Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 22 éves egyetemista lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 éves egyetemista lány vagyok. Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Vannak céljaim,szeretnék dolgozni,de emellett családot is szeretnék.

Nem vagyok anyagias,de ha együtt vagyok valakivel( persze,itt csakis komoly kapcsolatról beszélek) ,akkor elvárom hogy ő is hasonlóan gondolkodjon( vagyis ne lógjon a levegőbe,legyenek céljai)

Viszont azt tapasztalom,hogy az ember szórakozásból járnak egyetemre( legalábbis nem olyan nagy szó hogy valaki egyetemista,mint rég) és semmi céljuk.Persze én is járok bulizni,elég sűrűn is,nincs stréber fejem,csak egyszerűen nem értem..Miért van ez így?


A férfiak meg teljesen átalakultak. Régen menő volt ha valakinek autója volt,már az sem érdekli őket, 30 évesen a szüleikkel élnek stb.

Mindig azt mondják,nincs idejük kapcsolatra,pedig szerintem ez csak az egyszerűbb megoldás..


Nem tudom ti hogy vagytok vele,de szerintem nagyon el van itt valami cs***ve


2012. ápr. 6. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
51%

Nézd Leányzó! Nagyszerű, hogy vannak céljaid, hiszen előrelátó ember lehetsz! De tudnod kell, hogy ha összejössz egy sráccal, nem aztán kell kapadozni már, hogy változzon a Te irányodba, hanem eleve olyan embert kellene keresned, aki a gondolkodásmódjával lenyűgöz Téged! Ez itt a nagy hiba. Nem a megfelelő emberek vannak a megfelelő helyeken. Mindenki csaj ujjal mutogat egymásra, ahelyett, hogy eleve olyannal ismerkedne, aki értékrendjében közel áll hozzá. Egyetértek azzal, hogy sokan nem veszik komolyan az egyetemet, valóban régen sokkal nagyobb presztízse volt. Ez a felhígult társadalom rákfenéje. Minden idiótát felvesznek. Anno mikor én jelentkeztem, úgy kellett tanulnom, mint a kis angyalnak, hogy bekerüljek. Ma meg a puskázásé minden és a csalásé. Ezért ilyen a társadalom, mert már az iskolában a csalás van elterjedve, illetve, hogy hogyan b@szhatunk át másokat. Kikerülnek onnan, és folytatják. Nem teljesen értek egyet azzal a kijelentéseddel, hogy a férfiak teljesen átalakultak. Vannak, persze, akik kényelmesek és anyuci szoknyája alatt élnek halálukig. Ugyanakkor nézd meg a lehetőségeket az országban. Nem hinném, hogy sokan poénból maradnak otthon 30 évesen is. Nem tud hova tervezni, mert nincs mire. Nincsen fix állás, nincs fix barátnő, mert ugye ami nem működik azt rögtön kivágjuk, akkor hova tervezzen? Normális férfinak a célja minél előbb elszabadulni otthonról, de ebben a világban hogyan? Ha csak nem vagy rokona, ismerőse senkinek, akkor esélyed sincs erre. Lehetséges, hogy nincs idő kapcsolatra, de nem azét, mert nem akarják, hanem azért, mert olyan sokat kell dolgozniuk a betevőért. Nem mindenki szerencsés. Lehetséges, hogy inkább nem vágnak bele, mert tudják, hogy csak fájdalom éri őket, mivel úgysem lehetnének együtt annyit a szeretett nővel.


Csernus!

2012. ápr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:

"Kb.3 év alatt kialakul olyan bizalom,ha rendesen dolgozik hogy simán megkeres havi 1 milliót"


:D:D:D Azért azt nem gondoltam volna, hogy ennyire naiv vagy:)

Mellesleg, olyan szépen leírtad, hogy telket vett, házat épített... Gyere ide lakni, ahol én lakok. Nemhogy házat nem kapsz 10-15millió alatt, de még telket se... Egy pinduri 10emeltesben lévő lakás is minimum 8-10millió...

