Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 22 éves egyetemista lány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

22 éves egyetemista lány vagyok. Miért van ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Vannak céljaim,szeretnék dolgozni,de emellett családot is szeretnék.

Nem vagyok anyagias,de ha együtt vagyok valakivel( persze,itt csakis komoly kapcsolatról beszélek) ,akkor elvárom hogy ő is hasonlóan gondolkodjon( vagyis ne lógjon a levegőbe,legyenek céljai)

Viszont azt tapasztalom,hogy az ember szórakozásból járnak egyetemre( legalábbis nem olyan nagy szó hogy valaki egyetemista,mint rég) és semmi céljuk.Persze én is járok bulizni,elég sűrűn is,nincs stréber fejem,csak egyszerűen nem értem..Miért van ez így?


A férfiak meg teljesen átalakultak. Régen menő volt ha valakinek autója volt,már az sem érdekli őket, 30 évesen a szüleikkel élnek stb.

Mindig azt mondják,nincs idejük kapcsolatra,pedig szerintem ez csak az egyszerűbb megoldás..


Nem tudom ti hogy vagytok vele,de szerintem nagyon el van itt valami cs***ve


2012. ápr. 6. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 $ € Ž ***** válasza:

Nekem egy kérdésem lenne mind a kérdezőhöz és az ő véleményét támogatókhoz (bár ebből nem sokat olvastam, de lényegtelen), és a másik táborhoz.


Mégpedig az, hogy mi a szarért akar mindenki megfelelni egy bizonyos mintának???


Mert itt konkrétan az a vita tárgya, hogy a kérdező azt mondja, hogy van az a minta, hogy 30 évesen ház, meg 20 évesen autó, és ennek kéne lenni a normálisnak, az ellenvélemény meg az, hogy de hát ennek a mintának nem tudunk megfelelni, esetleg nem lehet kivitelezni.


De miért sóvárog mindenki ilyen élet után? Ha ezt eléritek, ez fogja adni a boldogságotokat? Egy ház meg egy autó?


Én telente Bécsben dolgozom, nyaranta meg Angliában. Saját erőből van másfél millió spórolt pénzem 21 évesen. De mivel otthon lakom, nem költöm el felesleges dolgokra. Vehetnék iPhone-t, vagy MacBook, de minek? Menő leszek tőle? Az én haveri köreimben nem. Elteszem későbbre, majd jó lesz valamikor.


Az a baj, hogy az emberek 99%-a a fizikai tárgyak birtoklásától vár mindent. Hogy akkor lesz elismert, tisztelt, megbecsült, hogyha 150 nm-es családi házban lakik és Audi A8-al jár.


Szerintem messze nem ezen múlik, vagy pontosabban kellene múlnia. Ha Pesten kapok majd munkát, az biztos, hogy albérletben fogok lakni és nem lesz kocsim, mert ott mégis minek? Legalább több pénzem marad, majd jó lesz valamire. Ha meg valaki gáznak tart, arra nem tudok mit mondani.


Szóval akárhogy is nézem, kérdező, te anyagias vagy. Ahogy az emberek nagyon nagy része, vagyis egyáltalán nem te vagy különc a gondolkodásmódoddal, éppen hogy te vagy az átlagos gondolkodású.


Nem a férfi házától, és kocsijától leszel boldog. Vagy mégis? Ez esetben felejtsd el, amit leírtam.

2012. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:

ma 16:38!


Részben egyetértek veled. De nekem is lenne egy kérdésem. Téged az boldogít, hogy van 1,5millió Ft-ot? Attól leszel boldog, hogy albérletben laksz majd és a számlán gyűlik a lovetta? Ugye, hogy nem. Hiszen valamire te is elfogod költeni. Nem a pénz boldogít, hanem amit veszünk belőle, amire elköltjük.

2012. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
én 25 éves vagypok, nincs különösebb célom az életben, csak egy kis szexre vágyom valami csinos csajjal
2012. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 A kérdező kommentje:

Akkor most reagálnék( bár azt írta,hogy nem fogok..de nem bírom ki:D),mivel mellettem nem áll senki,így egy személyben védem az 'én táborom':D


Úgy gondolod én adok a tárgyakra? 5 éves telefonom van, egy Sony Ericsson.

Én nem egy normának akarok megfelelni.És nem is magam miatt akarok jól élni.

