Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erős ha pénzt kérek a páromtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erős ha pénzt kérek a páromtól azért, hogy az "én lakásomban" lakhat?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél lakást,a másik felét hitelből fizettem ki,ennek a törlesztője havi 80.000Ft +-1.000FT havonta.Ezt már a kapcsolatunk előtt is fizettem.

11 éve vagyunk együtt,van egy 9 éves kislányunk.

Eddig nem okozott problémát a számomra,hogy kifizessem,de most a párom új munkát vállalt,egy nagyon is jól fizető munkát,így logikus volt,hogy én leadom a hétvégi plusz munkámat ami kb 40.000Fot hozott a számomra havonta.A másik munkámat természetesen továbbra is folytatom.

Számomra ez a havi -40.000Ft nagy érvágás,ő viszont mostantól havi kb. 1.500Eurót fog keresni.

Meg szeretném kérni,hogy akkor mostantól fizesse a hitelem felét,ami szintén 40.000Ft lenne,vagyis pont annyi,ami számomra kiesik,de úgy,hogy jogilag ne legyen hozzá köze.

Kérlek ne ítéljetek el azért,hogy magamnak akarom megtartani és hogy milyen önző vagyok,de a mai világban semmi sem lehet biztos.

Szerintetek szemét dolog ilyet kérni?


2014. jan. 24. 19:18
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Kérjem meg akkor szerintetek,hogy költözzünk albérletbe?

Kapunk albérletet kb ugyanennyiért,amit értelemszerűen közösen fizetünk én pedig ki tudom ezt adni,hogy kifizethessem a hitelemet.

De egyedül kevesebb óraszámból már nem tudom kifizetni a havi 180.000et.

Háztartás + gyerek mellett ráadásul és tervezzük a kistesót.

Akkor meg pláne.

Most tényleg ilyen gonosz lennék.

Nincsen ennyi bőr rajtam.

2014. jan. 24. 19:37
 12/49 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem én ezt a külön kasszát... gyakorlatilag két ember egymás mellett él, szexelnek, együtt esznek, de a buksza külön van. Enyém, tiéd...


Aztán egyszer dől valami miatt.

2014. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
86%
A közös kassza nem lenne egyszerűbb, korrektebb megoldás? Esetleg írhattok mellé egy házassági vagyonszerződéssel egyenértékű szerződést, ami válás/szakítás esetére előre tisztázza, hogy kinek milyen vagyonelemek járnak.
2014. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
89%
9 erz egy sima mezei társbérlet, de nem család, és nem együtt egymásért jóban rosszban.
2014. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
94%
mond meg neki,hogy ő is vegye ki a részét...főleg ha lesz miből.A gyereket meg rábízod szülőkre,sztm megértik.Vagy ismerősök rokonok,akiben megbízol stb.
2014. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez így elég extrém :/ persze kérhetsz tőle ilyet, kérni bárit lehet, majd kiderül, mit mondd rá. Persze értjük mi a te álláspontodat is, de azért nem egészen normális ahogy éltek, hol van itt a jóban, rosszban?
2014. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

A 10est nem értem,mi az hogy 1 szobára fizet 75.000Ftot?

A megélhetésünk ennyi.

3 embernek hvai 150.000Ft + 50.000 a rezsi.

Ezt felezzük.

Neki havi 100.000Ftból van fedél a feje felett + élelem.

Nekem havi 180.000Ftból.

Ő 1500 eurót keres.

Én most már csak 140.000Ftot.

2014. jan. 24. 19:40
 18/49 anonim ***** válasza:
85%

Hát szerintem ez egy kicsit erös. 11 éve együtt vagytok, van egy 9 éves gyerek, és különkasszán vagytok. Én még csak 6 éve vagyok a párommal, de a kezdetek óta közös a kassza. Van egy 2 éves fiunk is. Nincs olyan, hogy az enyém vagy a tied, MINDEN közös. Ahogy az életünk, a gyermekünk, a lakásunk, a fizetésünk is. Azt sem értem hogy hogyan vagytok külön kasszán. Általában ez ugy müködik, hogy a két fél egy bizonyos összeget bedobnak a közösbe, ami fedezi a kaját a rezsit, a gyerek szükségleteit, a számlákat, az albérleti dijat vagy éppen a hitelt. Ezek szerint nektek minden külön megy? Ha te veszel mondjuk egy csokit akkor elkéred a fele árát ha enni akar belöle? El sem tudnám képzelni igy az életem...

Bár lehet én vagyok régimodi.


23/N

2014. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem vagytok közös kasszán az nem párkapcsolat, csak egymás mellett élés.

De nem értem, ebben az esetben mi a jelentősége annak, hogy ő most többet fog keresni? Miért hagyod emiatt abba a munkádat?

Ha pedig semmiben nem vagy biztos a mai világban, akkor miért akarsz még egy gyereket?

2014. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
95%

Te még egy ilyen kapcsolatra be akarnál még egy gyereket vállalni?


Tudod mi az, hogy együttélés, mikor a felek együtt élnek:


Az egyik alappillére az, hogy a fizetésed fillérre leteszed annak, aki a többet keresi(akár melyikötök is az). Fillérre. Utána osztozkodtok:rezsi, részlet stb.

Ez van egy együttélésben.

2014. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!