Ami pedig az autót illeti. Nem megvenni drága, hanem fenntartani. És amíg nem dolgozik az illető, addig nincs pénze biztosításra, teljesítményadóra, szervizelésre stb.(az üzemanyagot nem is említem) Nekem is lehetne saját autóm, de minek? Amióta jogsim van(17éves korom óta, mellesleg azóta rendszeresen vezetek is), mindig volt autó a családban. Eddig feleslegesnek éreztem egy sajátot, mikor azt is bármikor használhatom. Ui.: csak egy szaros érettségim, szakmám és technikusi végzettségem van...

2012. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:

Kedves Csernus!(a neved mosolyra fakaszt:D)


A baráti körömmel azt hiszem szerencsém van,mert tényleg sikerült hasonló gondolkodású emberekkel összekerülni. Már ami a lányokat illeti...Sokat beszéltünk erről a témáról,azért is tettem fel itt a kérdés( bár,utólag belátom hiba volt!)

Tényleg nehéz(ebb) manapság boldogulni, főleg még itt a válság is,és ez az ami az amúgy is 'remek' gazdasági( és minden mást) helyzetet tacsra vágta! Persze,azt is látom hogy mindenhova kapcsolat kell.(főleg az én pályámon)

Ezért kell ezeket a kapcsolatokat már az egyetem alatt kiépíteni. Szerintem hatalmas ugródeszka lehet,ha valaki jól kihasználja.Nyitottnak és barátságosnak kell lenni..

Persze,ezek mellett állati nehéz kapcsolatot kialakítani,ezt is belátom. Sok lemondással jár,de nem lehetetlen! Ez megint olyan dolgok,mit a sok válás! Ha valami probléma adódik,akkor azonnal elválnak,nem hogy esetleg küzdenének egymásért és a kapcsolatukért.. Sokszor egy kisgyerek csonka családba nő fel,azt sem tudja milyen az ha valaki családban nő fel,és később ha úgy adódik ő is az első veszekedés után elválik. Pedig a veszekedés hozzátartozik! Egy kapcsolat se nyilván olyan mint az amcsis filmekbe..

Á,erről tényleg sokat lehetne írni:) És még jobban belemenni:) de szerintem nem érdemes..

2012. ápr. 7. 13:13
 54/84 A kérdező kommentje:

Jó,téma lezárva!:) Azt hiszem,akármennyi kommentet írhatok,akárhogyan is fogalmazom meg nem igazán jön át az, amit mondani szeretnék!

Biztos bennem van a hiba,hogy ennyire kétértelműen fogalmazok,és félre lehet érteni amit mondok!

Elnézést kérek mindenkitől az értelmetlen kérdéssel kapcsolatban,meg hogy próbáltam leírni mit gondolok erről az egészről!


Ámen!

2012. ápr. 7. 13:18
 55/84 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nagyon más világban élsz, mint az átlag magyarok. Szerinted az az elvárható, hogy valakinek 18 évesen már autója legyen, meg 30 évesen felépítsen egy házat, csak mert a szomszéd fiúknak ez van?

Vagy ahogy írtad: 3 év után 1 milliót keressen??? (Ebben az országban talán ha 1000 ember keres havi 1 milliót, akkor már lehet, hogy sokat mondtam. De ők is inkább 50 körüli felső vezetők, illetve politikusok.)

Vagy hogy havi 20 ezernél többet félre lehet rakni. Hát az átlag kereset egyetemet végzett kezdőknél sincs 150 nettó fölött. Ha elvárod, hogy akkor már költözzön el az anyjától, akkor elmegy olyan 60-70 kapásból és még nem evett semmit.


Abban teljesen egyetértek veled, hogy sokan az egyetemben/fősuliban a megnyújtott fiatalságot látják, de a saját tapasztalatom azt mutatja, hogy ez pont ugyanaz a réteg, akinek már 18 évesen autója volt, és tudja, hogy nem az egyetemen megszerzett tudásra fogja építeni az egzisztenciáját.