Lassan 22 éve mindent megkapok a szüleimtől.Lelki,anyagi támogatást,miközben látom hogy mennyit dolgoznak. Ez a teher (na,meg a jövőbeli családom) visz rá arra,hogy úgy döntöttem harcolni fogok hogy sokat keressek!

Ha olyan egoista lennék,akkor hátra dőlnék a székembe és azt mondanám: oké,én simán elélek havonta 50 ezer Ft-ból.

De nem teszem,mert nem tehetem.

Tehát anyagias vagyok ebben az értelemben igen. Viszont nem gondolom így hogy ez az általános felfogás,mert a legtöbben egészen más miatt akarnak sokat keresni.

Más kérdés az is,hogy akar valaki vagy tesz is ellene.

2012. ápr. 7. 21:11
 65/84 anonim ***** válasza:

"Más kérdés az is,hogy akar valaki vagy tesz is ellene."

Tesz is érte, akart lenni, nem? Ez mind szép és jó. De az 1milliós fizetés eléggé álomkategória:D Még egy 10éves is tudja, hogy ennyit nem lehet jelenleg Magyarországon becsületes, tisztességes munkával keresni. Te meg már 22 vagy...

2012. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 A kérdező kommentje:

Igen,az elírás volt..szerintem mindenkivel megesik:)

Én csak azt mondom amit tapasztalok... közvetlen környezetembe van olyan aki suli mellett dolgozik,és még nincs meg a diplomája de 500 ezret keres,és azt mondták ha megszerzi akkor meg lesz az 1 millió. Szóval lehet,ne mondd hogy lehetetlen! Kemény munka áll mögötte

De nem ez a lényeg,nem kell havi 1 milliót keresni,hogy az ember már egy kiegyensúlyozott életet éljen,én csak azt mondom az emberek többsége megelégszik a számára legegyszerűbb munkával,mikor sokkal többre és képes lenne ,de inkább elhiteti magával hogy ennél nem jut feljebb

2012. ápr. 8. 10:20
 67/84 anonim ***** válasza:

Előfordul, persze. Kijavítottam, de nem azért, hogy most ezzel támadjak:)

És te elhitted ezt? Milyen szakra jár? Milyen cégnél dolgozik? Szerintem nagyon hiszékeny vagy, ha ezt tényleg elhiszed... Felejtsd el azt a havi 1milliót...

Van realitása annak amit írsz. De azért ez így nem teljesen igaz. Tudod, ha mindenki a maximumot hozná ki magából... Akkor ki söpörné az utcákat? Ki vezetné a buszt? Ki szerelné meg az autódat? Ki sütne neked kenyeret? És így tovább... Igenis sok olyan ember van, aki hiába akarja, egyszerűen nem megy. Hiába teljesít erőn felül, nem tud előbbre jutni. Az a baj, hogy te is csak az érem egyik oldalát látod. Biztos családi háttér, anyagilag támogatnak, egyetemre jársz. Minden csili-vili. Végzel, aztán lesz majd egy fsza állásod havi 500ezres keresettel. Így könnyű jártatni a szádat. Gondolj bele abba, hogy saját erőből most hol tartanál. Megsúgom, sehol...

2012. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 A kérdező kommentje:

Nem,én mindkét oldalt látom! Utálom ismételni magam,de már leírtam hogy amit a szüleim megkeresnek azt kemény munkával teszik,és nem csak úgy összecsalták( stb),mint az átlag ember. Pontosan mivel ezt a harcot látom,ez bátorít engem is,hogy én is keményen megdolgozzak a pénzért!

Az hogy valaki utcát söpör és hogy mindenki hozza ki magából a maximumot szerintem két különböző dolog. Kellenek szakmunkások is,és már ezt is írtam hogy nem nézem le ezeket az embereket se,hiszen ők valamiben kiemelkednek,értenek valamihez megdolgoznak azért amit megkeresnek.Ők is kihozzák magukból a maximumot. Azt is írtam,hogy itt nem a havi 1 millióról van szó!

Aki egyetemre jár,és megvan a kezébe az a lehetőség hogy jól keressen,annak szerintem luxus hátra dőlni a székében és megvárni amíg a szülei teljesen belerokkanak a munkába!

És már ezt is írtam,hogy engem nem támogatnak,mert dolgozok az iskola mellett,úgyhogy megsúgom ugyanitt tartanék!

