogy ugyanazokkal a problémákkal találkozol naponta többször mivel minden ember életében vannak hasonló dolgok amiken keresztül megy. Ő is én is és talán te is kedves kérdező. Mindnyájan a magunk módján próbálunk segíteni. Nem hiszem, hogy bárki is hazudna szándékosan egy idegennek ok nélkül. Az élet pedig nem könnyű senkinek és számtalanszor hibázunk, csalódunk esetleg szenvedünk. Van aki képes egyedül talpra állni és van aki nem. Nem kell szeretned az embereket én sem szeretem őket. Viszont nem is kellene általánosítva elítélned mindenkit. Bár végül is szíved joga mit teszel. Az igazság viszont az, hogy nem képtelenek vagyunk egymás mellett harmonikusan élni HANEM nem is AKARUNK, mert ha az ember tesz azért amit el akar érni ha, küzd érte akkor előbb utóbb eléri. Szerintem nem vagy még annyira idős, hogy azt mondhasd eleget küzdöttem. Ugye tudod, hogy nem akarásnak mi a vége....? Ugyanis te nem is akarsz, boldog kapcsolatban élni ahogy leírtad. Tudod százszor könnyebb elfordulni mindenkitől mint mellettük állni. Tudom mert egy időben én is ezt tettem. Nem is maradt senkim. Könnyebb volt így, de ez olyan szintű gyávaság volt tőlem, hogy szívem szerint amikor ráébredtem mekkora hülye vagyok szemközt köptem volna magam.

2011. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:

"maga az ember alkalmatlan pár és társkapcsolatra"

Ez általában a fiatalabbaknál a legjellemzőbb mert még befolyásolhatók és tapasztalatlanok.Aki már érettebb és tapasztaltabb az képes normális kapcsolatra.De ehhez nem kell nagy tudomány mert az ember társas lény.És fontos hogy az embernek legyenek barátai és legyen egy párja mellette.



"miért kell ugyanazon problémákkal naponta találkozni?"

Az életben minden ember hibázik.Ez a felnőtté válás egyik része.Mivel senki nem lehet tökéletes és a hibáiból tanul az ember.És jó ha az ember megtudja mással osztani a problémáit és tanácsot kérjen.Gondolj bele ha mindenki magába tartana mindent és nem beszélné meg senkivel akkor milyen lenne a lelkivilága.



"mi vagyunk képtelenek harmonikusan,boldogan egymással élni"

Hát ez lehet hogy nálad így van meg jópár embernél.

pedig ez nem egy lehetetlen dolog...


Ez a valóság,az élet.Az emberek hibáznak,nem tökéletesek,és néha a harmónikus,boldog kapcsolatba is vannak veszekedések.

2011. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim válasza:

Beleolvasgattam abba amiket írtál, érdekes. Nem hiszem, hogy felsőbbrendűnek tartanád magad -mint ahogy itt többen írták-, ha mégis így van az valóban probléma :). Még akkor sem tarthatod magad felsőbbrendűnek, ha mások azt éreztetik veled, hogy "alsóbbrendűbb" vagy (pl "fogyatékos"), egyszerűen nincs értelme ilyet mondani, mert egyértelmű, hogy ez nem igaz :). Azok akik netalántán meg testiségük/vagányságuk/intelligenciájuk miatt tartják magukat náladnál jobbnak majd megértik, hogy nem azok, sőt még meg is bánják életüket, sőt, még odáig is eljutnak, hogy folyamatosan azt fogják gondolni, hogy mások jobbak náluk :D Nincs ilyen. Pláne ilyen hamis értékekkel tűzdelt világban, lósz*r az egész. Hazugság. Eleve kezdjük annál az apróbb ténynél, hogy minden ember gyilkos (igaz csak passzív formában), de miattunk gyilkolnak le annyi állatot, miattunk vágják a fákat stb.. E felelősség alól nem tud senki kibújni és, ha egyszercsak összeomlana ez a rend, a passzív gyilkolásból rögtön "aktív" lenne, és mindenki egymást ölné a betevő falatért, Taylor Swift meg énekli a szopós szájával a sok farokságot a TV-ben. Ezt a kettőt hozd össze :) Nem tudod.


Ez volt elösször.