(Képzeld vannak olyanok, akiknek a szülei egyszerű munkás emberek és a lelküket is kidolgozzák, hogy a két vagy három gyerekük főiskolán tanulhassanak, de még ez sem elég. És ahhoz, hogy a gyerekek normális körülmények között befejezzék az iskolát, szükségük van diákhitelt felvenni, amit a pályájuk első pár évében törlesztenek.

Meg vannak olyanok is, akik 25-30 évesen pályakezdőként azért laknak otthon anyukával, apukával, hogy az albérlet árát megspórolhassák, így 5-10 évvel korábban jussanak saját lakáshoz.)


Ahogy a szavaidból kiveszem neked nem is egy céltudatos, szorgalmas törekvő férfi kellene, hanem egy jómódú "ficsúr", aki mellett könnyebb az élet. Ez persze érthető is, mert ahogy írtad: a te apukád is megszakadt, hogy a családjának mindene meglegyen, és ezáltal ezt a családmintát tanultad meg.

Ezt abból szűrtem le, hogy nem tudod elhinni, hogy annak, aki komolyan veszi az egyetemet: bejár órákra, készül a számonkérésekre, mellette dolgozik, gyakornokoskodik, tdk-zik, vagy öntevékeny körbe jár stb., annak hidd el nyugodtan, hogy már az nagy szó, ha minden nap alhat 7-8 órát.


Szerintem nyisd ki jobban a szemed, és nézz körül jobban (esetleg az utcátokon kívül is), hogy ma az átlag magyar fiatal - erős anyagi háttér nélkül -, csak és kizárólag saját erőre építve mit tervezhet. Vagy tedd hozzá azt, hogy amit írtál az a te "köreidben élő" (azaz jobbára tehetős rétegből származó) mai fiatal "ficsúrokra" vonatkozik.

2012. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 A kérdező kommentje:

:D:D::D:D:D

Ájájáj! Kedves utolsó! Akkor ajánlom figyelmedbe az utolsó kommentem!

Illetve,annyit tudok még javasolni,olvasd el újra amit írtam,mert egy szón kívül kb. semmit sem úgy értettem ahogy leírtad!:)

De egye fene újra leírom: NEM VÁROM EL,hogy valakinek 18 évesen autója legyen.Ezt sehol sem írtam. Annyit írtam,hogy régen ez megoldható volt,most már nem.


És légyszíves,ne állíts be olyannak aki ficsúrokra bukik,mert ez egyáltalán nincs így.

De már nagyon unom hogy mindenki teljesen mást képzel bele mint ahogy van valójában. Úgyhogy tartom magam az utolsó kommentemhez!

2012. ápr. 7. 13:31
 57/84 anonim ***** válasza:

"Írta valaki,magasak az elvárások,illetve egy 30 évesnek hogyan legyen kocsija és önálló lakása. A szomszédomba lakott két fiú,egyik 27 a másik 30. Mindkettőnek 18 éves kora óta van autója, és a 30 éves épp most épített fel egy kertes házat.... "


"...Ez nem magas elvárás,ez lenne a normális."


Ezt te írtad ma reggel. Ezt mondd mégis, hogy lehet másképp érteni???

2012. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 anonim ***** válasza:
100%
havi egy millió:D:D:D jó kész te tényleg egy idióta vagy:D:D erre nem tudok mást mondani... remélem majd te is megtapasztalod a magyar valóságot és akkor nem leszel ennyire elszállva aranyom...:D
2012. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:
Így van:) Igazából nem is M.on élek,és nem dolgozom,hanem egy kis szigeten cannibálkodom:)
2012. ápr. 7. 13:47
 60/84 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszél ez a nő. Diplomával (reál diploma) keresek közmunkában 61 nettót. :D Miről beszélsz? :D
2012. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!