2012. ápr. 8. 15:01
 69/84 anonim ***** válasza:

Nem válaszoltál a kérdéseimre. Milyen szakon tanul és milyen cégnél dolgozik az ismerősöd?

Megkérdőjeleztem bárhol is a szüleid becsületességét??? Az meg durva, hogy az átlag embert csalónak nevezed. Mégis milyen jogon? Honnan veszed a bátorságot hozzá? Ráadásul ez egy oltári nagy baromság. Átszoktad gondolni a mondandódat mielőtt leírod?

"Az hogy valaki utcát söpör és hogy mindenki hozza ki magából a maximumot szerintem két különböző dolog." Igen? Amennyiben?

Nyilván kihozzák a maximumot... Aki egy hipermarket pénztárában ücsörög aprópénzért, is kihozza magából a maximumot igaz? Neki kevesebb ész jutott, mint neked? Ő nem tudna elvégezni egy egyetemet? Egyszerűen csak nem volt lehetősége vagy szart bele a tanulásba. Ezt kéne már végre megérteni. Minden ember közel azonos alapokkal rendelkezik.(most az értelmi fogyatékosoktól stb. tekintsünk el) Tehát egy orvosnak sincs nagyobb agya, mint egy péknek. Többet tanult, ez tény. És elhiheted, hogy sok ember nem azért tart ott, ahol most tart, mert neki minden úgy jó ahogy van... Az meg csak duma, hogy nem nézed le ezeket az embereket. A kérdéseden és a válaszaidon is ez érződik. Figyu, engem nem zavar, hogy így gondolkodsz. Csak legalább vállald fel és ne beszélj mellé. Én is felvállalom, hogy nincs diplomám. És nem szégyellem...

A havi 1milliót meg te hoztad szóba. Érdekes, hogy most tereled a szót róla. Pedig tényleg érdekelnének a válaszaid.

Gondolom itt magadról beszélsz. Milyen szakra jársz? Kíváncsi vagyok, mert te szerintem nagyon elvagy rugaszkodva a valóságtól.

Itt meg saját magadnak mondtál ellent. Az egyik válaszodban azt írtad, hogy a családod emberileg és anyagilag is támogat téged. Akkor mi az igazság? Igen, most dolgozol. 15-16 éves korodban is dolgoztál? Hagyjuk a nagy szavakat. A szüleid nélkül nem lennél sehol.

2012. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 A kérdező kommentje:

Szándékosan nem válaszolok itt olyan kérdésekre,amiket nem szívesen osztok meg akárkivel:)

És amint visszaolvastam,100%an biztos voltam benne,hogy az átlag emberbe belefogsz kötni!:) Már akkor akartam írni,hogy átlag gazdag emberekre gondoltam,akiket te is felhoztál!


Én a kezdet kezdetétől fogva egyet állítok és emellett kis is állok: hogy az emberek lusták,és a könnyebb utat választják.

Most ebből persze,kihozhatod azt is hogy én lenézem a szakmunkásokat,de mint írtam ez nem így van. Nem foglak ezzel kapcsolatban győzködni. Nem állítottam,hogy ők butábbak lennének,de amit te is mondtál nem tanultak. Ahhoz hogy bekerülj egy egyetemre,( és most ne a fizetős részét nézzük) azért tanulni kell. Ilyen különbség van egy orvos és egy pék között. Az egyik szorgalmas,tanul egyetemre jár,a másik megelégszik annyival hogy elvégez egy gimnáziumot.

EZZEL SEMMI BAJ NINCS! Én végig azokról az emberekről beszéltem akik egyetemre járnak( ismétlem magam),tehát lehetőséget kapnak hogy többet kihozzanak magukból.Erre elvégzik és a szüleik nyakán maradnak.Mert az a legegyszerűbb...


Arra kérdésre hogy én milyen szakra járok,szintén nem szeretnék válaszolni itt,ilyen formában.

Ja,és igen tizenévesen,a gimnázium ideje alatt támogattak a szüleim,de mikor 18 éves lettem úgy éreztem le kell vennem ezt a terhet a vállukról.Ettől függetlenül hálás vagyok nekik,és valóban nélkülük sehol sem tartanék:) hiszen ők biztatnak a mai napig,hogy megtudom csinálni..

2012. ápr. 8. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!