Másodszor meg nyílván a fentiek tekintetbe vételével egyetértek veled (meg még sokat tudnék írni a témában feleslegesen), de ilyenek az emberek. Ezen nem tudsz változtatni. Mindet arra képezték ki, hogy megvédje magát, ha kell akkor azzal, hogy porrá aláz (és sokaknak megvan erre a képességük).


Harmadszor:


Nem mindegy ki mit magyaráz? Mindeki beszél mindenről. Mér is fáj az neked, hogy hazugságokkal éltetik egymást? Éltessék. Te meg légy alázatos. Örülj a természet csodáinak, mert az ember képes megérezni milyen hatalmas dolog részese is, talán mondjuk épp egy tornádó mellett (csak példát mondtam, de az is egy elképesztő jelenség egyébként, és persze veszélyes is). Ilyen hozzáállással meg csak magányos lehetsz. De felejtsük már el azt, hogy egymáshoz hülyeségekkel mérekezzünk....


Mint egy debil Óvodás aki nagyon büszke arra, hogy megnyerte a futóversenyt, és mindenkinek büszkélkedik mennyire erős. Szánalmas, ha ezt nem növi ki egy ember, márpedig sokan nem jutnak el arra a szintre, hogy felvilágosodjanak és akkor állandóan új és új dolgokat keres amiben másoknál jobb lehet. Nem így működik ez. Aki meg bármikor el ért valamit (gondolok itt pl a művészekre) azért tették mert pont lesz*rták ezt az egészet. Rajzolj, ha van kedved, de ha nincs ne tedd. Így gondolom. Csinálja mindenki azt amiben a legjobb, élvezze saját elméjében rejlő lehetőségeket (ami nem is biztos, hogy sajátja, de ezt most hagyjuk)


Na ez hosszú lett és csapongó, vesszőket ide oda önkényesen tettem szerintem, sry érte :)

2011. jún. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 A kérdező kommentje:
Hát tényleg vannak értelmes hozzászólások itt,csak ebbe egy a bibi.Ezek betanult,megtanult,elsajátitott életformák,amit én is tudok.Nem baj,ha nem érdekel senkit,az se ha ilyen olyan tanult jelzőkkel illetnek.Tapasztalatom szerint sose értettek meg az emberek elsőre,talán sokadjára sem.Akkor jutok eszükbe,amikor megkapják az élettől a maguk pofonját.akkor beugrik nekik:hiszen ezt már hallották valamikor.Igen tőlem.Én nem beszélek nagy és elvont dolgokról,szerintem teljesen érthető kell legyen az a gondolatom (és még nem is kéne nehezükre esnie az embereknek,hogy ne hazudjanak és ne kényszeritsenek hazugságra másokat),de mivel a hazug társadalom részei nem tudják nem kihagyni,hogy úgy is éljenek.Érdekes én kivonultam,mert az őszinteségem 1:elviselhetetlen volt az emberek számára (mondj igazat,betörik a fejed) 2: engem nagyon idegesitett,hogy hülyének probáltak nézni úton útszélen.Én nem vonatkoztatok bonyolult dolgra el,hogy a világ,hogyan teszi magát tönkre,hogy a természetet miért irtják? Mondom,ami engem zavar ennél sokkal egyszerübb probléma:HAZUGSÁG Szerintem nem fenyeget az USA,vagy nem lesz tornádó,ha igazat beszélnénk,mégha fáj is.Nem kell senkinek hülyén meghalni.Itt mindenki megprobál elvonatkoztatni és engem jól,vagy rosszul megitélni.Pedig nem erről kellene szóljon.Igen tudom én is itélkezem,álltalánositok,de könyörgöm gondolkodjunk már el,nehogy már ne lehessen megállni,hogy ne hazudjunk.Másik nem vagyok beteg,nem fáj,hogy egyedül vagyok,nincs semmi bajom.Miért olvasok ilyet,ha nem tetszik bla,bla,bla? Mert tanulok holtomig,de mit látok? Megy az oltogatás szunyog csipés ellen és nincs senki,aki kimondja a tutit:azért van mert az ember ilyen,ne szenvedj már,én is hazudok te is hazudsz,mindenki hazudik ettől élvezünk,hogy a másikat (megmagyarázva)átverjük.Nem lehetne egy gyereket ugy felnevelni,hogy ne a hazugságokhoz szoktassuk.Na jó nem fárasztok senkit tovább,de amig engem konkrétan be lehet támadni,addig én még az álltalánositásommal is a levegőt lövöldözöm,annak ellenére,hogy tudom létezik ez a probléma.Ja mindenkinek szive joga,hogy él,ha tetszik elfogadom,ha nem nem.Ez egy álltalános mellébeszélős duma.Magyar tanárnak üzenem,nekem ez a hibám (egyik) nem tudok helyesen írni,de kedves én is találtam egy két vesszős hibát az önébe.Üdv egy diák az életből.Én ott vagyok jó az élet iskolájába.100 alatt jó röhögést,100 felett pedig jó elgondolkodást kívánok mindenkinek.Ne akkor ébredjünk amikor megkapjuk azt a hatalmas pofont. Ezt még 50-el is érteni kellene.
2011. jún. 20. 00:29
 26/87 anonim válasza:
Duzzogás helyett inkább élj :). Az meg, hogy hazugok az emberek, mondom mégegyszer mért érdekel? Talán keményen megszívtad? Az egész írásom mondandója egyébként pont az volt, hogy NEM kell foglalkozni azzal mit magyaráznak. Menj ki a természetbe, találj magadnak hobbit, csinálj amit akarsz. Sokkal jobb lesz úgy mindenkinek :D
2011. jún. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim válasza:
Magadat is beleértve nyilván. Hogy miért? Ha van normális hobbid = értesz valamihez, tehetséged van akkor nem kell majd "seggeket nyalnod", mert meglesz a napi betevőd, elleszel oszt kész. De amúgy mondom én totál jól megvagyok jelenleg és kb hidegen hagy, hogy ki hol szívja meg az általad leírt dolgok miatt.
2011. jún. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
Kivonultál a társadalomból? Vonulj. Akkor ne akarj másokat felvilágosítani és azzal jönni, hogy te megmondtad. Mert akkor mégis csak törődsz velük vagy nem? Szerinted mindenki betanult szöveget ír? Talán ezt tanulták az élettől. Neked talán mást adott. Boldog vagy úgy ahogy élsz? Ha igen nincs probléma ha neked jó így hát élj így. A könnyebb utat választottad elfordulni mindenkitől a legegyszerűbb. Akkor nem hazudhat senki és nem is bánthat senki. Mondhatod, hogy mást látok bele a gondolataidba mint ami az igazság. Csakhogy ezt én is megéltem. Tényleg egyszerűbb volt úgy élni. Hazugságokra épül a világ igen szerintem ezért kell legalább néhány embernek őszintének lennie a többiekkel nem pedig elfordulni és egyedül lenni. Köszönöm, hogy válaszolhattam.
2011. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
Ha nem "hazudoznánk" egymásnak a társadalmi, társas együttélés során, az is gyakran előfordulna - remélem felfogod a jelentőségét -, hogy az önzőség annyira eluralkodna mindenkin, hogy pl. minden apróbb konfliktust egy jól irányzott ütéssel egy kőbunkóval a fejre intéznénk el. A másik ettől nem lenne hálásabb irányunkban, és így tovább. Hova vezetne ez? Te elszigetelheted magadat, de ha mindenki ezt tenné minden szempontból veled is (mert teljesen nem tudod magad), abból szerinted hogyan jönnél ki?
2011. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy nem minden esetben bűn hazudni, mint ahogy őszintének lenni sem pozitív mindig. Nem gondoltad, ugye? Egyébként 1-2 embernek ment a zöld kezecske, mert tök igaza van.

Ha van egy ember, aki aggresszívan pofátlan vagy végezni akar a szeretteiddel, igen is jobb ki mondani valamit, ami nem igaz és jól jöhet. Nem jelenti azt, hogy az alapján kell majd cselekedned, vagy bármit is elárultál volna.

Vagy szerinted jobb az őszinteségért feláldozni ezt-azt??

Miért ilyen k..va nagy érték az-az őszinteség, neked???

Nyílván visszataszító az-az ember, aki csak hazudni tud, ez természetes, de ha neked ez a legnagyobb bajod, irigyellek. Melesleg így van, ha boldog vagy, ne törődj velünk, vagy elszeretnéd majd mondani a világ pusztulásakor, hogy én megmondtam???

Most pedig térjünk rá az őszinteségre??

Én le se köpnék azt, aki azt mondaná egy sebhelyes embernek, hogy figyel, gusztustalan, torz az arcod és undorodom, amikor rád nézek, de azért lehetünk barátok, talán. Remélem az ilyen örökre egyedül marad. További szép elmélkedést.

2011. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!